23-29 Ocak 2023 Haftalık Burç Yorumları

Sanırım karar verdim galiba

Karar verdin… Ama… Sanırım… Galiba… Aslında… Bir türlü zihin baloncuklarından gitmiyor bu kelimeler… Tam karar veriyorsun. İçine sinmiyor bir şeyler sanki… Aslında biliyorsun. Karar verirsen, bir şeyler değişecek geri dönülmez şekilde… Ve sen çok korkuyorsun değişmekten… Daha önce aldığın kararlara bak… Hangi şartlar altında aldığını… Ve her kararının ardından ruhunu nasıl bir enkazdan çıkardığını… Artık direnme yaklaşmakta olana… Biliyor musun bence bu değişim sana çok iyi gelecek…

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündem maddesi ise karakter, irade ve kimliğimiz üzerinde söz sahibi Güneş’in Kova Burcu’na giriş yapması… Yaklaşık otuz günlük yolculukla birlikte sıradan yaşantımıza renk getirebilir, farklı ve orijinal yaklaşımlar sergileyebiliriz. Başkalarının yararını olacak işler yapabilir, yardımseverlik duygusuyla tanışabiliriz.

Salı günü ise Venüs ve Satürn Kova Burcu’nda bir araya geliyor. Bu kavuşumun etkisiyle ilişkilerimize belli sınır koymak isteyebiliriz. Ya da ilişkimizi ciddi bir aşamaya taşımak isteyebiliriz.

Cuma günü ise aşk, sevgi ve keyif gezegeni Venüs, Balık Burcu’na giriş yapıyor. 20 Şubat’a kadar sürecek seyirle birlikte, duygu yaşamımıza yeni kelime tanımları yükleyebiliriz. Empati gibi… Teslimiyet gibi… Kabule geçmek gibi… İlişkilerimizde romantik bir atmosfer bizi bekliyor.

Hafta sonu ise duyguların anlatıcısı Ay Boğa Burcu’na konuk oluyor. Böylece yaşamın huzurlu ve keyifli yönlerinin farkına varabiliriz.

Sevdiğin ve sevildiğin bir hafta olsun…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündemi ise Güneş’in Kova Burcu’nda başlayacağı yolculuk…  Güneş’in Kova Burcu’ndaki otuz günlük yolculuğuyla birlikte odak noktan sosyal çevren, dostlukların olabilir. Bu seyahatle bir yandan dostlarınla keyifli iletişim içinde olabilir, gezi programları yapabilirsin. Aynı zamanda dostluklarını mercek altına alabilirsin. Biliyorsun ne derler… “Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu”… Salı günü ise Venüs ve Satürn, yine Kova Burcu’nda bir araya geliyorlar. Hayallerin ve umutlarını gerçekleştirmek istiyorsan azim ve kararlılıkla yol almayı sürdürmelisin. Cuma günü ise Venüs, bu kez Balık Burcu’na giriş yapıyor. Bu yolculukla birlikte bilinçaltının gizli hazinelerini ortaya çıkarmak için gayret gösterebilir. Yaşamdan keyif alabilmek, sevgini gösterebilmek adına neden çekimser kaldığının ipuçlarını yakalayabilirsin. Hafta sonu ise Ay’ın Boğa Burcu yolculuğuyla alışverişin cazibesine kendini kaptırabilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Yen bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündemi ise Güneş’in Kova Burcu’nda başlayacağı yolculuk… Güneş’in Kova Burcu’ndaki otuz günlük yolculuğunun etkisiyle birlikte odak noktan kariyerin olabilir. Bu yolculukla birlikte kariyer hedeflerin üzerinde düşünebilir, yeni ve farklı projelerini gündeme getirebilir, toplantı gündemiyle bilirlikte çalışma tempon hızlanabilir. Salı günü ise, Venüs ve Satürn yine Kova Burcu’nda bir araya geliyor. Burada öğrenmen gereken bir şeyler var. Yaşamın keyifli yönlerini keşfetmek istiyorsan, disiplini ve sınır çizmeyi öğrenmen gerekiyor olabilir. Cuma günü ise yönetici gezegenin Venüs, Balık Burcu’nda seyahate başlıyor. Bu seyir sırasında sanatsal etkinlikler daha fazla yaşamına girebilir. Konser, dans gösterileri gibi faaliyetlerde kendini gösterebilirsin. Arkadaşların için fazla fedakârlık yaptığını düşünüyor musun? Hafta sonu ise duyguların anlatıcısı Ay, Boğa Burcu’na konuk oluyor. Kendinle ve bedeninle ilgilenmek için güzel bir gün… Ne dersin?

