4-5 Şubat 2023 Burç Yorumları

Kimse yalnızlığı isteyerek seçmez

Yalnızlık giderek büyüyor içinde… Yeşil odanda sen ve yalnızlığın… Kitapların, kalemlerin, defterlerin yalnızlığının en canlı tanığı… Kimse yalnızlığı isteyerek seçmiyor. Güvenini yitirdiği için yalnız kalıyor. Sahte sevgi sözcüğünü gerçeğinden ayırt ettiği için yalnız kalıyor. Anlaşılmadığı için yalnız kalıyor. Anlatamadığı için yalnız kalıyor. Huzuru kimsenin yanında bulamadığı için yalnız kalıyor. Kendini bulduğu için yalnız kalıyor.

Bugün… Gökyüzünde Ay Aslan Burcu’nda dolaşırken, Kova Burcu’ndaki Güneş’le karşı karşıya geliyor. Ve karşımızda bir dolunay… Dolunayla birlikte yaşamımızda bazı şeyleri tamamlayabiliriz. Mesela yalnızlığı… Dostlarımızla bir arada olmak ya da başka hayatlara dokunmak isteyebiliriz. Sevmeyi, sevilmeyi hayatımızın başköşesine oturtabiliriz. Yanlış mı oldu acaba gönül köşesi mi deseydim? Kendi dünyamızı döndürmeye çalışırken, belki de bir başkasının tüm “dünyası” olabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Dolunay… Demek ki yaşamında bir şeyleri fark edebilme zamanı… Mesela “aşk” yaşamında yolunda gitmeyen şeyler var mı? Sadece senin gayretinle mi oluyor bir şeyler? İlişkide sen mi yöneticisin? Belki aşk yaşamını iyileştirmek için önce kendine bakmalısın.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Dolunay… Ve belki de artık evinde daha fazla zaman ayırmalısın. Bu arada insan sorgulayabilmeli kendisini değil mi? Nereden gelip nereye gittiğinin farkına varmalı… Sahi senin yolculuk nereden?

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Dolunay… Haklısın bazen bilirkişi olmak zorluyor seni… Herkes bir şeyler danışıyor. Bir şeyler anlatmanı, yorumlamanı bekliyor. Peki, sen kendini ne kadar biliyorsun? Sen kendini ne kadar anlıyorsun?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Dolunay… Ve bazen kendi değerinin farkına varmalısın öyle değil mi? Kendine cömert davranmalı, kendini sevmeli, kendini yaşamının merkezine almalısın… Daha fazla gecikmeden…

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Dolunay… Ve her zaman olduğu gibi başrolde sen varsın. Görünürde hep başroldesin. Ama gerçekte öyle misin? Yaşamının kontrolü seni elinde mi? Bu arada sevmekten çok yoruldun değil mi? Artık sevilmenin zamanı gelmedi mi?

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Dolunay… Bazen ne kadar saklamak istesen de örtü açılıyor. Ve saklandıkların, sakladıkların gün yüzüne çıkıyor. Evet, bir şekilde yaptıklarının bedelini ödemeli değil mi herkes? Ne derler bilirsin… Ne ekersen, onu biçersin…

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Dolunay… Yeniden hayallerini hatırlamakta zorlanıyor musun? Ama insan düşlerini, hayallerini, umutlarını nasıl unutabilir ki… Bu arada maaş artışını konuşmak yararlı olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Dolunay… Madem… O halde yaşamına bir göz atmaya ne dersin? Doğru yerde misin? Doğru pencereden mi bakıyorsun hayata? Belki de yaşamının gidişatına yeni bir yön verebilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Dolunay… Bavullarını hazırladın mı? Vizelerin tamam mı? Her şey hazır… Peki, sen kendine hazır mısın? Yolculuklarına çıkmadan önce kendini hazırlamalısın. Aşk’a… Kendini sevmeye… Sahneye çıkmaya…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Dolunay… Evet, bazı hesaplarını kapatma zamanı… Mesela kibrin hesaplarını kapatmalısın. Kibir en kötü huylardan biridir. Bir de başkasının fikirlerini kendinmiş gibi sahip çıkanlar var. Sen onlara uyma… Orjinal ol…

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Dolunay… Senli zamanlı dolunay… O zaman kendine bak… Kendini şımart… Kendinle ilgilen… Bu dünyaya olmasa bile, kendine, kendi dünyana lazımsın.

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Dolunay… Tekrar dönünce yaşama ikinci bir şans istiyor insanoğlu öyle değil mi? Peki, sen ikinci şansını nasıl değerlendiriyorsun? Sahi kendini şanslı hissediyor musun?