3 Mart 2023 Burç Yorumları

Kalbinle düşün, aklınla sev beni

Sevmek… Dünyanın en kolay duygusu aslında… Ama… Neden bu kadar zor oluyor ki birini sevmek? Neden bir ölüm kalım savaşına dönüşüyor sevmek? Neden egoya yenik düşüyor sevmek? Neden kibir duvarını yıkamıyor sevmek? Hazır vakit henüz varken… Sevmeyi öğrenemez misin?

Bugün… Düşünceler, ifadeler kısaca iletişim gezegeni Merkür, yeni bir yolculuğa başlıyor. 19 Mart’a kadar Balık Burcu’nda dolaşacak Merkür’ün etkisiyle birlikte, düşüncelerimiz bulanıklaşabilir. Net kararlar alamayabiliriz. Zihnimizin akıl oyunlarına yenik düşebiliriz. Başkasının etkisinde kalabiliriz. Ama diğer bir yanıyla… Başkalarına yardım etmek, fedakârlık, merhamet gibi duyguları cümlelerimize yükleyebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

En büyük zenginlik gönüldedir değil mi? Bir de bilinçaltının hazineleri vardır. Bulana zenginlik getirir. Tabi bilinçaltı madenlerini karamsarlık, endişe, kaygı ve korkuyla doldurmadıysan… Şimdi Merkür yeni yolculuğunda, tam da bu alanda yeni şeyler öğretebilir. Sana yol gösterebilir. Ve bu süreçte hayal kurmak, rüyalarının izini sürmek sana yeni kazanım olarak dönebilir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Yaşam izleğinin temeli huzur ve sakinliktir. Huzur, sakinlik ve dinginlik… Şimdi Merkür yeni yolculuğunda aradığın üçlüyü sana getirebilir. Özellikle dostlukların aracılığıyla huzuru, sakinliği ve dinginliği getirebilir. Arkadaşlıklarında fedakârlığı, merhameti deneyimleyebilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Dünyayı bugün düzeltemezsin belki ama elinde kocaman bir yarın var. Ve senin de bir yarının var. Peki, sen yarınında kendini nerede görüyorsun? Şimdi Merkür yeni yolculuğunda meslek özelinde yarına odaklanmanı, düşünmeni bekliyor. Kariyer yaşamında duygusal karar alabilirsin. Düşüncelerini disiplin altına almakta zorlanabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Tarafsız kalabilmek bazen zor olabiliyor. Zor olmayan ne var zaten? Zor olacak ki sınav olsun. Şimdi Merkür yeni bir yolculukta seni en azından düşüncelerinde uzağa götürebilir. Ve bu süreçte eğitim yaşamında dikkatini toplamakta zorlanabilir, çabuk dağılabilirsin. Yine bu süreçte ruh halinde dalgalanmalar seni bulabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan

Senden başka bir tane daha yok. Zaten kimseden başka yok. O yüzden kendini ve dönüşüm öykünü yabana atmamalısın. Şimdi Merkür, yeni yolculuğunda sana gizli tarifler verebilir yaşamına dair. Bu süreçte gizemli konulara, bilinmeyene yönelik konular ilgini çekebilir. Ve finans tablolarında hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsan ona göre tedbir almalısın.

Başak ve Yükselen Başak

Hem yalnızlıktan yorulup hem de yalnızlıktan beslenmek… İkisi tezat değil mi sence? Zaten hayatta zıtlıkların bütünü değil midir? Şimdi Merkür yeni yolculuğunda hem zıttın hem de benzerin olan alana gönlünü çeviriyor. Eşine… Olası eşine… Bu süreçte evliliğine dair düşünceler, görüşler öne çıkabilir. Karşılıklı fedakârlık yapabilirsin. Merhamet ve vicdan mekanizmasını devreye alabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Ve bazen alıp başını gitmek istersin. Ama işte gündelik planın, günlük işlerin sana böylesi bir fırsatı veremeyebilir. Şimdi Merkür yeni yolculuğunda gün boyu yapman gereken işleri, sorumluluk alanlarını mercek altına alıyor. Dağınık mısın? Ya da en ufak bir şey dikkatini dağıtıyor mu? Tembel olduğun konular var mı? Fazla fedakârlık yapıp başkalarının da sorumluluğunu üstleniyor musun?

Akrep ve Yükselen Akrep

Muğlâk ifadelerle geçiştiriyorsun. Tam ne demek istediğini, beklentilerini ortaya koymuyorsun. Ya da durumu anında çözmek yerine kolaya kaçıp unutmayı tercih ediyorsun. Şimdi Merkür yeni yolculuğunda aşk ve ilişkiler konusunda seyir hareketine başlıyor. Bu kez keşke var olan sorunları konuşabilsen… Dağılmasan… Dik durabilsen…

Yay ve Yükselen Yay

Ev ve iş… Yaşamının neredeyse tamamını oluşturuyor. Başka şeylere, başka konulara zaman kalmıyor. Senin de öyle olmuyor mu? Şimdi Merkür yeni yolculuğunda evin üzerinde düşüncelerini yoğunlaştırabilir. Evine yönelik hayallerin varsa, bunu gerçekleştirmek için harekete geçebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Boş zamanlarını doğru değerlendirdiğini düşünüyor musun? Zamanın boşluğu kavramı sana soğuk mu geliyor? Zamanın hep içinin doldurulması mı gerekiyor? Şimdi Merkür yeni bir yolculukta ve bu süreçte iletişim yönetimin üzerinde düşünmeni bekliyor. Mesela kendinin hep kurban olduğunu mu ifade ediyorsun? Fikirlerin şartlara göre değişebiliyor mu? Düşüncelerin dağınık mı?

Kova ve Yükselen Kova

Alışveriş yöntemin var mı? Biliyorsun doğur bütçe yapmanın yolu, doğru alışveriş stratejisinden geçiyor. Şimdi Merkür yeni yolculuğunda para ve değerlerin üzerinde düşünmeni bekliyor. Bu süreçte bütçen üzerine duygusal kararlarını fark edebilirsin. Paranı etkin kullanmak, doğru yatırım yapmak gibi düşüncelerin hayata geçirmek isteyebilirsin. Mali disiplinini izolasyondan kurtarma planı yapabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Beden, ruh ve zihin sağlığı… Hepsinin bütün olması ve tüm bunların uyumu sağlıklı yapar seni… Şimdi Merkür yeni yolculuğunda, kendine odaklanmanı bekliyor. Bu süreçte kendini yeniden hatırlayabilir, düşüncelerine şekil verebilirsin.