Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul’daki belediyeler için seçim çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İstanbul’daki bütün belediyeler için hemen seçime gidelim" çağrısı yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, internet medyası ve yabancı medya temsilcileri ile CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Diken’den Altan Sancar’ın haberine göre gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Altılı Masa’da olumsuz bir durum olmadığını, medyanın bu yönde bir olumsuz algı oluşturduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) yönelik artan baskılara vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’a şu çağrıyı yapıyorum; eğer sen gerçekten millet iradesine inanıyorsan ve güveniyorsan, gerçekten demokrasiye inanıyorsan kurşun askerlerini geri çek. Etkilediği yargıcından bürokratına kadar hepsini bir sefer geri çek. Anayasayı süratle değiştirelim. Biz size destek vereceğiz. Derhal İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İstanbul’daki bütün belediyeler için hemen seçime gidelim. Yüreği varsa, cesareti varsa açıkça meydan okuyoruz” dedi.

“Sen yargıyı sopa olarak kullanıp bunları yapıyorsun” diyen Kılıçdaroğlu, “Ama millet bunun doğru olmadığını biliyor ve görüyor. Demokrasiye inanıyorsan, Ekrem Bey’in yanlış bir şey yaptığını kamuoyuna deklere etmek istiyorsan, onu gereksiz yere suçlamak istiyorsan o zaman en güçlü irade milletin iradesidir. Gidelim milletin iradesine hemen seçimleri yapalım. Yüreğin yetiyorsa gel aynı şeyi Yalova için de yapalım. Üç bilirkişi raporu, üçü de belediye başkanının lehine hala göreve başlatmıyor” ifadelerini kullandı.

Loading