3 scooter firması piyasadan çekildi

İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında, 8 bin 234 scooter'ı bulunan 3 firmanın kendi isteğiyle piyasadan çekilmesine dair karar onaylandı.

Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, 3 firmaya ait e-scooter izinlerinin iptal edilmesi teklifi görüşüldü.

DHA’nın aktardığı bilgilere göre teklif, oybirliğiyle kabul edildi. Bu kapsamda, toplam 8 bin 234 scooter’ı bulunan 3 firma kendi isteğiyle piyasadan çekilmiş oldu. 

Superpedestrian Turkey Ulaşım Teknoloji Anonim Şirketi, “Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından alınan karara uyumluluk sağlamak” ve “KVKK’yı ihlal” nedeniyle daha fazla para cezasına çarptırılmamak için elektrikli scooter operasyonlarını durdurma kararı aldı, İstanbul’daki paylaşımlı scooter işletmeciliği faaliyetleri kapsamında almış olduğu izinlerin iptal edilmesi talebinde bulundu. Şirketin 2 bin 459 adet scooter’ı bulunuyordu.

At Teknoloji Yatırım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi de tedarik zincirinde yaşanan birtakım sorunlar nedeniyle 5 bin 675 adet scooter izninin iptalini istedi ve kabul edildi. Serim Yönetim Sistemleri Yazılım Tek. İnş. San. İç. Ltd. Şti.’nin de 100 adet scooter izni aynı gerekçeyle iptal edildi. 

Loading