22 Aralık 2022 Burç Yorumları

Zaman tanımak

Bazen… Bazı şeylere ya da bazı durumlara hatta bazı insanlara zaman tanırsın. Tanımak için… Önyargısız yaklaşmak için… Öğrenmek için… Hata yapmamak için… Sonradan pişman olmamak için… Yanlış adım atmamak için… Ama keşke bir de zamanı tanıyabilsen… Zamanın hızla geçtiğinin farkına varabilsen… Ve bir gün başladığın yere geri döneceğini idrak edebilsen…

Bugün… Kimliğimiz, irademiz, karakterimiz üzerinde söz sahibi Güneş yeni bir yolculuğa başlıyor Oğlak Burcu’na giriş yaparak… Otuz günlük bu süreçte sistemli ve düzenli olmak isteyebiliriz. Mantık ve sağduyu hayatımızda daha fazla yer kaplayabilir. Başarı çıtamızı daha yükseğe çıkarmak isteyebiliriz. Hırslı olabiliriz. Yaşamımıza kurallar getirebiliriz. Tutumlu davranabiliriz. Evet, tutumlu olmak en iyisi… Sevgini ortaya saçmadan sadece hak edene sunacaksın mesela…

Gökyüzü çok anlatır… Onu “hâl” diline çevirmek senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Kendini yeni deneyimlere açabilirsin. Sen seversin zaten yeniliği, yeni başlangıçları. Hayat, tekdüzeliği sevmez tıpkı senin gibi. Her an yeni bir konuda öğretiler sunar sana. Şimdi otuz gün boyunca Güneş, kariyer yaşamında sana deneyimler kazandırmaya, iş hayatına, mesleğine odaklanmaya zorlayabilir seni. Kariyerinde, sorumluluk sahibi, planlı ve kararlı olman konusunda sana yol gösterecek olaylar yaşayabilirsin Uzun vadeli hedeflerinin ilk fitilini ateşleyebilirsin. Bu arada otorite figürünle olan iletişimine özen göstermeyi unutmamalısın.

Boğa ve Yükselen Boğa

Sade… Yalın… Belki de hayatının yeni anlamı biriktirmeden yaşayabilmek. Fazla eşyayı, gereksiz dosyaları, ihtiyacın olmayan giysileri, artık miadını doldurmuş her şeyi bırakmak güzel gelebilir sana. Güneş, otuz günlük gezi programıyla seni seyyahlığa zorlayabilir. En güzel ve en doğru seyahat kişinin kendine yaptığı yolculuktur. Yolculuğun anahtarı da öğrenmektir. İlk olarak hayattan aldığın dersleri unutmaman gerekmez mi? Öz disiplinini geliştirmek, kurallarını koymak konusunda öğretilerle karşılaşabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Dikkatli olman gereken zamanlar… Ve en önemlisi kontrollü olmayı öğrenmen gerekiyor artık. Özellikle de finansal kaynaklarında. Malum finans akışın yolunda olmayınca, hayat da kolay akmıyor. Bu nedenle bankalarla olan işlerinde, borç, alacak bakiyelerinde, vergi ödemelerinde kendine kurallar koymalısın. Belli bir sistemin olmalı. Zaten Güneş otuz günlük yolculuğuyla bu alada deneyimler kazanabilirsin. Finansal kazanımlarıyla ilgili planlı, mantıklı olmak, uzun vadeli amaçlar edinmek konusunda dersler alabilirsin. Mali disiplinini sağlamak için adımlar atabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yalnızlık zor öyle değil mi? Evde tek başına kalabilmek değil yalnızlık. Bir şeyleri paylaşamamak, hayatın yükünü, sorumluluklarını tek başına üstlenmek yalnızlık değil midir? Ya da ilgiden, sevgiden mahrum kalabilmek… Hayatında birinin olması, yalnız olmadığın gerçeğini değiştirebilir mi? Şimdi önünde uzanan otuz günlük süreçte, evlilik ve ilişkilerle ilgili beklentilerin üzerine odaklanmanı istiyor. İlişkinin sorumluluğunu üstüne alabilirsin. Ya da ilişki başlatmak konusunda çekingen davranabilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Aslında her daim düzenli ve tertiplisindir. Eskiden okul zamanında, silgindeki kurşun kalem izlerini temizlemez miydin? Her şey belli bir çizgide, belli bir sırada… Yapılacak listelerin, alınacak listelerin, defterine yazdığın “ lazım” her şey. Çalışma ortamında da zaten disiplinli, kararlı, planlı ve sabırlı değil misin? Kuralların yok mu? Şimdi önünde uzanan otuz günlük süreçte Güneş, çalışma ortamına, günlük işlerine odaklanmanı bekliyor. Yönetici pozisyonuna ne kadar hazırsın? Uzun vadeli amaçların var mı? Bu arada neden diz kapakların ağrıyor?

