Ümit Özdağ ile Gültekin Uysal birbirine girdi

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında yaşanan polemik sosyal medyaya damga vurdu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, önceki gün açıklanan Altılı Masa’nın ortak mutabakat metni ilgili yaptığı açıklamada Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’la ilgili sert ifadeler kullandı. Özdağ, şunları söyledi:

“Sizi ‘Tarikat ve cemaatleri devletten çıkaracağız’ demekten alıkoyan nedir? Saidi Nursi denilen adamın müritlerinden biri olan ortağınız Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal mı? Türkçe Olimpiyatları’nda boy gösterip cemaatlerin devlete el koymasına göz yuman, işbirliği yapan diğer ortaklarınız Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu mu? Çıkın Türkiye’yi ne kadar sevdiğinizi açıklayın.”

Bu açıklamanın ardından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Twitter hesabından Ümit Özdağ’a yanıt verdi:

“Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi ile bir ömür boyu alnından, aklından ve ruhundan silemeyeceğin ‘bir darbecinin çocuğu olma’ travması ve insiyakla zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma iftiralar atıyorsun. Şimdi sana anladığın dille cevap veriyorum; şerefli insanlar iftira atmaz! Yoklukla malul iftiranı sana yedireceğim.”

Uysal daha sonra bu paylaşımını silerken, tartışmaya Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt dahil oldu. Aynı zamanda Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

“DP Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal için Saidi Nursi’nin müridi diyen, kimin müridi olduğu belli olmayan Ümit Özdağ, Gültekin Uysal adamlığının zekatını verse sana 40 yıl yeter. Erdoğan’a ve Bahçeliye gelince kuzu gibisin. Millet İttifakı’na serçelik yapıyorsun. Yazıklar olsun.”

“Süleyman Soylu sana ‘Hayvandan daha aşağı’ dediğinde, Soylu’yu kınamıştım. Fakat görüyorum ki sen her türlü hakareti hak ediyorsun. Gültekin Uysal’la derdin nedir? Millet İttifakı’na düşmanlığın niye? Sırf üç beğeni alacağım diye yaptığın edepsizliğe tepkimiz sürecektir.”

Gültekin Uysal’ın sildiği tweet’i paylaşan Ümit Özdağ ise “Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın yazıp sildiği tweet. Seviye tespiti açısından burada kalsın: Ya yazmayacaksın ya silmeyeceksin” ifadelerini kullandı.

Sabah saatlerinden yeni bir tweet atan Gültekin Uysal, şu ifadeleri kullandı:

“Hakaret, tahrik ve iftirayı meslek edinmiş, neye ve kime hizmet ettiği malum Ümit Özdağ tarafından zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma kasıtlı saldırılarına karşı kastımı aşan çok yanlış bir örnek üzerinden cevap verdiğimden kamuoyuna üzgün olduğumu ve özrümü beyan ediyorum.”

SÖZCÜ’ye konuşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kendisinin siyasi bir eleştiri yaptığını fakat karşılık olarak hakarete uğradığını ifade ederek “Bana hakaret edildi ama benden özür dilenmedi” dedi.