Depremzedeleri kurtaran Güney Afrikalı ekibe teşekkür

Ankara'daki Güney Afrika Büyükelçiliği, Güney Afrikalı insani yardım ekipleri; Gift of the Givers, Medi Response, Güney Afrika Polis Teşkilatı'na bağlı K-9 birimi, ve SARZA ekiplerini Türkiye'deki depremzedelere yaptığı hızlı yardımın ardından evlerine dönmek üzere yola çıkmadan önce ağırladı.

Güney Afrika Büyükelçisi Dipuo Letsatsi-Duba insani yardım ekiplerine özverili çalışmaları, cesaretleri ve Ubuntu ruhunu gösterdikleri için teşekkür etti. Güney Afrika İzmir Fahri Konsolosu Tamer Taşkın da ekibe ayrıca teşekkürlerini iletti.

Doğu ve Güney Afrika Genel Müdürlüğü ve Türkiye’nin eski Güney Afrika Büyükelçisi H.E. Elif Çomoğlu Ülgen, ekiplerin sağladığı hızlı yardım için Türkiye’ye minnettarlığını dile getirdi ve ekiplerin gerçekten de yaşadığını, diğerlerinin de yardımseverlik ve paylaşımı esas alan Ubuntu’yu benimsemeleri için ilham verdiğini yineledi.

The Gift of the Givers’tan Dr Ahmed Bham ise ekibin sahadaki deneyimlerini, zorluklara ve temel olanaklara ve asgari konfora erişim eksikliğine rağmen tüm ekip üyelerinin sarsılmaz bağlılığını anlattı. Ankara’daki Güney Afrika Büyükelçiliği de ekipleri ağırlamaktan gurur duydu ve sıkı çalışmaları, özverileri ve dayanışmaları için onlara teşekkür etti. 

Loading