Soyer İskenderun’dan seslendi: ” Hatay’da durum çok kötü”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, deprem bölgesindeki durumu görmek ve yardımcı olmak için İskenderun’a gitti. 

Twitter üzerinden İzmirlilere ve tüm Türkiye’ye çağrıda bulunan Soyer, “İskenderun’dayız. Büyük yıkımlar gördük. Çok büyük acılarla karşılaşıyoruz. Yetişmeye gayret edeceğiz. Diğer büyükşehir belediye başkanlarımızla beraberiz. Sayın Genel Başkanımızla beraberiz. Buradan Osmaniye’ye geçeceğiz. Yüreğimiz parçalanıyor ama hep beraber altından kalkmak için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Gücümüz yettiğince destek olmaya ve el vermeye devam edeceğiz. Bütün İzmir’i davet ediyorum. Bütün İzmir yine aynı yürekle aynı heyecanla aynı desteği vermeye devam edecek.” dedi.

Hatay’ın durumunun çok kötü olduğunu belirten Soyer, “Desteklerimizi kara yoluyla da ulaştırmaya çalıştık. Deniz yoluyla da hava yoluyla da, hepsiyle ulaştırmaya devam edeceğiz. Yeni gemiler yeni uçak bağlantıları yeni tırlar; hepsini sürdüreceğiz. Olağanüstü bir destek var İzmirlilerden. Bunun sürmesi gerekiyor çünkü hasar çok büyük, yıkım çok büyük. İzmirlilerin vicdanına ihtiyacımız var.” diyerek mesajını sonlandırdı.