30 Ocak – 5 Şubat 2023 Haftalık Burç Yorumları

Sevgisizliğinde kendi tükensin

Yürürken hiç yorulmuyorsun. Adımlarının hızına yetişmekte zorlanıyorsun sadece… Hiç bıkmadan… Usanmadan yürüyebilirsin. Çalışırken hiç yorulmuyorsun. Gece yarılarına kadar yoruldum demeden çalışabilirsin. Yemek yaparken de hiç yorulmuyorsun. Saatlerce kalabilirsin mutfakta… Hiç yorulmuyorsun… Seni bir tek beklemek yoruyor. Gelmesini beklemek… Sevmesini beklemek… Bir çift güzel söz söylemesini beklemek… Değer görmeyi beklemek… İlgi görmeyi beklemek… Bir sorum olacak izin verirsen. Daha ne kadar beklemeyi düşünüyorsun?

Yeni bir hafta Ay’ın, İkizler Burcu seyriyle başlıyor. Bu seyrin etkisiyle birlikte, konuşmakta sınır tanımayabiliriz. Zihnimiz hızlı çalışabilir. Elimizdeki işleri daha çabuk bitirebiliriz. Çarşamba günü ise Kova Burcu’nda yolculuğuna devam eden Güneş, Boğa Burcu’na iyice alışan Uranüs’le birbirini zorluyor. Oluşan kare açının etkisiyle birlikte, konfor alanımızdan çıkmak zorunda kalabiliriz. Değişimden korkmanın bir anlamı olmadığını kavrayabiliriz. Gerçek özgürlüğün beraberinde huzur ve sakinlik getirdiğini anlayabiliriz.

Perşembe günü ise bu kez Ay, yönetici olduğu Yengeç Burcu’na konuk oluyor. Seyrin etkisiyle birlikte aile ve ev konularımız daha çok ön plana çıkabilir. Duygularımızı sevgiyle, merhametle beslemek ihtiyacında olabiliriz. Yardım etmek, yardımlaşmak günün bize kazandırdığı özel eylemler olabilir.

Pazar gecesi ise Aslan Burcu’ndaki Ay ve Kova Burcu’ndaki Güneş karşı karşıya geliyor. Yaşanacak dolunayın etkisiyle birlikte, bazı karanlık noktalarımızı aydınlatabiliriz. Mesela fazla mı gururlu davranıyoruz? Bencilliklerimiz var mı? Ya da fikirlerimizi hayata geçirmekten neden korkuyoruz? Kendimizi ortaya koymak neden bu kadar zor? Sorularının yanıtlarını bulabiliriz.

Sevdiğin ve sevildiğin bir hafta olsun.