İkizler ve Yükselen İkizler

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündemi ise Güneş’in Kova Burcu’nda başlayacağı yolculuk… Güneş’in Kova Burcu’ndaki otuz günlük yolculuğunun etkisiyle birlikte odak noktan akademik kariyerin ve yurt dışı eğitim programların olabilir. Bu seyirle birlikte yurt dışı çalışmaların ya da yerleşme planların için girişimde bulunabilirsin. Akademik ajandanı daha fazla uyum gösterebilirsin. Adalet kavramı senin için daha önemli hale gelebilir. Salı günü ise Venüs ve Satürn Kova Burcu’nda bir araya geliyor. Gerçekten yaşamayı hakkıyla yerine getirmek istiyorsan, dürüstlüğü ve planlı olmayı öğrenmen gerekiyor. Ve belki de sadece bir konuda uzmanlık alanın olmalı… Her aldığın eğitimden sonra “ben oldum” demek ne kadar doğru sence? Cuma günü ise Venüs Balık Burcu’na giriş yapıyor. Seyrin etkisiyle birlikte kariyerinde kararsızlıklar yaşayabilirsin. Hafta sonu ise Ay, Boğa Burcu’na giriş yapıyor. Bu aralar sadece rüyalarında mı huzur buluyorsun yoksa?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündemi ise Güneş’in Kova Burcu’nda başlayacağı yolculuk… Güneş’in Kova Burcu’ndaki otuz günlük yolculuğunun etkisiyle birlikte odak noktan mali tabloların olabilir. Gelir-gider adaletsizliğin seni zorluyor ama bunun içinde bir şeyler yapman gerekiyor. Bu yolculukla birlikte belki daha net görebilirsin borç- alacak dengeni, yatırım kararlarını sorgulayabilir, yeni kararlar alabilirsin finansal konuda. Kredi başvurularına sıcak bakabilirsin. Salı günü ise Venüs ve Satürn Kova Burcu’nda bir araya geliyor. Kendini geliştiren insan, dünyayı en azından dünyasını değiştirebilir öyle değil mi? Bunun için kararlı ve azimli olmanı hatırlatmama gerek yoktur diye düşünmek istiyorum. Cuma günü ise Venüs Balık Burcu’nda yolculuğa başlıyor. Kim bilir belki de aradığın aşk sınırların ötesinde seni bekliyordur. Hafta sonu ise yönetici gezegenin Ay, Boğa Burcu’nda dolaşacak. Evden çıkmak için belki de bir fırsattır.

Aslan ve Yükselen Aslan

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündemi ise Güneş’in Kova Burcu’nda başlayacağı yolculuk… Güneş’in Kova Burcu’ndaki otuz günlük yolculuğunun etkisiyle birlikte odak noktan evliliğin ve ikili ilişkilerin olabilir. Haklısın, insan eş’iyle önce dost olabilmeli… Ve seyrin etkiyle birlikte evlilik konusu gündemine gelebilir. Nasıl bir ilişki istediğinin fotoğrafını çekebilirsin. İlişki konusundaki beklentilerini aktarabilir, doğru bir iletişim dili bulabilirsin. Bu arada aynaya bakınca ne görüyorsun? Salı günü ise Venüs ve Satürn Kova Burcu’nda bir araya geliyor. Ama artık ciddi bir adım atılması gerekiyor değil mi? Bekle, bekle nereye kadar? Cuma günü ise Venüs Balık Burcu’nda yolculuğa başlıyor. Seyrin etkisiyle birlikte borç ve alacak konuları gündeminde ilk sıralarda yer alabilir. Mali konularda duygusal kararlar vermemek gerektiğini böylece anlayabilirsin. Hafta sonu ise Ay, Boğa Burcu’nda dolaşıyor. Bir tatlı huzur almaya gidebilirsin. Nereye olduğunu biliyorsun?

