20-26 Mart 2023 Haftalık Burç Yorumları

Artık geç

Verdiğin sürenin sonuna geldin. Oysa bir şans daha vermiştin. Anlatmıştın beklediklerini… Söylemiştin sevdiğini… Ve altını çizmiştin değer görmek istediğini… Ve hangi tavırların, hangi davranışların ve sözlerin seni nasıl üzdüğünü, gönlünü kırdığını söylemiştin dilin döndüğünce… Ama baktın ki hâlâ aynı bazı şeyler… Hâlâ aynı kibir kırıntıları cümlelerinin yüklemi… Artık geç… O yüzden bu öyküden sen de geç… Vazgeç… Hazır bahçende mimozalar açmışken…

Yeni bir hafta başlıyor. Bence enerji dolu ve hareketli bir hafta bekliyor bizi. Neden mi? Çünkü artık bahar resmen başlıyor Güneş’in Koç Burcu’na geçmesiyle birlikte… Artık daha cesur, hızlı, girişken, öncü ve savaşçı kimliğimizin farkına varabiliriz. Zaten Salı gecesi Koç Burcu’nun 0 derecesinde gerçekleşecek yeni ay da, bizi yaşamımızda yeni başlangıçlara sürüklüyor. İstesek de… İstemesek de… Bir şeyler bitiyor. Ve yeni şeyler başlıyor.

Yeni şeyler elbette beraberinde büyük dönüşüm getirir. Dönüşüm demişken… Değişim ve dönüşüm metaforunun güçlü temsilcisi artık Kova Burcu’nda yeni bir yolculuğa başlıyor. 11 Haziran’a kadar yolculuğun fragmanını gösteriyor. Asıl film ise, Ocak 2024’den itibaren 20 yıl boyunca gösterimde kalacak. Özgürlüğün, özgür düşüncenin, teknolojinin yeniden şekilleneceği bir süreç bekliyor bizi.

Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, Boğa Burcu’nda dolaşıyor. Sukunet, sakinlik, huzur ve güven zamanı…

Sevdiğin ve sevildiğin bir hafta olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun büyük desteğiyle… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu sayede kendini daha güçlü, enerjik, savaşçı, cesur hissedebilirsin. Yaşamında yenilikler getirmek adına güçlü amaç duygusuyla hareket edebilirsin. Zaten Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay, hissettiğin yenilik duygusunu pekiştirebilir. Kendine ve bedenine daha fazla özen gösterebilir, tüm kışın üzerinde biriken ağırlığını atmak için hazır olabilirsin. Çünkü artık mevsim bahar… Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle birlikte, sosyal ilişki yapın, arkadaşlık ve dostluklara bakışın değişebilir. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, huzurlu ve keyifli Boğa Burcu’nda… Mali durumunu gözden geçirmek için sana bir şans daha…

Boğa ve Yükselen Boğa

Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun büyük desteğiyle… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte gizli yönlerine, bilinçaltına, rüyalarına daha fazla eğilebilirsin. Belki de artık hayatının direksiyonuna geçme zamanı gelmiştir. Bu yaşam senin… Salı günü ise yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayla birlikte, endişelerinin, korkularının yeni başlangıç cümlelerinde seni nasıl engellediğini fark edebilirsin. Sadece biraz cesarete ihtiyacın var. Korkma bugüne kadar geçtiğin yolları ve kolları düşün… Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, kariyerinde yeni bir değişim hamlesi başlayabilir.  Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay’a ev sahibisin… Gerçekten misafir seviyor musun?

İkizler ve Yükselen İkizler

Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel gayretleriyle… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, hayallerini, umutlarını, büyük düşlerini yeniden ortaya çıkarabilirsin. Ve mücadele tuşuna basabilirsin. Ve bu noktada tüm girişimcilik ruhunu devreye alabilirsin. Salı günü ise yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayla birlikte, arkadaş ve sosyal çevrende fark yaratabilirsin. Uzun zamandır ihmal ettiğin muhabbet masasını kurabilirsin. Dost kahvesi gibisi yok değil mi? Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, akademik çalışmalarına yeni bir yön verebilirsin. Belki de artık yurt dışında da bir evin olur. Bence güzel olur. Cuma günü Ay’ın Boğa Burcu seyriyle birlikte, belki de sakinliğin ne kadar önemli olduğunu anlarsın.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, kariyer hedeflerini yeniden gözden geçirebilirsin. Mesleğinde kendini göstermek ya da yönetici koltuğuna oturmak içinse, Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayı bekleyebilirsin. Yeni ayla birlikte, belki de kendi işini kurmak için bilgine ve deneyimlerine güvenmeyi öğrenebilirsin. Biliyorsun aslında yöneticilik ruhunda var. Sadece konfor alanından çıkmanı bekliyor. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, uzun bir kişisel dönüşüm öyküsü seni bekliyor. İlk başta mali kaynakların… Ardından gönlünün kaynakları… Cuma günü Ay’ın Boğa Burcu seyriyle, dost kahvesinin ne kadar iyileştirici olduğunu anlayabilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Yeni bir hafta başlıyor. Ve her zaman ilklerin ve başlangıçların kilit ismi Koç Burcu’nun liderliğinde… Sen seversin ateş etkisini… O yüzden artık içinde bir yaşam hevesi… Hafta başında Güneş’in Koç Burcu yolculuğuyla yaşamına yeni bir vizyon katabilirsin. Yeni öğretiler, yeni eğitimler ve öğrendiklerini paylaşma konusunda istekli olabilirsin. Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayıyla birlikte ise yayıncılık konusunda yeni bir başlangıç yapabilirsin. Bu arada kendini bilgiden bilgeliğe doğru yeni bir yolculuğa çıkarabilirsin. Seyahatlerin artabilir böylece… Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, evlilik ve ilişkiler özelinde büyük bir değişim hamlesine girebilirsin. Belki de artık soyadı değişikliğinin zamanıdır. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay Boğa Burcu’nda… Hayat sana güzel bu aralar…