Gökyüzü çok anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü de oldukça hareketli başlıyor senin için. Nedeni ise Ay’ın İkizler Burcu seyri… Seyrin etkisiyle birlikte düşüncelerinin hızına sen bile yetişemeyebilirsin. Özellikle satış, pazarlama ve halkla ilişkiler iş kolundan biriyle ilgileniyorsan, başarılı bir grafik çizebilirsin. Çarşamba günü ise yeni bir aya, Kova Burcu’nda dolaşan Güneş’in, Uranüs’le yapacağı sert görünümle başlıyoruz. Oluşan kare açının etkisiyle, mali konularda sürpriz gelişmeler seni bekliyor. Belki de zam oranın beklediğin gibi gelmeyebilir. Perşembe günü ise duyguların anlatıcısı bu kez, yönetici olduğu Yengeç Burcu’na konuk oluyor. Seyrin etkisiyle birlikte, günün büyük çoğunluğunu evinde geçirmek isteyebilirsin. Duygusal iniş-çıkışların gün içinde seni zorlayabilir. Pazar günü ise bu kez yeni bir gökyüzü olayı bekliyor seni. Aslan Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle birlikte, yeni bir aşk öyküsünün kahramanı kapını çalabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü de para politikanın etkisiyle başlıyor. Ay sonunda elbette paranın hesabını daha iyi bilirsin. Kaldıysa tabi elinde bir şeyler… Biraz tasarruflu davranmak iyi olacak. İhtiyaç dışı harcamaların artıyor. Cüzdanındaki plastik karta fazla güvenme… Çarşamba günü ise yeni bir aya, Kova Burcu’nda dolaşan Güneş’in, Uranüs’le yapacağı sert görünümle başlıyoruz. Oluşan kare açının etkisiyle birlikte, kariyer yaşamında seni kısıtlayan, engelleyen durumlarla karşılaşabilirsin. Fikirlerini aktarmakta güçlük çekebilirsin. E-posta trafiğinde sıkıntı yaşayabilirsin. Ama unutma geçici bir etki bu… Perşembe günü ise duyguların anlatıcısı bu kez, yönetici olduğu Yengeç Burcu’na konuk oluyor. Seyrin etkisiyle birlikte, sosyal medyada fazla zaman geçirmek işini engelleyebilir. Pazar günü ise bu kez yeni bir gökyüzü olayı bekliyor seni. Aslan Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle birlikte, aile olmanın önemini kavrayabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü gökyüzünün beyaz incisi Ay, sana eşlik ediyor. Ay’ın İkizler Burcu seyriyle birlikte, kendini enerjik ve coşkulu hissedebilirsin. Yeni başlangıçlar için istekli olabilirsin. Görünümünle ilgili değişime gitmek için bir fırsat olabilir bu seyir… Bu aralar kitap okumaya zamanın kalıyor mu? Çarşamba günü ise yeni bir aya, Kova Burcu’nda dolaşan Güneş’in, Uranüs’le yapacağı sert görünümle başlıyoruz. Oluşan kare açının etkisiyle birlikte, kendini huzursuz hissedebilirsin. Belki huzursuzluğunun sebebi bir türlü bitmeyen sınavların olabilir. Sorular hep zor yerden geliyor değil mi? Perşembe günü ise duyguları aktarmaktan vazgeçemeyen Ay, yönetici olduğu Yengeç Burcu’nda dolaşıyor. Seyrin etkisiyle birlikte, duygusal harcamaların bir sınırı olduğunu fark edebilirsin. Pazar günü ise bu kez yeni bir gökyüzü olayı bekliyor seni. Aslan Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle birlikte, fark edebilirsin. Yoksa konuşan egon mu?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gününde yönetici gezegenin Ay, hızlı, meraklı ve hevesli İkizler Burcu’na konuk oluyor. Seyrin etkisiyle birlikte, rüyalarının dilini çözebilirsin. Rüyalarındaki, düşlerindeki cıvıl cıvıl, hareketli, iyimser insanı belki de artık bulabilirsin. Bunun için aynaya bakman yeterli… Çarşamba günü ise yeni bir aya, Kova Burcu’nda dolaşan Güneş’in, Uranüs’le yapacağı sert görünümle başlıyoruz. Oluşan kare açının etkisiyle birlikte, para konusunda gerçekçi hedefler çizmelisin. Yani elde edeceğin gelir belli… Dolayısıyla beklenti içine girme. Sonrasında hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsan… Perşembe günü ise duyguları aktarmaktan vazgeçemeyen Ay’a ev sahipliği yapıyorsun. Seyrin etkisiyle birlikte, kendine yeni nefes alacak alanlar açabilirsin. Pazar günü ise bu kez yeni bir gökyüzü olayı bekliyor seni. Aslan Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle birlikte, yeni finansal kaynak arayışın sonuca ulaşabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü ise Ay’ın, sosyal kelebek İkizler Burcu seyriyle başlıyor. Seyrin etkisiyle birlikte, senin de iletişim trafiğin hız kazanabilir. Gün içinde telefon konuşmaların çalışmana fırsat vermeyebilir. Aynı zamanda çevrimiçi toplantılarda verimli görüşmeler yapabilirsin. Zaten çevrimiçi toplantıları daha fazla seviyorsun. Böylece zamanı daha verimli kullanıyorsun. Çarşamba günü ise yeni bir aya, Kova Burcu’nda dolaşan Güneş’in, Uranüs’le yapacağı sert görünümle başlıyoruz. Oluşan kare açının etkisiyle birlikte, hayatının gidişatını, yol hikâyeni belirleyebilmek için hangi konularda özgür davranamadığının farkına varabilirsin. Bu arada farklı fikirlerinle kariyerinde farklı bir kapı açabilirsin geleceğine… Perşembe günü ise duyguları aktarmaktan vazgeçemeyen Ay, Yengeç Burcu’na konuk oluyor. Evlilik bir düş mü yoksa? Pazar günkü dolunaya ev sahipliği yapıyorsun. Yeni başlangıçlar heyecanlandırıyor mu seni?

