4-5 Mart 2023 Burç Yorumları

Büyüdün mü?

Şimdi… Takvimlere bakarsan bir yaş daha büyüdün. Ömrüne yeni bir yaş eklendi. Şimdi hayatında yeni sorumluluklar üstleneceksin. Duygularının izini sürmeyi öğreneceksin. Sana yabancı gelen, bilmediğin durumlarla yüzleşeceksin. Yeni şeyler öğreneceksin. Yeni bir hayatın olacak ama adaleti savunmaya, haklıyı haksızdan ayırmaya devam edeceksin. Gönül terazinin dengesini korumaya gayret edeceksin. Evet, yaşın büyüyecek. Ama sen hep minik böğürtlen olarak kalacaksın.

Bugün… Duyguların anlatıcısı Ay, sahne korkusu olmayan Aslan Burcu’na konuk oluyor. Seyrin etkisiyle birlikte, sevmenin ve sevilmenin tadını çıkarabilirsin. Duygularını coşkun yaşayabilirsin. Kendine ve görünümüne daha fazla önem verebilir, neşeli ve eğlenceli anlar yaratabilirsin kendine…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bir fısıltı mı çağırıyor seni yine? Peki, kim bu fısıltının sahibi? Tanıyor musun? Geçmişten getirdiğin bir karanlık ses mi? Ah ne olacak bu gönül işleri değil mi? Ama geçmişin muhasebesini yapmadan yeni bir aşka başlamak… Bilemedim.

Boğa ve Yükselen Boğa

Evet, insanın evi gibi huzurlu yer yok. Ama şöyle de bir gerçek var. Senin olduğun her yerde huzur yok mu? Bence sen sakin ve huzurlusun. Ama etrafında o kadar çok kaygılı ve endişeli insanlar var ki… Seni zorluyorlar. Hâlbuki senin gibi olsa herkes sorun kalmayacak.

İkizler ve Yükselen İkizler

Hepimiz kendimizi sözcüklerimizle anlatırız. Ve aynı zamanda sözcüklerimiz bizi anlatır. Bizi tanımlar. Seni hangi sözcükler tanımlıyor? Mesela egon yansıyor mu seçtiğin cümlelere? Ya da gurundan, suskunluğu mu tercih ediyorsun? Bugün… Kendinle ilgili düşünmeye ne dersin?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Yine o günlerden… Yine değerlerin üzerine düşündüğün günlerden biri… İnsanı insan yapan en önemli değeri sevebilme kapasitesidir. Yerdeki karıncayı incitmeden yürüyebilmesidir. Ve elbette sevgisini cömertçe sunabilmesidir. Çok şükür ki sen cömertsin sevgi de öyle değil mi?

Aslan ve Yükselen Aslan

Yaşamının kontrolünü elinde tutmak istiyorsun… Haklı olarak… Çünkü yaşam günahıyla, sevabıyla sadece sana ait… Ve gece başını yastığa koyduğunda neler düşündüğünü, neler hissettiğini kimse bilmiyor. O yüzden kimsenin dediklerine kulak asma… Sen bugünü yaşa… Hazır gökyüzündeki Ay tam senin gibiyken… “Aşk” doluyken…

Başak ve Yükselen Başak

Sırların var mı? Geceni bölen sırlar… Ama zaten kimin sırları yok ki… Dünyaya geliş nedenimiz değil mi zaten “sır”? Haklısın… Bu aralar geceler fazla uzadı senin için… Güne uyanmak için yapacağın tek bir şey var aslında… Perdeleri açmak…

Terazi ve Yükselen Terazi

Arkadaş… Yani arkanı dayayabildiğin kişi değil midir? Eminsindir birisine arkadaşım dediğinde onu seni yarı yolda bırakmayacağına… Her daim yanında olacağına… Elini uzatacağına düştüğün zaman… Sahi, bu aralar arkadaşlarınla ilişkin nasıl?

Akrep ve Yükselen Akrep

Şimdi biraz kariyerini düşün… Kariyerinle ilgilen… Ve her şeyden önemlisi… Bu yaşamda bir amacın olmalı… Güne başladığın zaman… Geceye döndüğün zaman… Giderken… Gelirken… Niyet ederken… Bir amacın olmalı…

Yay ve Yükselen Yay

Bazen… “Gel” çağrısına uyup gitmek gerekiyor. Nereye diye sormadan… Yolun seni götüreceği yere gitmek… Ve vardığın yere gelince de… Geldiğin yeri unutmamak gerekiyor. Hayat zor mu sence?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Şimdi yine gündemine aynı konu başlıkları geliyor. Finansal konular yine yaşamının öncelikli hali… Ama sen seviyorsun finansal enstrümanlarla ilgilenmeyi… Yatırım yapmak… Tutumlu olmak… Ayağını yorganına göre uzatmak… Tam seni anlatan durumlar…

Kova ve Yükselen Kova

Yaşam bazen aynı konu başlıklarıyla sürüyor. Bazen de farklı konularla sana yeni sınav soruları veriyor. Her ne şekilde olursa olsun… Yaşam senin yaşamın ama… Bir de yaşam yolculuğunda, yol arkadaşların var. Sahi, eşinle aynı yola çıkabiliyor musun?

Balık ve Yükselen Balık

Dünya çok kalabalık… Ve bu kalabalık dünyanda ise insan tek başına… Sen de kendini tek başına mı hissediyorsun? Ama bak etrafına… Dört ayaklı bir can nasıl arkadaş sana… Bugün senden ilgi bekliyor. Zaten tek istedikleri şey ilgi ve sevgi değil mi?