Fair Play ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ekim ayını kapsayan Fair Play/Adil Oyun ödüllerini dağıttı.

Türkiye Futbol Federasyonu Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu’nun belirlediği Fair Play/Adil Oyun Ekim Ayı Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine dağıtıldı.

Bartın’da yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden 41 işçinin ailesine destek olmak amacıyla “Kurtaran Eller” kampanyası düzenleyen Trabzonspor, Fair Play Takım Ödülü’nün sahibi oldu. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Gönül bağının devam etmesi düşüncesiyle, madencilere yaptığımız yardım projesi, yönetimiz kurulumuzun, sosyal projeleri takip eden ekibimizin çalışmasının bir neticesi. Anlamlı oldu. 2 ay geçti, o acı unutuldu. Unutulmaması lazım, böyle bir acıyı bir daha yaşamamak adına, gerekli önlemlerin alınması adına. O acının 2 ay sonra futbol üzerinden, bu şekilde hatırlanması bizim için de büyük bir onur. Gönderdiğimiz yardım miktarı 850 milyon liraydı. 100 bin liralık bu ödülü de tekrar aynı yere gönderiyoruz” dedi. 
 
Söz alan Mehmet Büyükekşi de TFF olarak madenci ailelerine 550 bin lira bağışladıklarını açıkladı.
 

“Makul duruşu, başarıyı abartmadan içselleştirmesi ve rakiplerine karşı bir üstünlük psikolojisi olarak kullanmayan bir karakter olması” gerekçeleriyle ödül verilen Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da, 50 bin liralık teşvik ödülü aldı. Rıza Çalımbay da 50 bin liralık ödülünü madenci ailelerine bağışladı.

Ziraat Türkiye Kupası’nda Amed Sportif Faaliyetler ile yapılan maç öncesinde futbol ailesine örnek gösterilecek sağduyulu açıklamaları nedeniyle kulüp başkanları dalında ödüle layık görülen MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, 100 bin lira teşvik ödülünü madenci ailelerine bağışladı.

En centilmen taraftar ödülünü Fraport Tav Antalyaspor taraftarı adına kulüp başkanı Aziz Çetin aldı. 100 bin liralık ödülü madenci ailelerine bağışlayan Çetin, taraftar adına burada olduğunu, tribünden geldiği için onların bir parçası sayıldığını ve ödülden dolayı onur duyduğunu söyledi.

Maçlarda sergilediği pozitif tavır nedeniyle “futbolcu” kategorisinde ödüle layık görülen Yukatel Kayserispor oyuncusu Onur Bulut’un ödülü ise deplasman seyahatinde olduğu için kendisine ulaştırılmak üzere bir yetkiliye teslim edildi.