TürkTraktör Egeli çiftçilerle bir araya geliyor

Türkiye’nin tarım mekanizasyonundaki lider firması TürkTraktör, Ege’deki çiftçilerle bir araya geleceği etkinliklere imza atmaya hazırlanıyor.

Ege’deki çiftçilerle bir araya gelecek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten TürkTraktör Ticari Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli, İzmir ve Manisa’da toplamda 8 etkinlik yapılacağını söyledi. Canbeyli, “Türk çiftçisinin en çok tercih ettiği, traktör ve ekipmanlarımızın en yeni modellerini Egeli çiftçilerimize sergileyecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. 69 yıldır amacımız Türk çiftçisinin her ihtiyacında yanında olabilmek ve her zaman onlara en iyisini sunmak. Bu buluşmalarda Ege bölgesindeki çiftçilerimiz, Faz 5 emisyon seviyesi motorlara sahip traktörlerimizle çevreye daha saygılı, sürdürülebilir ve verimli bir tarımın mümkün olduğunu bizzat yerinde görecekler. Yetkili arkadaşlarımızdan en güncel bilgileri edinecek çiftçilerimiz, en yeni traktör, tarım ekipmanı ve Hassas Tarım Ürünlerimizi satın alabilecek” dedi.

İzmir ve Manisa’da gerçekleşecek etkinliklerin takvimi ise şöyle;

23 Ocak – Kleopatra Belediye Sosyal Tesisi – Bergama, 25 Ocak – Demireller Plaza – Menemen, 26 Ocak – Metropolis Otel – Torbalı, 28 Ocak – Anemon Otel – Manisa, 30 Ocak – Soma Gürmin Düğün Salonu – Soma, 31 Ocak – Lidya Sardes Hotel – Salihli, 8 Şubat – Manisa Fuar Alanı Toplantı Salonu – Manisa, 10 Şubat – Kırkağaç Belediye Düğün Salonu – Kırkağaç.

Etkinliklerde Sergilenecek New Holland Modelleri

Dünya standartlarına uygun yerli üretim Faz 5 emisyon seviyeli Common Rail yakıt enjeksiyon sistemine sahip motorlarıyla performanstan ödün vermeyen New Holland traktörler, hem çevreye daha az zarar veriyor hem de en az yakıtla en yüksek verimin alınmasını sağlıyor.

341 Nm maksimum tork değeri sayesinde güçlü çeki performansı ve kesintisiz çalışma imkanı tanıyan T3F Faz 5 ve T3B Faz 5 model bahçe tipi traktörler, 12 ileri 12 geri transmisyon seçeneğine sahip. 55-75 beygir güç üretebilen T3F ve T3B, çift hafızalı motor hız yönetimi özelliğini de çiftçilere sunuyor. 

3 ton maksimum kaldırma kapasitesine sahip Faz 5 66S Serisi ve T4S Serisi traktörler ise elektro-hidrolik çift çeker kumandasıyla öne çıkıyor. Klimalı kabin seçenekleri de bulunan bu modeller, maksimum sürücü konforu vadediyor. 

New Holland Tarım Ekipmanları

2023 yılı itibarıyla biçerdöver ve kendi yürür silaj makineleri ürün gruplarında da Faz 3 emisyon seviyesinden Faz 5’e geçiş yapılıyor. Yeni emisyon seviyesi ile çevreye daha duyarlı motorlar en yüksek performansa sahip olacak şekilde üretiliyor. Daha düşük zararlı gaz salınımı ile sürdürülebilir bir gelecek hedefleniyor.  

241 beygir motor gücüne sahip TC 5.90 Faz 5 model biçerdöver, 72 litrelik Adblue yakıt tankına sahip. TC 5.90’nın Dane deposu kapasitesi 6.400 litre. Dane deposunun boşaltma kapasitesi ise saniyede 75 litre.

FR550 Premium Plus PF Faz 5 model kendi yürür silaj makinesi, 544 beygir maksimum motor gücü ve 2316 Nm maksimum tork sunuyor. FR550 Premium Plus PF’nin yakıt deposu 1200 litre, Adblue yakıt tankı ise 200 litre. Hidrostatik 4 vites özelliği bulunan silaj makinesi, maksimum 710 cm’ye kadar geniş besleme boğazına sahip. 

New Holland Hassas Tarım Ürünleri

Yeni XCN-1060 ve XCN-1260 Otomatik Dümenleme Sistemi, mevcut tarım arazisinde daha fazla ürün yetiştirilmesi, ilaç, gübre, tohum ve yakıt gibi girdilerden tasarruf sağlaması, tarımsal faaliyetler sırasında oluşan bitki ezilmelerinin azaltılması, geceleri de verimli çalışılması gibi önemli avantajlar ve verimliliği artırıcı unsurlar sunuyor. 

Yeni XCN-1060 ve XCN-1260’ın 25.6 ve 30.5 cm genişliğinde olmak üzere yüksek çözünürlüklü dokunmatik tablet ekran seçenekleri bulunuyor. Sistem, Android 9.0 hızlı işletim sistemi ve uzaktan bağlantı imkanı tanıyor. İki kat artırılmış 32 GB’lık saklama alanı, depolama sorununu ortadan kaldırıyor. Donanımları arasında artırılmış işlemci hızı ve 4 GB RAM gibi özellikler bulunuyor. 

Etkinliklerde Sergilenecek CASE IH Modelleri

Faz 5 emisyon seviyeli Common Rail yakıt enjeksiyon sistemine sahip motorlarıyla JXE Faz 5 serisi traktörler, 55, 65 ve 75 beygirlik üç farklı güç seçeneğinde JX60E, JX70E, JX80E modellerini sunuyor. 8 ileri 8 geri ve 12 ileri 12 geri transmisyon opsiyonları bulunan traktörler 30 km ve 40 km hıza ulaşabiliyor. JXE Faz 5 serisinde 4 adet hidrolik güç çıkışıyla birlikte 2700 kg kaldırma kapasitesi öne çıkıyor. 

JXC Faz 5 serisinde ise 65 ve 75 beygir güç seçeneklerinde JX70C ve JX80C modelleri bulunuyor. Yeni nesil Common Rail yakıt enjeksiyon sistemi ile yüksek performans sunan traktörler, çok düşük hızlar elde edilebilen sürüngen vites seçeneğine sahip. Kabinli modellerinde standart klima olan JXC Faz 5 serisinde isteğe bağlı olarak fabrika çıkışlı ön yükleyici seçeneği de mevcut.