27 Ocak 2023 Burç Yorumları

Sessizlik erdemdir

Bazen… Konuşmak gelmiyor içinden… Anlatsan da değişecek bir şeylerin olmadığı kanısındasın. Konuşmuyorsun… Kelimelerini kendine saklıyorsun… Sessiz kalıyorsun… Peki, hiç zihnini sessizleştirmeyi düşündün mü? Sakin ve sessiz bir zihin… Sessiz yol alan düşünceler… Kaygı eşiğini, eleştiri oklarını aşabilmiş bir zihin… Ne güzel olur. Ve bir de cahille sohbeti kesersen… Yaşam ırmağında salın hiç batmaz.

Bugün… Aşk, sevgi ve değerler üzerinde söz sahibi Venüs, rahat ettiği Balık Burcu’nda yolculuğa başlıyor. 20 Şubat’a kadar Balık Burcu’nda yol alacak Venüs’le birlikte, yaşamımıza bazı duyguları katabiliriz. Empati duymak gibi… Fedakârlık yapmak gibi… İlişkilerimizde bu duyguları değerlendirebiliriz. Koşulsuz sevmek, kendimizi birisine adama isteği yine hissedeceğimiz duygular arasında… Aynı zamanda ikili ilişkilerimizde romantik davranışlar içinde kendimizi bulabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Aslında yaparsın. Aslında açık konuşursun. Lafı eğmeden, bükmeden… Ama sanki şimdi aynı netliği kendine yöneltmen gerekiyor. Venüs yeni yolculuğunda sana yönlendirme talimatlarını bilinçaltından gönderiyor. Mesela bu süreçte fark edebilirsin sevgini yeterince gösteremediğini, duygusal hislerinin ve çıkışlarının nedenini… Kendi içinde hangi duygularını seni kararsız bıraktığını… Ve bir de aslında kimi sevdiğini…

Boğa ve Yükselen Boğa

Hadi… Bu kelime seni tek başına harekete geçirebilir mi? Bence yanına “lütfen” eklenmeli. Zira kabalıktan ve emr-i vakiden hiç hoşlanmazsın. Her seferinde dile getirmene rağmen… Neyse… Şimdi Venüs yeni yolculuğunda kucağında ödüllerini sunabilir sana. Eğer, doğru davrandıysan, merhametli ve vicdanlı yanını ortaya koyduysan elbette ödül gelecektir. Er ya da geç… Bu arada maaşınla ilgili bir artış olabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Hani derler ya… “Ne oldum değil, ne olacağım”… Çünkü gelecek belirsizdir. Ama senin geleceğin noktayı, tavrın, davranışları ve ahlakın belirler. Bunları doğru yönetebiliyorsan sıkıntı yok. Diğer türlüsü ise bir sınav sorusu belki de. Şimdi Venüs yeni yolculuğunda kariyer planlarını ve hayata bakışını gösteriyor. Nasıl bir kariyer planlıyorsun? Gerek mesleğinde gerekse yaşamında hemen dağılıyor musun? Disiplin kurmakta, karar almakta zorlanıyor musun? Yaptığın fedakârlıklar karşılık buluyor mu? Bu seyahatle birlikte, yaşama bakış açını veya işini de değiştirmek isteyebilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Uzun zamandır yolculukların sadece ev ve iş arasında… Bir yere gittiğin yok. Bavul hazırlamayı özledin mi? O zaman özlem gidermeye hazır mısın? Venüs şimdi yeni yolculukta seni uzak diyarlara davet ediyor. Tabi davete gitmek için bavulunda unutmaman gereken şeyler var. Mesela hayal… Mesela sezgi… Mesela kabullenmek… Kararsızlığı ve güvensizliği yanına hiç almasan ne güzel olur. İyi yolculuklar…

Aslan ve Yükselen Aslan

Arşiv kayıtların var mıdır? Neleri arşivlersin? Ya da neden arşivlemezsin, belgelemezsin önemli detayları? Aslında biraz arşiv kayıtların sana destek olabilir finansal durumunu görmen açısından. Böylece verileri daha rahat okuyabilirsin. Şimdi Venüs yeni yolculuğunda tam da bu alana dokunuyor. Ve bu süreçte gelir-giderlerini kontrol altında tutmakta zorlanabilirsin. Merhamet duygununu akımına kapılıp borç senetlerine imza atabilirsin. Aman dikkatli yürüt bu seyri. Bu arada eğer evliysen eşinin kazançları yüzünü güldürebilir.