Başak ve Yükselen Başak

Yaşamındaki her şey gayet ciddi… Ele aldığın her işi ciddilikle ve bir görev bilinciyle tamamlıyorsun. Hobilerine bile yansıyor ciddiyetin. Belki de bu nedenle hobini profesyonel işin haline dönüştürebilme kapasiten. Şimdi önündeki otuz günlük süreçte, daha çok hobilerine zaman ayırabilirsin. Münzevi yaşantından sıyrılıp “aşk” hayatın için harekete geçebilirsin. Ama dikkat et, aşırı kontrollü, mesafeli, soğuk ve melankolik tavırlarla sevgilini bunaltma. Mesafeler, aşılmak içindir unutma…

Terazi ve Yükselen Terazi

Bir şeyleri bırakabilmek ne zor senin için. Kurduğun düzenin, ilişkinin bozulması için ne kadar zor… Hele ki aile yaşantın… Ailenin bütünlüğünün bozulması… Şimdi önünde uzanan otuz günlük süreçte Güneş’le birlikte ailene ve evine odaklanabilirsin. Evle ilgili sorumluluklarını yerine getirebilme, ebeveynlerine karşı sabırlı davranışlar sergileyebilir, ortak hayatınıza yeni bir plan getirebilirsin. Evinin içinde kendine izole alanlar yaratmak isteyebilirsin. Bir de bu süreçte üzerinde düşün istersen. Köklerine duyduğun güvensizlik nedeniyle mi kendini ortaya koymaktan çekiniyorsun?

Akrep ve Yükselen Akrep

Konuşabilmek insanoğluna tanınan özel bir yetenek… Ama senin de tanık olduğun üzere, birbirleriyle konuşamayan, iletişim kuramayan nice insanlar, kardeşler var. Anlayamıyorsun neden konuşamadıklarını… Neyse sen kendi düşünce yapına, konuşma becerilerine, ifadelerine odaklan. Bırak başkaları ne yaparsa yapsın. Zaten Güneş otuz günlük süreçte dilin ve iletişim becerilerine odaklanmanı istiyor. Dilin kontrolcü, düşüncelerin bile belli bir nizamda olmalı. Verdiğin karardan kesinlikle dönmemelisin. Ve mutlaka mantık yüklü olmalı eylemlerin. Belki de bu yüzden sözünün arkasında durabilmen, sözlerinle verdiğin güven. Her şeyin bir amacı olmalı senin için. O yüzden bu kadar boş lafları kaldıramıyorsun, öyle değil mi?

Yay ve Yükselen Yay

Gün gelecek sen de öğreneceksin. Zaten seversin öğrenmeyi. Neyi öğreneceksin peki? Paranın hesabını tutmayı mesela… Biliyorsun hayallerini gerçekleştirebilmek için “ maddi kaynaklarına” ihtiyacın var. Bunun içinde bütçeni, planlı, dikkatli, disiplinli ve kontrollü tutmalı, sorumluluklarını bilmelisin. Güneş, otuz günlük yolculuğuyla birlikte, maddi konularda uyman gereken kuralları öğretiyor sana. Belki de biraz “ cimri” olmanın zamanı gelmiştir. Çünkü hâlâ öğrenemediğin dersler var.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Mevsim kış olsa da, yine Güneş her daim varlığını hissettiriyor. Bugünlerde sana daha fazla hissettiriyor. Güneş’in otuz günlük yolculuğunda “kendini” yeniden inşa edebilirsin. Mesela niye ayağın daima frende? Emirler yağdırmadan duramıyor musun? Kurallarının esnek olduğu zamanlar var mı? Sabahtan akşama tüm “anların” dolu mu? Duyguların var mı? Yanıtlar sende gizli. Bu arada yılın bitmesine birkaç gün var. Sende kendinde sevmediğin yönlerini bitirebilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Zaman… Yönetilmesi ne kadar zor… Özellikle senin için… Gün yetmiyor sana… Acaba bunun nedeni fazla rahat davranman, plansız hareket etmen olabilir mi? Şimdi Güneş otuz günlük yolculuğunda sana zihninin alt yapısından ışıldıyor. Neden bu kadar melankoliksin? En ufak çıkmazda depresyona girmeye neden bu kadar heveslisin? Bu süreçte, zihnini kontrol altına alarak, korku ve kaygı yaratan durumları engellemeye çalışabilirsin. Duygusal iniş-çıkışlarının nedenlerini irdeleyebilirsin. Odanın dışına çıkmak istemeyebilirsin. Kendini herkesten izole edip meditasyona daha fazla zaman ayırmak istemeyebilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Olgunlaştın… Sen büyüdün ama başkaları hâlâ çocuk… Arkadaşlarınla bir araya geldiğinde bunu daha iyi anlıyorsun değil mi? Özellikle Güneş’in otuz günlük süreçteki yolculuğunda bunu daha iyi anlayabilirsin. Arkadaşlarına karşı mesafeli ve katı bir tutum sergileyebilirsin. Yine arkadaşlarınla olan iletişimde hayatının dersini alabilirsin. Bu arada kazandığın parayla ilgili planlı ve disiplinli hareket edebilirsin. Arkadaşlarının seni zamanlı, zamansız aramalarından şikâyet ediyorsun madem. O zaman neden hâlâ bir kural koyamıyorsun?

 

Loading