30 Ocak 2023 Burç Yorumları

Hayır söyleme

Her şeyi anlatmak zorunda değilsin. Bazı şeyler sende “gizli” kalmalı… Her şeyi anlatırsan… Her şeyi paylaşırsan… Her şeyi söylersen… Nasıl bulacaksın içindeki “sırrı”? Nasıl çıkacaksın “sır” yolculuğuna?

Bugün… Gökyüzünün beyaz incisi Ay, İkizler Burcu’da dolaşıyor. Seyrin etkisiyle birlikte iletişim öne çıkabilir. Daha çok konuşabilir, daha çok paylaşımlar içinde bulunabiliriz sevdiklerimizle. Yolculuğa çıkmak, seyahate çıkmak için güzel bir gün… Aynı zamanda meraklı, girişken ve heyecanlı olabiliriz. Ama başladığımız işi tamamlamakta zorluk çekebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Haklısın… İnsan bazen en çok kardeşini özlüyor. Çünkü kardeşin anlıyor seni… Kardeşin tamamlıyor seni. Çünkü kardeşinle aynı noktada başlıyor yolculuğun… Ve aynı kan besliyor seni… Aslında kardeşin sensin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Üretimin cazibesine kaptırabilirsin kendini… Üretim derken… Fikir üretebilirsin… Düşünce geliştirebilirsin. Bilgi tohumu ekebilirsin. Ama sen sen ol… Gereksiz laf üretme… Zira boş laf karın doyurmuyor. En iyi sen bilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Seninle yaşamak ister miydin? Yani sen olsan, seninle birlikte yaşar mıydın? Bugün… Bir milat olsun… Kendinde sevdiğin huyları pekiştir… Sevmediğin huyları ise cömertçe ver. Ve bir yeni ayın aydınlığı dolsun ruhuna böylece…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Kaygı bulutlarını kısa bir süreliğine de olsa dağıtmaya ne dersin? Ve o bulutlar dağılınca yaşamın nasıl güzellikle dolu olduğunu net görebilirsin. Peki, öyleyse neden bu güzelliği her an yaşamaktan kendini mahrum ediyorsun?

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Canın sıkılınca ne yapıyorsun? Bir şeyler okumak… Ya da bir şeyler dinlemek seni kendini getiriyor değil mi? Ve bir tanıdık melodi seni nasıl götürüyor geçmişe… Geçmiş bir hikâyenin tam ortasına… Bir gönül yarasının üzerine… Bugün biraz öyle bir gün…

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Aynı anda birçok iş yapmak zorunda olmak seni zorluyor değil mi? Çünkü bir şeylerin yarım kalacağı, bir şeylerin tamamlanmayacağı endişesi sarıyor seni. Sen başladın mı işi mükemmel tamamlamak zorundasın. Yarım bırakmak sana göre değil. Peki, öyleyse neden geride yarım bir öykü bıraktın?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Haklısın. Bilgi sahiplenilmez. Çünkü bilgi herkeste vardır. Kiminde bir “sır” olarak kalır… Kiminde ortaya çıkacak zamanı bekler… Kiminde ise hiç çıkmaz ortaya. Kendi bile, bildiğini bilemeden misal âleminde tamamlar yolculuğunu… Ama sen bugün yine de bildiklerini paylaş istersen.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Sanki birdenbire hafızan gitmiş gibi mi hissediyorsun? Sanki bir şeyler silindi zihninden. O zaman bu fırsatı iyi değerlendirebilirsin. Silinen şeylerin yerine yeni şeyler kaydedebilirsin. Mesela neşe… Mesela önyargısız bir yaşam… Ne dersin?

Yay ve Yükselen Yay

Bugün…  Bir şeyleri geride bırakmaya ne dersin? Mesela evlilik yaşamına dair ya da evliliğe dair önyargılarını, sabırsız yanlarını bırakmaya ne dersin? Hazır gökyüzündeki Ay, tam da senin karşından geçerken… Sana bir dolunay efekti sunarken…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Çalışma koşullarını kendin belirlemek isteyebilirsin. Aynı zamanda iletişim trafiği işlerini tamamlamada engel oluşturabilir. Bu döngüyü kırmanın temel yolu ise iyi bir plan… Ve telefon konuşmalarını mümkün mertebe kısa tutabilme becerisi.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Duygularının, dürtülerinin odağında aşk ve flört konusu olabilir. İlişkilerini nasıl yaşıyorsun? Karşındakini dinliyor musun? Yoksa sadece kendi sesin mi yankı bulsun istiyorsun odalarda?

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Evde olmak ister misin? Sen de haklısın tabi… Bu kadar yoğun temponun ardından evde olmak seni kendine getirir. Evde olmak güzel… Evde olmak güvenilir… Evde olmak rahatlık… Peki, senin evin neresi?

 

Loading