Başak ve Yükselen Başak

Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, odak konuların arasına bu kez mali konular gelebilir. Kredi çekmek ya da kredi için başvuruda bulunmak, yeni yatırımlarla ilgilenmek konusunda istekli ve hevesli olabilirsin. Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayla birlikte, yaşamında inisiyatif almak, özellikle mali konularda bir amaç doğrultusunda hareket etmek isteyebilirsin. Evliysen eşinin finansal kaynaklarında yeni gelişmeler yaşayabilirsin. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, çalışma ortamında özgürleşmek isteyebilirsin. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay Boğa Burcu’nda… Ne zamandır kitap okumadın?

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, evlilik ve ikili ilişkiler konusunda odaklanmana yardımcı olabilir. Evlilikten ne bekliyorsun? Ya da evliliğe dair korkuların var mı? Neden bir türlü o soruyu sormaya cesaret edemiyorsun? Soruları zihninde dolaşabilir. Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayın etkisiyle birlikte, yalnızsan yaşamına yeni birisi katılabilir. Ya da evliliğindeki sorunları çözmek adına girişimde bulunabilirsin. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, ebeveyn olmak içinde kendini hazır hissedebilirsin. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay Boğa Burcu’nda… Para, bugün de lazım, yarın da… Öyle değil mi?

Akrep ve Yükselen Akrep

Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, finansal konular, bütçe dengelerin, ödemeler, maliyetler, vergiler ve krediler odak noktan haline gelebilir. Belki de artık bazı konularda daha cesur ve girişimci olmalısın. Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayın etkisiyle, kredi başvurusunda bulunmak isteyebilirsin. Bu arada kendine yatırım yapmak da harika bir fikir olabilir. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, ev ve aile konularında değişim seni bekliyor. Başka bir yerde yaşamak sana iyi gelebilir. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, Boğa Burcu’na konuk oluyor. Bu aralar bir şey mi eksik? Huzur ve sakinlik olabilir mi?

Yay ve Yükselen Yay

Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, aşk ve flört yaşamını mercek altına alabilirsin. Kendini daha rahat ortaya koyabileceğin, heyecanlı, tutkulu flört ilişkilerine çekilebilirsin. Ama unutma ki bencillik kötü bir duygu olabiliyor ikili ilişkilerde… Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayın etkisiyle birlikte, kendine yeni bir uğraş bulabilirsin. Aynı zamanda varsa çocuklarınla eğlenceli zamanlar ya da ufak bir tatil şansı yakalayabilirsin. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, iletişim ve teknolojiye bakışında ciddi bir dönüşüm yaşayabilirsin. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, Boğa Burcu’na konuk oluyor. Acaba boğazın neden ağrıyor?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, ailen ve ebeveynlerin, evin, yerleşim yerin odak konun haline gelebilir. Belki de artık kendi özgürlüğünü ilan etmenin zamanı gelmiştir. Belki de artık yeni bir yere taşınmanın zamanı gelmiştir. Salı günü yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayın etkisiyle birlikte, emlak alım-satımı konusunda girişimci ruhunu ortaya çıkarabilirsin. Bu arada evde bahar temizliği hiç fena olmaz. Eskiyen her şeyi atmalı öyle değil mi? Bu arada neye ve kime bu kadar öfkelisin? Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, mali konularda dönüşüm içinde olabilirsin. Cuma günü Ay’ın Boğa Burcu seyriyle birlikte, çocuklarınla olmak iyi gelebilir.

Kova ve Yükselen Kova

Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, yakın çevren, kardeşlerin, komşuların ve kısa seyahatlerin odak konun olabilir. Bu sıralar ufak bir seyahate çıkmak sana ve kalbine iyi gelebilir. Biliyorsun bazen tebdili mekânda fayda vardır. Salı günü ise yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayla birlikte düşünce dünyana yeni kararlar ekleyebilirsin. Hızlı ve cesur kararlar alabilirsin. İfadelerine, keskin cümle kalıpları ekleyebilirsin. Muğlâk ifadelerle vedalaşabilirsin. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle, yeni bir senle tanışmaya hazır mısın? Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, huzurlu ve keyifli Boğa Burcu’nda… Evde olmak… Zor günlerden sonra…

Balık ve Yükselen Balık

Yeni bir hafta başlıyor. Ve başlangıçları layıkıyla yürüten Koç Burcu’nun özel katkılarıyla… Hafta başında karakterimiz, irademiz ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve bu yolculukla birlikte, maddi konular, maddi değerlerin, kazançların odak noktan haline gelebilir. Belki de artık kendi girişimlerinle para kazanmanın zamanı gelmiştir. Salı günü ise yine Koç Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayla birlikte, yeni bir yatırım hamlesi içinde olabilirsin. Bu arada tutumlu olmak gerçekten önemlidir. Çünkü tasarruf geleceğini kurtarır. Çarşamba günü ise dönüşüm, değişim metaforunun temsilcisi Plüton, uzun yolculuğunun başlangıcını yapıyor. Artık yoluna Kova Burcu’nda devam edecek Plüton’un bu seyriyle birlikte, bilinçaltı konuları ve rüyalarınla kendini dönüştürebilirsin. Endişelerinin, kaygılarının seni yaşam yolculuğunda ne kadar engellediğini fark edebilirsin. Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, huzurlu ve keyifli Boğa Burcu’nda… Müzik, ruhun gıdasıdır.