Teraziler, 2023’te evleniyor

2023 Terazi ve Yükselen Terazi Burcu

Hadi sahne senin

Şimdi önünde yeni bir yıl başlıyor. Yeni bir yıl yeni umutların başlangıcı olabilir. Belki de bu yıl senin yılın olabilir. Ama burada hep dediğim gibi senin alacağın aksiyon planı önemli… Senin ne yapacağın, ne gibi adımlar atacağın önemli… En önemlisi de senin kararın… Hadi bu yıla biraz göz atalım birlikte…

Yeni yılın ilk Güneş Tutulması 20 Nisan günü yaşanıyor. Koç Burcu’nun 29 derecesinde yaşanacak Jüpiter destekli tutulmayla birlikte, hayatında yeni bir dönem başlıyor. Eğer evli değilsen tutulmanın etkisiyle birlikte evlilik kararı alabilirsin. Ya da kendine ait yeni girişimlerde bulunabilirsin. Yeni ortaklıklara imza atabilirsin. Eğer evliysen, evliliğine dair, eşine dair sorgulamalar yaşayabilirsin. Eşin seni hangi konuda destekliyor? Ya da kariyer planında seni zorluyor mu? Eşinin bencilliği yoruyor mu seni?

Yeni yılın ilk Ay Tutulması ise 5 Mayıs günü yaşanıyor. Akrep Burcu’nun 14 derecesinde Uranüs destekli tutulmanın etkisiyle birlikte, maddi değerlerini daha fazla önemseyebilirsin. Olası kriz senaryosunu yaşamak istemiyorsan, şimdiden bütçeni kontrol altına almalısın. Sonrası biraz zor olabilir. Tedbir baştan alınır ki, sonradan başın ağrımasın. En iyi sen biliyorsun bunları.

Bir de kendini anlayabilsen

Yılın ikinci Güneş Tutulması 14 Ekim günü 21 derece Terazi Burcu’nda yaşanıyor. Merkür’ün de desteğini arkasına olan bu tutulmayla birlikte, yaşamında yeni bir döneme merhaba diyebilirsin. Artık ne istediğini keşfedebilirsin. Kendine adil, dürüst ve hakkaniyetli yaklaşabilirsin. Kendini aydınlatabilir, kendini yenileyebilirsin. Elbette görünümü de… Ve işin içinde Merkür olduğu için kendini ifade etmenin doğru yollarını idrak edebilirsin. Ve en önemlisi kendini anlayabilirsin.  

Yılın son tutulması ise 28 Ekim günü Boğa Burcu’nun 5 derecesinde yaşanacak Ay Tutulması… Tutulmanın etkisiyle birlikte, finansal tablolarında karanlık kalan noktalar aydınlanabilir. Bu tarihlerde borçların, alacakların, vergi ve sigorta primlerini zamanında ödemeye gayret etmelisin. Gereksiz risk almamak, doğru yatırım hamlelerinde bulunmak bu tutulmanın iyi tarafları olabilir.

Sağlığını korumanın önemini kavrayabilirsin

Yılın ilk çeyreğinde öğretmen gezegen Satürn, Kova Burcu’nda son demlerini yaşarken, giderayak sana hayatından zevk almayı, özgürlüğün önemini, çocuklara dair sorumluluklarını gösterebilir. Ardından ise 7 Mart’tan itibaren Satürn’ün Balık Burcu yolculuğu başlıyor. Seyrin etkisiyle birlikte, 2,5 sene sürecek yeni öğretiler dizisi başlıyor. Bu yolculukta sağlığının özellikle de ruhsal sağlığının önemini anlayabilirsin. Sağlıklı yaşama, yeni bir beslenme modeline başlayabilirsin.

 

 

Mayıs’a kadar sağlık açısından sana şans ve iyileşme fırsatı gönderiyor. Bu süreçte kendini bedenen sağlıklı hissedebilirsin. Ruhen karamsarlık ve endişe tuzaklarına düşmemeye çalışmalısın. Yine bu dönemde çalışma arkadaşlarınla ilgili hayal kırıklığı yaşayabilirsin. Patili bir cana yuva olabilirsin.

Yüzüklerin hazır mı?

Yılın ilk yarısında şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, Koç Burcu’nda dolaşıyor. Bu seyir ise ilişki, ortaklık ve evlilik evinde beklediğin fırsatları getirebilir. 16 Mayıs’a evlilik hayatını mercek altına alabilir, ilişkilerinde bağımsızlık vurgusuyla harekete geçebilirsin. Bu arada evlilik kararı alabilirsin. 16 Mayıs’tan itibaren ise Jüpiter bir yıl boyunca, Boğa Burcu’na konuk oluyor. Jüpiter’in bu yolculuğu finans, borç, alacak, miras, sigorta gibi alanlarda sana şans getirebilir. Ama elbette Jüpiter geldiği yeri nasıl buluyorsa öyle davranır. Borç bakiyen yüksekse, ona göre davranabilir sana. Dikkatli olmalısın. Bu seyri akıllı yatırım kararları alarak değerlendirebilirsin.

Ve elbette çocuk

Değişim ve dönüşüm metaforunun güçlü temsilcisi Plüton, 23 Mart-11 Haziran tarihlerinde kısa süreliğine Kova Burcu’na giriş yapıyor. 2024 başından itibaren uzun 20 yıl boyunca demir atacak Kova Burcu’nda deyim yerindeyse… Aşk ve flört ilişkilerin değişebilir. Hayatını artık yalnız geçirmek zorunda kalmayabilirsin. Çocuk sahibi olabilirsin. 18 Temmuz’dan itibaren yol haritamızın görünmez kalemi Ay düğümleri burç değiştiriyor. Koç-Terazi Burcu’nda 11 Ocak 2025’e kadar sürecek yolculuğuyla birlikte, “ben” mi, “biz” mi çatışmasını yaşayabilir, dürüstlükten vazgeçmeden çalışmalarını sürdürebilirsin. Her ne olursa olsun hayatının kontrolü senin elinde olmalı, öyle değil mi?

Her şeyin gönlünce olduğu bir yıl olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

 

Loading