Muharrem İnce: Dereyi görmeden paçaları sıvamam

Muharrem İnce de CHP listelerinden milletvekili olabilir.

Gazeteci Erdoğan Aktaş, CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin ana muhalefet partisi listelerinden milletvekili adayı gösterilmesi önerisine olumlu baktığını söyledi. Aktaş, İnce ile bu konu hakkında yaptığı görüşmede “Dereyi görmeden paçayı sıvamam” yanıtını aldığını aktardı.

TV100 yazarı Erdoğan Aktaş, Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin eski genel başkanları Altan Öymen ve Hikmet Çetin ile eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’ı Meclis’te ağırladığını aktardı.

Üç deneyimli siyasetçinin hem Kılıçdaroğlu’nu adaylığından dolayı tebrik ettiğini, hem de seçim sürecini konuştuğunu belirten Aktaş, şunları yazdı:

“Bu arada konuşulan konulardan biri de oluşturulacak milletvekili listelerinde Altılı Masa’yı oluşturan partilerin, CHP listelerinden seçime girecek olması. Bu durum tüm partilerde bir tartışma konusu olmakla birlikte özellikle CHP’de sıkıntı.

Bu tartışmalı konu konuşulurken Altan Öymen ve Hikmet Çetin, CHP Genel Başkanı’na bir öneride bulundu. İki tecrübeli siyasetçi Muharrem İnce konusunu açarak önerilerini dile getirdi:

‘Bu kadar parti ile ittifak yapıyorsunuz. Onlara milletvekili kontenjanı veriyorsunuz. Muharrem İnce de CHP’nin öz evladı. Onu da bir şekilde CHP listelerine dâhil ederseniz çok iyi olur.’

Bu öneri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da çok olumlu karşılandı. Şimde CHP temsilcileri Memleket Partisi ile temasa geçecek. Haberi duyar duymaz bin de Muharrem İnce’ye aradım. Bana verdiği yanıt tecrübeli bir siyasetçi olarak kısa ve netti: ‘Dereyi görmeden paçaları sıvamam.’ (…)””