Kaftancıoğlu’ndan Muharrem İnce’ye yanıt

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin 2018 seçimleriyle ilgili açıklamalarına yanıt veren Kaftancıoğlu, "En azından benim başkanlığını yaptığım CHP İstanbul örgütü, 2018 seçimlerinde de diğer seçimlerde de elinden gelenin fazlasını yapmıştır" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin 2018 seçimleriyle ilgili açıklamalarına verdiği yanıtı sosyal medya hesabından paylaştı.

tv100 canlı yayınında Candaş Tolga Işık’ın sunduğu ‘Az Önce Konuştum’a konuk olan Kaftancıoğlu, Muharrem İnce’nin 2018 seçimlerine ilişkin söylediği, “CHP görevini yapmamış. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım. 12 bin 843 sandığa gözlemci koymamış CHP” sözlerine yanıt verdi.

Candaş Tolga Işık’ın Muharrem İnce sorusunu yanıtlayan Kaftancıoğlu, “Siyasilerin hislerinden bahsetmesinden çok da hazmetmiyorum. Ne hissettiğim çok da önemli değil onu bir kenara bırakalım. Ama CHP örgütüne haksızlık edilmesine çok da haz etmem. CHP İstanbul İl Başkanı olarak, başka bir partinin liderini söylediklerine karşı olumlu ya da olumsuz olarak yorum yapmayı doğru bulmam. En azından benim başkanlığını yaptığım CHP İstanbul örgütü, 2018 seçimlerinde de diğer seçimlerde de elinden gelenin fazlasını yapmıştır” dedi.

Işık’a verdiği yanıtı sosyal medyadan “İlk ve son cevabım” diyerek paylaşan Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı: