“Batman: Caped Crusader” yeni evini buldu

“Batman: Caped Crusader” animasyon dizisi yeni evini buldu.

J.J. Abrams ve Matt Reeves tarafından hazırlanan Batman: Caped Crusader dizisi yeni evini buldu. Amazon, dijital yayın servisi Prime Video’da yayınlanmak üzere animasyon dizisinden iki sezonluk sipariş verdi.

Yeni DC Sinematik Evreni James Gunn ve Peter Safran önderliğindeki DC Studios tarafından hazırlanırken, Elseworlds tabanlı projeler hâlâ devam ediyor. Yıllar önce duyurulan bu projelerden biri de, Kara Şövalye’nin yeni animasyon macerası olan Batman: Caped Crusader olacaktı. J.J. Abrams, Matt Reeves ve Bruce Timm tarafından geliştirilen animasyon dizisi başlangıçta HBO Max için planlanmıştı. Ancak Warner Bros.’un çalkantılı dönemi yüzünden iptal edildi ve bu haber birçok hayranı hayal kırıklığına uğrattı. Yine de Eylül 2022’de çıkan bir haberde, animasyon dizisinin gelmesi için hâlâ bir şansın olduğu ve yapımcıların Netflix, Apple TV+ ve Amazon gibi şirketlerle toplantılar yaptığı duyuruldu.

Aylardır süren sessizlik sonrası nihayet hayranları sevindirecek bir haber geldi. The Hollywood Reporter, Batman: Caped Crusader’ın haklarını Amazon’un satın aldığını duyurdu. Abrams ve Reeves’in yapımcılığını üstlendiği dizi, henüz bir prömiyer tarihi belirlenmemiş olsa da en azından 2 sezon boyunca devam edecek. Haberde ayrıca Amazon kesinleşmeden önce Hulu’nun da projeyi satın almaya yaklaşan başka bir potansiyel yer olduğu söyleniyor. Resmi anlaşma henüz tam olarak tamamlanmış olmasa da, Amazon’un bu fırsatı kaçırmayacağı öngörülüyor.

Batman: Caped Crusader’ın Amazon’a gelmesi birçok nedenden dolayı büyük bir anlaşma. Söz konusu dizi, Warner Bros. Discovery’nin maliyet düşürme çabaları sırasında HBO Max’te iptal edildikten sonra hayatta kalan birkaç DC projesi arasında yer almakta. Bu aynı zamanda Warner Bros. TV ile Amazon’da DC TV animasyonu üretmek için yapılan bir anlaşmanın ardından geliyor. Kasım 2022’de, Warner Bros. TV başkanı Channing Dungey ilk olarak Amazon’la büyük planlar yapıldığını söyleyerek birkaç ipucu vermişti.