6 Ocak 2023 Burç Yorumları

Şefkatine ihtiyacım var

Evet… Bazen karanlık geceler daha fazla oluyor yaşamda… Güneş bir türlü doğmak bilmiyor. Ama sonra dağılıyor o karanlık bulut. Ardından yeniden kalıcı hale geliyor yaşamında umut. Ve işte o karanlık gecede… Elini tutan elin sana sunduğu duygu iyileştirici oluyor biraz da… Şefkat ve sevgiyle elini tutan daim olsun.

Bugün… Yeni bir gündemi var gökyüzünün… Bir dolunay öyküsünü paylaşmaya hazırlanıyor engin gök kubbe… Cumartesi gecesinin ilk saatlerinde…   Yengeç Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle birlikte, kendini yeniden şekillendirebilirsin. Bir yanda duyguların öte yandan mantığın… Bir yanda ailen diğer yanda görevlerin… Bu dolunayla birlikte yemek düzenine özen gösterebilirsin. Mide sağlığına gereken önemi vermelisin. Aile buluşmalarına ön ayak olabilirsin. Anneyle daha fazla bir arada mesai harcayabilirsin.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Ay… Bugün dolunaya dönerken… Ve bir şeyleri vaat ederken… Aile olmaya dair… Ve elbette ait olmaya dair… Sahi, sen nereye aitsin? Aidiyet duygun var mı? Belki de bu duygu üzerine düşünebilirsin. Aynı zamanda bu süreç taşınmak ve evi yenilemek için de ideal olabilir. Ve belki de ev satın almak için de harekete geçebilirsin. Ebeveyn olmak… Belki de sandığın kadar uzak değildir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Ay… Dolunay… Ah senin bu konuşamayan hallerin ne olacak? Anlatamaman dertlerini… Belki de doğru kelimeleri bulamadığın içindir. Ya da tam olarak duygularını anlayamadığın içindir. Biliyorsun aslında yaşamımızı şekillendiren durumların başında duygular geliyor. Neden alındığını ya da kaygılandığını kendini aktaramazken, dürüst iletişimden bahsedilir mi?

İkizler ve Yükselen İkizler

Dolunay… Madem bugün… Madem yeni zamanların habercisi başlayan her mevsim… Her gün… Her an… O zaman sende bugünün değerini bil… Değer demişken… Maddi değerlerini nasıl koruyorsun? Tutumlu musun? Yatırım araçlarını doğru değerlendirebiliyor musun? Birikim hesabın var mı? Belki şimdi bu sorularının yanıtını bulma zamanın gelmiştir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Ve şimdi senli zamanlar… Demek ki artık sıra sana geliyor. Demek ki artık kendini öne çıkarma zamanı… Demek ki artık öğrenme zamanı… Bazen yaptığın fedakarlıklar karşılık görmüyor. Ve nankörlüklerine devam ediyor. O yüzden fedakarlıkları, merhameti bir parça da kendin için kullanmaya ne dersin?

Aslan ve Yükselen Aslan

Bazı şeyler gün gibi ortada aslında… Çünkü dolunay… Çünkü karanlık rüyalarını aydınlatan bir ışık huzmesi var gökyüzünde… Ve sen artık fark et… Ve kabuğunu kır… Artık çık hayata… Ve bırak… Unut… Ve gelecek diye bekleme… Gönlünle oynamasına izin verme… Bu kez değil…

Başak ve Yükselen Başak

Dolunay… Yeni bir süreç… Belki de artık tamamlanması gereken, bitmesi gereken, miadı dolmuş bir şeyler vardır yaşamında… Belki de artık arkadaşların arasındaki yanılsamaları kaldırmanın zamanı gelmiştir. Belki de bazı arkadaşlıklarının dostluğa dönüşmesi gerekiyordur. Belki de bazı arkadaşlıklarının sadece tanışıklığa çevrilmesi gerekiyordur.

Terazi ve Yükselen Terazi

Dolunay… Şimdi bir şeylerin farkına varmanın zamanı… Ve hayatındaki eğreti otlarını ayıklama zamanı… Ayaklarına bağ olan durumlardan özgürleşmenin zamanı… Ve artık seni duygusal anlamda yoran konuları çözme zamanı… Ve kendine o soruyu sormanın zamanı gelmedi mi? Anne olmaya hazır mısın?

Akrep ve Yükselen Akrep

Dolunay… Ve bazı düşünceleri tanımlama zamanı… En azından senin için… Düşüncelerini somut bir plan haline getirmeye ne dersin? Çünkü gerçeğe dönüşmeyen, hayata geçmeyen her fikir ölü doğum gibi… Ve sen belki de artık düşüncelerini, bilgilerini kalıcı hale getirmek ve paylaşmak isteyebilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Dolunay… Bazı hesapları kapatma zamanı… Ve elbette bazı hesapları açma zamanı… Mesela vefa bir yatırım hesabı seni “insan” olmaya taşıyan… Bence en güzel hesaptır “hesap zamanında” seni kurtaran…  Bu arada…  Çıkarların doğrultusunda hareket eder misin?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Dolunay… Ve sen… Gerçekte kimsin? Ne istiyorsun bu yaşamda? İlişkilerini nasıl yürütüyorsun? Ve memnun musun yaşamının gidişatından? O zaman al eline kağıdı ve kalemi… Ve yazmaya başla… Ve kendi yazını yeniden şekillendir. Olmaz mı?

Kova ve Yükselen Kova

Dolunay… Ve belki de artık bir şeylerin değişme zamanı gelmiştir. Ne dersin? Bu sürecin etkisiyle, iş ortamında yenilikler yapmak isteyebilirsin. Çalışma arkadaşlarınla “aile” gibi olabilirsin. Onların belki de sorunlarını çözerken, yanlarında olabilirsin. Bu arada sağlığına dikkat etmelisin.

Balık ve Yükselen Balık

Dolunay… Yeni zamanlara doğru yol alıyorsun. Yoksa yeni aşklara doğru mu deseydim? Aşk… Yaşamın mucizesi aslında… Dünya “aşk”la dönüyor… Ve senin de dünyan aşk’la dönüşüyor mu yoksa?