Karamollaoğlu’ndan Kızılay’a tepki

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, depremlerin ardından çadır ve yurttaşların depremzedelere gönderdiği yardımları sattığı ortaya çıkan Kızılay'a ilişkin, "Ben bundan sonra Kızılay’a kan bile vermem" dedi.

Karamollaoğlu, katıldığı TV5 canlı yayınında Kızılay’a ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kızılay’a artık yardım yapmayacağını vurgulayan Karamollaoğlu, “Ben bundan sonra Kızılay’a hiçbir surette ne yardım ederim ne de yardım edilmesini teşvik ederim. Bu mantığa ben güvenmem. Kan bile vermem. Hastaneye gider veririm ama oraya vermem” dedi.

Çadır satışı, yardım kolisi ve giysi satışı yapan Kızılay’a tepki gösteren Karamollaoğlu, “Utanç verici bir manzara. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir manzarayla karşılaşılacağını zannetmiyorum. Efendim diyor biz satış da yapabiliriz. Ya millet can çekişiyor, ihtiyacı var, sen yardım kuruluşusun ticari bir müessese değilsin. Normal şartlarda bazı üretimleri yapıp satıyorsa anlarım, bir felaket yokken. Ama deprem anında herkes çadır beklerken çadır satmaya kalkarsan bu olmaz” dedi.

Karamollaoğlu, “Bir de kendilerini savunmaya kalkıyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Siz bir kurumu aile müessesi haline getirirseniz çocuğunuz, damadınız, gelininiz, torununuz… Bu ne ya? Kızılay bir ailenin şirketi mi? O hale gelmiş ve siz kalkıp yaptığınız hatayı da savunabiliyorsunuz. Vay canına! Bu, zihniyetin çöktüğünün işaretidir. Bu, Kızılay’da ortaya çıktı ama Türkiye böyle yönetiliyor. Hep menfaat. Ülke menfaati değil şahsi menfaat, siyasi menfaat önde tutuluyor. Bu yanlışlık maalesef Türkiye’de kural haline getirildi” diye konuştu.