Başak ve Yükselen Başak

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü ise duyguları ve dürtüleri anlatmayı kendine misyon edinen Ay’ın, İkizler Burcu seyriyle başlıyor. Seyrin etkisiyle, kariyer ve meslek yaşamında hareketli ve hızlı bir gün geçirebilirsin. Aynı anda, birden fazla işle ilgilenebilir, ikna yeteneğini kullanabilirsin. Çarşamba günü ise yeni bir aya, Kova Burcu’nda dolaşan Güneş’in, Uranüs’le yapacağı sert görünümle başlıyoruz. Oluşan kare açının etkisiyle birlikte, ekip arkadaşlarının vizyon eksikliği seni zorlayabilir. Bilişim aygıtlarında ise teknik sıkıntılar seni bunaltabilir. Perşembe günü ise duyguları aktarmaktan vazgeçemeyen Ay, Yengeç Burcu’na konuk oluyor. Arkadaşlarının soruları seni çok mu bunaltıyor yoksa? Bu arada duygularının dilini çözebilirsen kazanırsın. Bazen çok alıngan davranıyorsun çünkü. Pazar günü ise bu kez yeni bir gökyüzü olayı bekliyor seni. Aslan Burcu’nda gerçekleşecek dolunayla bir soruya yanıt arayabilirsin. Gizli egonun farkında mısın?

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gününde ise Ay, İkizler Burcu’na konuk oluyor. Seyrin etkisiyle birlikte haftaya hevesli bir başlangıç yapabilirsin. Yeni şeyler öğrenmek duygularını besleyebilir. Bu arada dedikodu yapmak çok kötü bir şey… O yüzden kimsenin arkasından konuşma… Sana döner gelir… Çarşamba günü ise yeni bir aya, Kova Burcu’nda dolaşan Güneş’in, Uranüs’le yapacağı sert görünümle başlıyoruz. Oluşan kare açının etkisiyle birlikte, alternatif para kaynakları arayışında zorlanabilirsin. Bu arada kendini gerçekten olduğun gibi ortaya koyabiliyor musun? Gönül ilişkinde ise, bazı sorgulamalar yaşayabilirsin. Mesela sana huzur veren bir ilişki içinde misin? Perşembe günü ise duyguların anlatıcısı Ay, yönetici olduğu Yengeç Burcu’nda dolaşıyor. İş yaşamını profesyonel bir çizgide mi sürdürüyorsun? Yoksa duygularını işine katıyor musun? Pazar günü ise Aslan Burcu’nda dolunay gerçekleşiyor. Değişmek istiyorsan, önce çevreni değiştirmelisin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü Ay’ın İkizler Burcu seyriyle başlıyor. Demek ki, bugün özellikle para alışverişi konusunda, bilançoda dengeli olma zamanı… Aynı zamanda duygularını fark etmek için algılarını doğru kullanabilirsin. Mesela hangi duyguların seni kullanıyor? Sen hangi duygularını kullanıyorsun? Bazı duygular, aklın önüne geçmemeli… Çarşamba günü ise yeni bir aya, Kova Burcu’nda dolaşan Güneş’in, Uranüs’le yapacağı sert görünümle başlıyoruz. Oluşan kare açının etkisiyle, inatçılığının ve sabit görüşlerinin seni nasıl zorladığını fark edebilirsin. Çünkü tek yönlü dinleme tuzağına düşebilirsin böylece… Sadece sen haklı olamazsın. Sadece senin dediklerine de kimse uymak zorunda değil. Perşembe günü ise, duyguları ve dürtüleri anlatmaktan sorumlu Ay, Yengeç Burcu’nda dolaşıyor. Seyrin etkisiyle birlikte, dosya işleriyle fazla ilgilenebilirsin. Pazar günü ise Aslan Burcu’ndaki dolunayla birlikte, iş yaşamında kendini gösterebilirsin başarılarınla…