Başak ve Yükselen Başak

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündemi ise Güneş’in Kova Burcu’nda başlayacağı yolculuk… Güneş’in Kova Burcu’ndaki otuz günlük yolculuğunun etkisiyle birlikte odak noktan çalışma ortamın olabilir. Ekip arkadaşlarınla uyumlu işbirliklerine girebilirsin. Farklı ve orijinal projelerle daha fazla adından söz ettirebilirsin. Masa başında çalışmaktan çok, sahalara çıkabilirsin bu seyirle birlikte… Ama kabul internet dünyasında iyi işler çıkarıyorsun. Salı günü ise Venüs ve Satürn, yine Kova Burcu’nda bir araya geliyor. Aynı iş yerinde “aşk” zor olabilir. Benden söylemesi… Cuma günü ise bu kez Venüs yeni bir yolculuğa geçiyor. Balık Burcu’ndaki seyahatiyle birlikte kendini karşı kıyıdan bakabilirsin. Hangi konuda fedakârlık yapıyorsun? Kendini kurban gibi hissettiğin anlar giderek çoğalıyor mu? Hayal kurmak senin için neden zor? Soruların yanıt bulabilir. Hafta sonu ise Ay, Boğa Burcu’na konuk oluyor. Yola çıkmak için güzel bir gün…

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündemi ise Güneş’in Kova Burcu’nda başlayacağı yolculuk… Güneş’in Kova Burcu’ndaki otuz günlük yolculuğunun etkisiyle birlikte odak noktan aşk ve flört ilişkilerin olabilir. Bu yolculukla birlikte, aşkı doyasıya yaşamak isteyebilir, sürpriz karşılaşmalarla beklediğin özel insanla karşılaşabilirsin. Süregelen bir ilişkin varsa her konuda fikir birliğine sahip olabilir, ortak paydada buluşabilirsiniz. Yine bu yolculukla birlikte ruhunu besleyecek sanatsal aktiviteler içinde “kendini” bulabilirsin. Salı günü ise Venüs ve Satürn, yine Kova Burcu’nda bir araya geliyor. Evet, çocuk yetiştirmenin belli kuralları vardır. Her istediğini yapmamak gibi… Cuma günü ise bu kez Venüs yeni bir yolculuğa geçiyor. Balık Burcu’ndaki seyahatiyle birlikte, sağlık konuların öne çıkabilir. Özellikle ayak ve ayak bileği sağlığını korumak senin için önem kazanabilir. Hafta sonu ise Ay’ın Boğa Burcu yolculuğunda, miras konularıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündemi ise Güneş’in Kova Burcu’nda başlayacağı yolculuk… Güneş’in Kova Burcu’ndaki otuz günlük yolculuğunun etkisiyle birlikte odak noktan ev eve aile konuların olabilir. Ailenle, ebeveynlerinle daha çok bir arada olmak isteyebilirsin. Ebeveynlerinle belki de seyahate çıkmak iyi bir fikir olabilir. Evinde kalmak isteyebilirsin ama bu seyirle birlikte evde oturmak zor olabilir. Dışarıda halletmen gereken birçok iş seni bekliyor çünkü… Salı günü ise Venüs ve Satürn, yine Kova Burcu’nda bir araya geliyor. Biliyor musun aslında insan giderek anne ya da babasına benziyor… Bu seyirle birlikte kavrayabilirsin benzerliği… Cuma günü ise bu kez Venüs yeni bir yolculuğa geçiyor. Balık Burcu’ndaki seyahatiyle birlikte, sana iyi gelecek bir hobi arayışın başlayabilir. Hafta sonu ise duyguların anlatıcısı Ay’ın Boğa Burcu seyriyle, eşinle birlikte doğa yürüyüşüne gidebilirsin. İyi gelebilir bence oksijen ciğerlerine…

