İki kardeşe polis sahip çıktı

Parasızlıktan Balıkesir’e yürüyerek gitmeye çalışan iki kardeş polisin desteğiyle akrabalarının yanına yerleştirildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesine akrabalarının yanına gelen ve akrabalarının kendilerini kabul etmemesi üzerine yaşadıkları Balıkesir’in Burhaniye ilçesine geri dönmek için paraları olmaması nedeniyle yürüyerek dönmeye çalışan iki kardeş, Bodrum-Milas otoyolunun 15. Kilometresinde polisler tarafından bulunmuştu.

Ağabey Efe K. ise polislere ve Sözcü muhabirine yaptığı açıklama ile yürekleri burkmuştu. Efe K., “Babam cezaevinde, annem başka bir adamla evlendi. Karneleri alınca Bodrum’daki akrabalarımızın yanına geldik ama onlarda bizi istemediler, paramız da kalmadı, kimseden isteyemedik, kardeşimle Burhaniye’ye yürüyerek dönmeye karar verdik, aklımıza yapacak başka bir şey gelmedi” diye konuşmuştu.

Polisler tarafından korumaya alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Efe K. (15) ile Ekrem (K.) daha sonra polislerin akrabaları ile kurduğu irtibat üzerine akrabalarının evine yerleştirildi.

Efe ve Ekrem kardeşlerin okul tatili bitene kadar Bodrum’da kalacakları, polislerin de durumu denetleyecekleri ardından Burhaniye’deki ailesinin yanına gönderileceği öğrenildi.