Özgener: Zor günleri hep birlikte aşacağız

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Her zaman dile getirdiğimiz ortak akıl ve sağduyuya en çok böyle günlerde ihtiyacımız var. Bugüne kadar yaşadığımız her zorluktan birlik ve beraberliğimizle çıktık, bu zor günleri de hep birlikte aşacağımıza inanıyorum” dedi.

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi merkezli 10 ilde büyük yıkıma yol açan depreme ilişkin açıklama yapan Özgener, bölgede yaşananları yakınen takip ettiklerini belirterek, “Bizler İzmir’de 30 Ekim 2020’de yaşadığımız 6.9 büyüklüğündeki sarsıntıda, depremin acı yüzünü tecrübe etmiş, yaralarımızı sarmak için seferber olmuştuk. Şimdi aynı duyguyu 10 ilimizde göçük altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımız için hissediyoruz” ifadelerine yer verdi.
Özgener, “Her zaman dile getirdiğimiz ortak akıl ve sağduyuya en çok böyle günlerde ihtiyacımız var. Bugüne kadar yaşadığımız her zorluktan birlik ve beraberliğimizle çıktık, bu zor günleri de hep birlikte aşacağımıza inanıyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.
Afetin yaralarını daha hızlı sarmak için herkese büyük sorumluluklar düştüğünü vurgulayan Özgener, “Depremden etkilenen illerimiz için Valiliğimiz ve çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile koordinasyon içinde çalışmaktayız. Depremin ardından iletişim kanallarımızı devreye sokarak tüm üyelerimize acil kan bağışı çağrısında bulunduk. Bölgedeki ihtiyaçların netleşmesinin ardından Odamız ve İzmir Ekonomi Üniversitemiz ile birliktetüm imkanlarımızı seferber ederek depremzedelerimizin yaralarını sarmak için çalışacağız” diye konuştu.