Yay ve Yükselen Yay

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündemi ise Güneş’in Kova Burcu’nda başlayacağı yolculuk… Güneş’in Kova Burcu’ndaki otuz günlük yolculuğunun etkisiyle birlikte odak noktan iletişim konuların olabilir. Bu süreç içerisinde okumaya, araştırmaya, bilgi sentezlemeye daha çok önem verebilirsin. Kardeşlerine iletişim trafiğin artabilir. Araba alım satımıyla ilgilenebilirsin. Ve kısa seyahatler sana bu süreçte iyi gelebilir. Salı günü ise Venüs ve Satürn, yine Kova Burcu’nda bir araya geliyor. Bu birlikteliğin etkisiyle birlikte belki sosyal medyayı kendine bir iş kolu haline getirebilirsin. Cuma günü ise bu kez Venüs yeni bir yolculuğa geçiyor. Balık Burcu’ndaki seyahatiyle birlikte aile ve ev konuların gündemine gelebilir. Belki de ailen için fedakârlık yapman gerekebilir. Belki de yaptığın fedakârlıkları sorgulama zamanın gelmiştir. Hafta sonu ise duyguların anlatıcısı Ay’ın Boğa Burcu seyriyle, günlük iş tempon artabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündemi ise Güneş’in Kova Burcu’nda başlayacağı yolculuk… Güneş’in Kova Burcu’ndaki otuz günlük yolculuğunun etkisiyle birlikte odak noktan finans konuların olabilir. Bu süreç içerisinde beklenmedik harcamalar gündemine gelebilir. Tutumlu davranmakta zorluk çekebilirsin. Farklı bir yatırım aracını gündemine alabilirsin. Finansal anlamda özgür olmanın tadına varabilirsin bu yolculuğun etkisiyle… Salı günü ise Venüs ve Satürn, yine Kova Burcu’nda bir araya geliyor. Bu birlikteliğin etkisiyle birlikte, kendini neden değerli hissedemediğinin yanıtını bulabilirsin. Ama istersen ben bir ipucu vereyim. Çok fazla kuralın var çünkü kendine dair. Cuma günü ise bu kez Venüs yeni bir yolculuğa geçiyor. Balık Burcu’ndaki seyahatiyle birlikte, kardeşlerinle iletişimin daha çok artabilir, birlikte belki bir seyahate bile çıkabilirsiniz. Hafta sonu ise duyguların anlatıcısı Ay’ın Boğa Burcu seyriyle, çocuklarınla daha fazla zaman geçirebilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündemi ise Güneş’in Kova Burcu’nda başlayacağı yolculuk… Güneş’in Kova Burcu’ndaki otuz günlük yolculuğunun etkisiyle birlikte odak noktan kendin olabilirsin. Belki de kendinle ilgilenmek için en doğru zamanlardan geçiyorsundur. Zaten son iki yıldır büyük bir baskı hissediyorsun omuzlarında… Bu kısa süreli yolculuk sana biraz nefes aldırabilir. Kendine dair yeni başlangıçlar yapabilirsin. Ve bu seyirle öğrendiğin şeyleri unutma olur mu? Salı günü ise Venüs ve Satürn, yine Kova Burcu’nda bir araya geliyor. Seyrin etkisiyle, sevgi alışverişi konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Sevgini anlatmakta ve sevgiyi anlamakta zorluk olunca, yaşam çarkı nasıl dönecek değil mi? Cuma günü ise bu kez Venüs yeni bir yolculuğa geçiyor. Balık Burcu’ndaki seyahatiyle birlikte, finansal harcamaların artabilir. Keyfince, gönlünce alışveriş yapabilirsin. Ama sonrasını da düşün. Hafta sonu ise Ay Boğa Burcu’nda… Evde olmak güzel şey…

Balık ve Yükselen Balık

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündemi ise Güneş’in Kova Burcu’nda başlayacağı yolculuk… Güneş’in Kova Burcu’ndaki otuz günlük yolculuğunun etkisiyle birlikte odak noktan bilinçaltı konuların olabilir. Bu süreçte rüyalarının etkisinde fazlasıyla kalabilirsin. Karamsarlıklarını, kaygılarını ya da korkularını belki de başka biriyle paylaşmanın zamanı gelmiştir. Biliyorsun aslında hayat paylaştıkça güzelleşiyor. Bir de seni kısıtlayan, engelleyen konu başlıklarını çıkarabilirsin. Biliyorsun dersi öğrenmenin en iyi yolu programlı olmaktır. Salı günü ise Venüs ve Satürn, yine Kova Burcu’nda bir araya geliyor. Seyrin etkisiyle, bazı korkularınla yüzleşmek zorunda kalabilirsin. Cuma günü ise bu kez Venüs yeni bir yolculuğa geçiyor. Balık Burcu’ndaki seyahatiyle birlikte senli zamanların başlayabilir. Kendin için, yeni adımlar atabilirsin. Elbise dolabını yenileyebilirsin. Hafta sonu ise Ay Boğa Burcu’nda seyrediyor. Bir fikrin mi var acaba?