Hüsamettin Cindoruk hastaneye kaldırıldı

Eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk'un, böbrek sorunu ve yol açtığı hafif ateş nedeniyle 4 gündür İstanbul Amerikan Hastanesi'nde tedavi gördüğü öğrenildi.

Eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, İstanbul Amerikan Hastanesi’nde tedavi görüyor.

Böbrek sorunu ve yol açtığı hafif ateş nedeniyle hastaneye kaldırılan Cindoruk’un yaşamsal bir tehlikesinin olmadığı ve tedbiren birkaç gün daha tedavisinin süreceği belirtildi.

Ekonomi eski Bakanı Ufuk Söylemez, konuyla ilgili “Doktorlarının tavsiyesi ve ailesinin isteği ile yüz yüze ziyaretçi kabul edilmemesinin daha uygun olduğu düşünülmektedir. Sayın büyüğümüze geçmiş olsun dileklerimizi sunar, acil şifalar dileriz” ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cindoruk’un sağlık durumuyla ilgili bilgi almak için CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu görevlendirdiği öğrenildi.

Tedavisi devam eden Cindoruk’u,  Canan Kaftancıoğlu, beraberindeki CHP İstanbul Milletvekilleri Enis Berberoğlu ve Sezgin Tanrıkulu, CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Eren Erdem, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, CHP Şişli İlçe Başkanı Tamer Özcanlı ile hastanede ziyaret etti.

Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu’nun geçmiş olsun dileklerini Cindoruk’a iletti. CHP heyeti, eşi, çocukları ve doktoru ile de görüşerek Cindoruk’un sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu, iki yıl önce Hüsamettin Cindoruk’u Şişli’deki evinde ziyaret etmişti.