Yay ve Yükselen Yay

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü Ay, İkizler Burcu seyriyle başlıyor. Seyrin etkisiyle birlikte, evlilik ve ikili ilişkilerin duygularının ana fikri olabilir. Eğer mevcut bir ilişkin yoksa, zihninde nasıl bir partner istediğinle ilgili düşünceler şekil alabilir. Evet, senin gibi olmalı. Eğlenmeli ve seyahat etmeli.  Yeni rotalar keşfetmeye istekli olmalı. Öğrenme meraklısı olmalı. Aranızda fikir birliği olmalı öyle değil mi? Çarşamba günü ise yeni bir aya, Kova Burcu’nda dolaşan Güneş’in, Uranüs’le yapacağı sert görünümle başlıyoruz. Oluşan kare açının etkisiyle, çalışma koşulların, mesai saatlerin seni zorlayabilir. İşleri istendiği zamanda bitirmekte sıkıntı yaşayabilirsin. Kendini doğru ifade etmekte, özgür düşüncelerini ortaya koymakta gecikebilir ya da doğru zamanda aktaramayabilirsin. Evet, kısa bir yolculuk iyi gelebilir aslında. Perşembe günü ise, Ay’ın Yengeç Burcu seyriyle, maddi dünyan zenginleşebilir. Pazar günü gerçekleşecek Aslan Burcu dolunayı, sana yeni rotalar açabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü Ay, İkizler Burcu’nda seyir halinde. Seyrin etkisiyle birlikte sağlık konuların daha fazla öne çıkabilir. Belki de haftaya güzel bir temizlikle başlamak iyi olabilir. Önce masa üstünü temizle ama… Çok fazla dosya birikti. Çarşamba günü ise yeni bir aya, Kova Burcu’nda dolaşan Güneş’in, Uranüs’le yapacağı sert görünümle başlıyoruz. Oluşan kare açının etkisiyle, finansal anlamda soru işaretleri olabilir zihninde… Ay başladı ama ay sonu aynı rahatlıkla gelebilecek mi? Kendi özel harcamaların var mı? Varsa bütçe dengesine nasıl bir katkı sağlayabilir? Sorularına yanıt arayabilirsin. Perşembe günü ise duyguların anlatıcısı Ay, bu kez Yengeç Burcu’na konuk oluyor. Evliliğin ya da evlilik konuları gündemine gelebilir. Eşin gerçekten destek oluyor mu sana? Ya da o şehir dışındayken daha mı rahat hissediyorsun kendini? Pazar günü ise Aslan Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle, kendine yeni bir finansal enstrüman bulabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü ise duyguları anlatmakta sıkıntı yaşamayan Ay, konuşmaktan geri durmayan İkizler Burcu’nda dolaşıyor. Seyrin etkisiyle birlikte aşk ve flört konusunda şanslı etkiler elde edebilirsin. Sevgilinle bir arada olmak, birlikte gezi programı hazırlamak ve en önemlisi de konuşabilmek… Duygularını ifade edebilmek… Sıkıntı yaşamayacağın konular… Çarşamba günü ise yeni bir aya, Kova Burcu’nda dolaşan Güneş’in, Uranüs’le yapacağı sert görünümle başlıyoruz. Oluşan kare açının etkisiyle, evde durmak senin için zor olabilir. Dışarıya çıkmak isterken, ev işleriyle, ev konularıyla ilgilenmek hoşuna gitmeyebilir. Perşembe günü ise Ay, bu kez yönetici olduğu Yengeç Burcu’na konuk oluyor. Seyrin etkisiyle birlikte, yeniden ve yeniden sağlıklı yaşam formunu hazırlayabilirsin. Ama ne kadar başarılı olursun bilemiyorum. Pazar günü ise Aslan Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle birlikte, ciddi bir ilişkiye adım atabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü ise Ay, İkizler Burcu’nda… Seyrin etkisiyle birlikte, ev ve aile konuların duygularının ana eksenini oluşturabilir. Ailen için acaba gereksiz bir merak duygusu mu yaşıyorsun? Merakın giderek kaygıya mı dönüşüyor? Ya da evin içinde bu aralar nefes almakta mı zorlanıyorsun? O zaman bugün, bu sorulara yanıt arayabilirsin. Çarşamba günü ise yeni bir aya, Kova Burcu’nda dolaşan Güneş’in, Uranüs’le yapacağı sert görünümle başlıyoruz. Oluşan kare açının etkisiyle, aklından geçenleri ifade etmekte zorlanabilirsin. Aklın “hadi” derken, dilin “ boş ver yapsam da sonuç değişmeyecek” diyebilir. Acaba bugün uzun bir yürüyüşe mi çıksan? Daha doğru düşünebilirsin böylece… Perşembe günü ise Ay, Yengeç Burcu’na konuk oluyor. Kendini mutfakta daha mı mutlu hissediyorsun? Pazar günü ise Aslan Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle, ofisinde değişikliğe gidebilirsin.