Kılıçdaroğlu: Zalimin zulmüne son vereceğiz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep’te halkla bir araya geldi.

Bir takım ziyaretlerde bulunmak için Gaziantep’te bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, burada halka hitap etti.

“Hak hukuk Adalet” sloganlarıyla konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, “Hiç endişe etmeyin. Bu kardeşiniz bu ülkeye adaleti ya getirecek, ya getirecek. Birlikte adaleti getireceğiz. Kainat adalet üzerine inşa edilmiştir. Devlet liyakatle, ahlakla yönetilir. İktidar sahipleri, iktidar olduklarında mal mülk sahibi olmazlar. İktidar sahibi dünyaya, Türkiye’ye her yere hizmet eder. Dolayısıyla iktidar sahiplerinin devleti adaletle yönetmesi lazım. Adaletle yönetmenin temelinde esnafı, sanayicisi, işçisi, emekçisi kazanacak. Her evde huzur, bereket olacak. O zaman adalet olur, devlet büyür. O zaman hepimiz bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında rahat gezmiş oluruz” dedi.

Çevredeki esnafa da seslenen Kılıçdaroğlu, Esnafın dertlerin var biliyorum. Pandemi döneminde büyük sıkıntılar yaşadıklarını da biliyorum. Şundan emin olsunlar, iktidar olduğumuzda esnafın, çiftçinin gerek bankalara gerek Esnaf Kefalet Kooperatifleri’ne olan borçlarının faizlerini bir hafta içinde sileceğiz. Esnaf, çiftçi rahat edecek.” diye konuştu.

Ülkede yüz binlerce ailenin elektrik, doğalgaz ve suyunun kesik olduğun ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bir aileyi susuz, elektriksiz, bırakamazsınız. Bütün bunların tamamını çözeceğiz Allah nasip ederse. Hiçbir çocuk bu ülkede yatağa aç girmeyecek. Kadınların çocukların, hakkını hukukunu savunacağız. Evlatlarımız geleceklerini yurt dışında arıyorlar. Gençlere şunu ifade etmek isterim. Sizin geleceğiniz bu ülkedir. Bu ülkede size imkan sağlayacağız. Bu ülkede çalışıp, kazanacaksınız. Bu ülkede üreteceksiniz.” şeklinde konuştu.