Başak ve Yükselen Başak

Rekabet etmeyi sever misin? Yarışmayı mesela… En çok hangi konuda kendini rakipsiz görüyorsun? Ya da rakiplerin var mı sence? Galiba insan en çok kendi gölgeleriyle rekabet ediyor. Gölge yanlarını fark edemediği için… Şimdi Venüs yeni bir yolculuk başlatıyor. Seni de gölge yanlarınla yüzleştiriyor. Mesela hangi konularda dağılıyorsun? Evinin içi aslında bir hayli dağınık mı? Hangi konuda güvensizliklerin var? Kararsızlıkların canını sıkıyor mu? Aslında oldukça hassas bir kalbin mi var?

Terazi ve Yükselen Terazi

Dengeli olmak hep senden bekleniyor. Ama çoğu zamanda dengen şaşıyor. Dengeli olmak… Zorlu bir parkur mu bazen? Zorlu derken… Nasıl bir çalışma ortamın var? Şimdi Venüs yeni yolculuğunda çalışma ortamına değiniyor. Çalışırken duygusal kararlar mı alıyorsun? Kararsızlıkların canını sıkıyor mu? İş yaşamın için gereksiz fedakârlıklar yaptığını düşünüyor musun? Gün içinde dağınıklıklarını toparlayabiliyor musun? Belki de patili bir can sana yoldan olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Çocuk olmak mı zor? Çocuk kalmak mı? Ya da çocuklarla olmak mı? Belki hepsi zor… Belki de hepsi kolay… Şimdi Venüs yeni yolculuğuna çıkarken seni de çocuklarına, çocukluk günlerine götürebilir. İlgili bir ebeveyn misin? Merhamet duygunu en çok kim için ya da hangi durum için kullanıyorsun? Peki ya aşk? Hayatında aşka yer var mı?

Yay ve Yükselen Yay

Zamanını en çok nerede geçiriyorsun? Gerçi dışarısı senin enerji hattın… Ama ya evin… Evinde de keyifli zamanlar geçirebilirsin. Şimdi Venüs yeni yolculuğunda evinde keyifli zamanlar sunabilir sana. Bu seyirle birlikte evinde kaliteli zamanlar geçirebilir, evinde yeni dekorasyon fikirleri deneyebilirsin. Evine yönelik harcamaların artabilir. Aileyle daha keyifli zamanlar geçirebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bilmediğin bir dilde, alt yazı olmadan film izler misin? İzlesen bile bir şey anlamama ihtimalin yüksek… Peki, bilmediğin insanları dinlerken ne bekliyorsun ki? Elbette anlayamazsın. O halde… Doğru insanlarla, doğru zamanlarda iletişim kurmaya ne dersin? Şimdi Venüs yeni bir yolculuğa başlarken iletişim konusunda işaret ediyor. Kelimelerini kullanırken yüklemlere dikkat ediyor musun? Merhamet diline hâkim olabiliyor mu? Yoksa katı tutumun diline de yansıyor mu?

Kova ve Yükselen Kova

Paranın önemi nedir yaşantında? Kazançlarını arttırmak için çabalar mısın? Yoksa hakkını istemekte bile zorlanır mısın? Şimdi Venüs yeni bir yolculuğa başlıyor. Ve seni para evinde hareketli günlere götürebilir. Finansal durumunu gözden geçirebilirsin. Belki de yeni yatırım kararları alabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Kendini nerede görüyorsun? Nerede konumlandırıyorsun kendini? Belki de artık kendine “doğu” adım atmalısın. Başkalarıyla yalan yanlış ilgilenmekten, kendine zaman kalmıyor mu? Şimdi Venüs yeni yolculuğuna sen gibi başlıyor. Bu süreçte kendinle, bedeninle, görünümünle daha çok ilgilenebilirsin.

Loading