2023’te İkizler aşkı buluyor

2023 İkizler Burcu Yıllık yorumu

Aradığın “aşk” artık hayatında

Kendi içinde birçok gelgitler yaşadın öyle değil mi? Ama şimdi artık geride kalıyor bir şeyler… Neden? Çünkü yeni yıl geliyor artık. Yeni zamanlar… Eskiye takılıp kalmama zamanları… Bıraktın zaten… Hayır… Seni anlamıyorum. Sen ki hemen başka konuya, başka olaya geçersin aklına yatmadığı zaman… Kolaylıkla bırakırsın. Ama konu “gönül” işleri olunca galiba bir şeyleri, birilerini bırakmak zorluyor. Ama artık geçiyor. Çünkü yeni bir aşk kapını çalmaya hazırlanıyor. Konuşmaya başlayalım mı hazırsan?

Yılın önemli olaylarından bir tanesi olan Güneş Tutulması 20 Nisan günü yaşanıyor. Koç Burcu’nun 29 derecesinde gerçekleşecek tutulmanın etkisiyle birlikte, ideallerini yeniden hatırlayabilirsin. Belki de senden başka insanların da bu dünyada yaşadığının farkına varabilir ve elini taşın altına koyabilirsin. İhtiyacı olanlara yardım eli uzatmak, haklarını savunmak, bu konuda liderlik yapmak… Bence olabilir. Bir de herkes gerçekten arkadaşın mı? Ve sen arkadaşlarına nasıl davranıyorsun? Sadece işin düştüğü zaman mı “arkadaşlar”ın var? Biraz dur ve yavaşla… En önemlisi de anla… Anlayacağını düşünüyorum. Çünkü bu tutulmayı bilge Jüpiter’de destekliyor.

Duyguların anlatıcısı Ay’ın yeni yıldaki ilk tutulması 5 Mayıs günü yaşanıyor. Uranüs’ün de işin içinde olduğu Akrep Burcu’nun 14 derecesindeki Ay Tutulması’yla sağlık konusu öne çıkıyor yaşamında. Biliyorsun sağlığın üçlü sacayağı vardır. Beden-ruh ve zihin… Bunların birbiriyle sağlıklı eşgüdümü önemli… Tutulmanın etkisiyle birlikte seni zorlayan duygularını kontrol altına alabilirsin. Elbette profesyonel bir destek yardımıyla olabilir. Tabi farkında olursan ne yapman gerektiğinin…

Peki, sen kimsin?

Yılın ikinci Güneş Tutulması sonbaharda yaşanıyor. 14 Ekim günü Merkür destekli Terazi Burcu’nun 21 derecesindeki tutulmayla birlikte, aradığın “aşk” a ulaşabilirsin. Ama önce madem işin içinde yönetici gezegenin Merkür var. O halde iki boyutuyla düşün. Nasıl bir ilişki istiyorsun? Ve nasıl bir sevgilisin? Önce kendine sor. Ve kendinle yüzleş. Sonrası zaten kolay… Bu arada istersen neden hayır diyemediğini, ilişkilerinde hep nabza göre şerbet verdiğini düşünebilirsin. Eğer aileni genişletmek istiyorsan, bu tutulmanın desteğini alabilirsin.

Yılı, 28 Ekim günü Boğa Burcu’nun 5 derecesinde yaşanacak Ay tutulmasıyla noktalıyorsun. Konu Boğa Burcu olunca anahtar kelimeleri hatırlamak gerekiyor. Güven… Sadakat… Huzur… İnatçılık… Sabitlik… Sabır… Sahi bunlardan hangisi sana yakın? Ve kendini en çok nerede güvende hissediyorsun? Ve kendini nasıl güvende hissediyorsun? Yastık altında hangi birikimlerini saklıyorsun? Hayallerini mi? Borç senetlerini mi? Hisse senetlerini mi? Hissi senetlerini mi?

Yine neler oluyor kariyerinde?

Gerekirse zor kullanarak öğretmeyi kendine misyon edinen Satürn, 7 Mart itibariyle 2,5 yıl sürecek Balık Burcu yolculuğuna başlıyor. Ama öncesinde, yani ilkbaharın ilk günlerine kadar Kova Burcu’nda son demlerini yaşıyor. Bu son yolculuk belki de senin için bir ilk olabilir. Akademik kariyerindeki son virajları alabilir, yurt dışı çalışmalarını hızlandırabilir, belki de yabancı bir ülkeye ya da kente taşınma işlemini gerçekleştirmiş olabilirsin. Satürn Balık Burcu geçişiyle birlikte, kariyerinde nasıl bir yol izleyeceksin acaba? Belki artık ne istediğini bilmek önemlidir. Bir de elinden gelenin en iyisini yaptıktan sonra, “ tevekkül edip” O’na güvenmek… Satürn’ün bu yolculuğunda, dünyanın senin değil de, Güneş’in etrafında döndüğünü fark edebilirsin. Ve hayatında başka insanların da olduğunu öğrenebilirsin.

Yeni bir çevre, yeni bir dünya

Dünyanı kurtaracak yeni bilgileri ise Jüpiter’den almaya devam edebilirsin. Yılın ilk yarısında Koç Burcu’nda dolaşan Jüpiter, hayallerin için savaşmayı, mücadeleci ruhunu yitirmemeyi ama kibri yenmen gerektiğini öğretebilir. Yeni bir sosyal çevrede bulabilirsin kendini… Yeni yerler… Yeni insanlar… Hani derler ya, değişmek istersen önce çevreni değiştir. Keşke hepimiz değiştirebilsek çevremizi… Sen şanslılardansın bu yıl. Şansını iyi değerlendir. 16 Mayıs’tan itibaren ise Jüpiter Boğa Burcu’na konuk oluyor bir yıl boyunca. Bu kez sana farklı bir yön gösterebilir. Farklı bir alandan şansını ve bereketini sunabilir. Belki biraz yalnız kalmak isteyebilirsin. En azından zihnini kendi haline bıraksan… O kendi kendine konuşsa… Ve sen hiç dinlemesen onu…

Sevmeyi öğren

18 Temmuz’dan itibaren yol haritamızın görünmez kalemi Ay düğümleri burç değiştiriyor. Koç-Terazi Burcu’nda 11 Ocak 2025’e kadar sürecek yolculuğuyla birlikte, düşünmekten vazgeçip harekete geçebilirsin. Hep düşüncelerinde, konuşmalarında hep bir şeyleri yapıyorsun ama icraat konusunda zayıf kalıyorsun ya… İşte ay düğümlerinin bu aksında, harekete geçmeyi, cesur davranmayı, kendini gerçekten mutlu etmeyi öğrenebilirsin. Bir de sevmeyi öğrenebilirsin hayatını… Aileni… Eşini… Çocuklarını…

Venüs geri hareketine aman dikkat

Aşkı, sevgiyi, hayatın keyifli yönlerini anlatan Venüs, bu yıl da sana dokunuşlarını gerçekleştirebilir. Venüs’ün İkizler Burcu’na konuk olacağı 11 Nisan- 8 Mayıs tarihleri aşk ve flört konusunda sana şans getirebilir. Aynı zamanda 9 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında Terazi Burcu yolculuğunda flört ve yeni tanışmaları beraberinde getirebilir. Venüs’ün 25 Temmuz-5 Eylül tarihleri arasındaki geri hareketiyle birlikte, geçmiş bir ilişkinin yeniden konuşulduğuna tanık olabilirsin. Eski sevgilinle iletişime geçebilirsin.

Her şeyin gönlünce olduğu bir yıl olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.