Sağanak ve fırtına çok sayıda kenti esir aldı

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından şiddetli sağanak ve fırtına çok sayıda kenti esir aldı. Muğla'da ağaçlar devrildi, bazı araçlar zarar gördü.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, sağanak sonrası sel meydana geldi, dereler taştı, fırtınan nedeniyle devrilen ağaç bir otomobile zarar verdi.

DHA’da yer alan habere göre Marmaris’te, dün gece saatlerinde başlayan yağmur, gün içerisinde sağanağa dönüştü. Zaman zaman etkisini artıran sağanak yağmur nedeniyle İçmeler Mahallesi’nde yazın yanan ormanlık alanların çıplak dağ eteklerinden inen çamurlu su ile dereler taştı.

Fırtına ağaçları devirdi, dev dalgalar oluşturdu, iş yerlerinin tabelalarını tentelerini uçurdu. Fırtına dolayısıyla Turunç, Selimiye, Bayır, Beldibi, İçmeler, Adaköy, Çamdibi, Tepe ve Sarıana mahallelerinde ağaçlar devrildi. İçmeler ve Sarıana Mahallesi’nde bir otomobilin üzerine düşerek zarar verdi.

Turunç Mahallesi’nde devrilen ağacın kapattığı yolu, ekipler açtı. İçmeler Mahallesi’nde bir otelin camı çalışanların üzerine düştü. İhbar üzerine kaza yerine gelen 112 Acil Servis ekibince yaralanan bir kişi ayakta tedavi edildi. Körfezde alargada bekleyen tekneler dev dalgaların içinde kaldı. Dev dalgalar sahillerdeki işletmelere ulaştı.

Antalya’da da Muratpaşa ilçesi Dumlupınar Bulvarı üzerinde bulunan bir ağaç, şiddetli fırtınanın etkisiyle yola devrildi. Durumun bildirilmesiyle olay yerine itfaiye ve trafik ekipleri sevk edildi. Devrilen ağacı bir itfaiye eri ağaç motoruyla kesti.
Bu sırada diğer itfaiye erleri kesilen ağaç parçalarını refüje taşıdı. Yaklaşık yarım saat iki şeritten sağlanan trafik akışı, yolun temizlenmesiyle üç şeritten sağlandı.
İzmir’de de etkili olan sağanak nedeniyle trafik kazaları ve su baskınları meydana geldi. Kentte gece saatlerinde başlayan ve etkisini artıran sağanak, yollarda su birikintilerine neden oldu