2023’te Boğa’lar çok şanslı!

Boğa Burcu 2023 yıllık yorumu

Hatırla…  Kanatların var  

Zor bir yıldı değil mi senin için? Ama artık geçti… Gitti… Bitti… Artık yeni denizlere yelken açma vakti… Artık yeni şeyler söyleme zamanı… Zaten sen yapamasan da yeniliği, tıpkı geçen yıl olduğu gibi birlikte yol aldığın Uranüs, senin yerine yapacaktır. Yoruldun bence beklemekten… Yoruldun bir şeyler düzelecek diye umut etmekten… Bir şeyler düzelmez ama sen kararla üzerine gitmedikçe… Sen hayatının kontrolünü eline almadıkça… Sen istemedikçe… Başlayalım mı bu seneyi konuşmaya? Gerçi sen hep beklemekten tarafsındır ama… Bu sefer dediğim gibi bir şeyler değişiyor. Belki de artık yepyeni 365 günde sen konuşulacaksın.

Değişimin ilk rüzgârını 20 Nisan günü yaşanacak yılın ilk Güneş Tutulması’yla deneyimleyebilirsin. 29 derece Koç Burcu’nda gerçekleşecek Jüpiter destekli tutulmayla, zihninin kuytu köşelerini aydınlatabilir misin? Mesela seni mücadele etmekten alıkoyan şey neler? Neden bir şeyleri erteliyorsun? Neden içindeki lideri sürekli baskılıyorsun? Sorularına bu tutulmanın gücüyle yanıt alabilirsin. Tabi kulaklarını tıkamazsan…

Gecenin yani karanlığın aydınlatıcısı Ay, yılın ilk tutulmasını 5 Mayıs günü yaşıyor ve yaşatıyor. Uranüs’ten destek alan Akrep Burcu’nun 14 derecesinde gerçekleşecek tutulmayla birlikte yaşamının sürprizine hazırlıklı olabilirsin. Belki de hiç ummadığın anda bir evlenme teklifi alabilirsin. Eğer evliysen, evliliğini sorgulayabilirsin. Mesela ketum ve zorlu bir eşin mi var? Senden sakladığı sırları mı var? Ya da dedektif gibi her şeyini araştırıyor mu? Manipülatif bir karakter mi? İnsan, bazen aynı yastığa baş koyduğunu kriz anlarında tanıyor. Belirtmeden geçmeyeyim.

Başrolde sen

Yılın ikinci Güneş Tutulması 14 Ekim günü Terazi Burcu’nun 21’nci derecesinde yaşanıyor. Merkür destekli tutulmanın etkisiyle birlikte çalışma koşulların üzerine detaylı düşünebilirsin. Mesela ekip arkadaşlarınla kurduğun iletişim nasıl? Hayır diyebiliyor musun kolaylıkla? Adil ve dengeli bağ kurabiliyor musun? Masan dağınık mı? Soruları seni bekliyor olabilir. Aynı zamanda iş ortamını ya da ofisini değiştirebilirsin. Bu arada tutulmanın etkisi kendini sağlık alanında da gösterebilir. Bel ve böbrek sağlığına dikkat etmelisin.

Sonbahar da bu kez yine bir Ay Tutulmasıyla karşı karşıya geliyorsun. 28 Ekim günü 5 derece Boğa Burcu’nda yaşanacak tutulmanın etkisiyle birlikte, yeniden ibre kendine dönecek. Kendine yeniden şekil vermek isteyebilirsin. Kendini değiştirmek isteyebilirsin. Yaşamına yeniden huzur ve keyif egemen olabilir. Bu arada kilo gibi konular gündemine oturabilir tutulmanın etkisiyle… Hareketli bir yaşam tarzına geçebilirsin. Salondan mutfağa olmamalı ama hareket alanın.

Hayallerini yeniden hatırla

Evet, hayaller ve umut olmadan yaşanmaz değil mi? 7 Mart’tan itibaren Satürn Balık Burcu’na giriş yaparak sana büyük umutların için yapacaklarını gösteriyor. Onun öncesinde ise Kova Burcu’ndan çıkmadan, sana kariyerini, kariyer hedeflerini ve kariyerindeki özgürlük ve özgünlük alanını öğretiyor. Ardından Balık Burcu’ndaki 2,5 yıllık yolculuğuyla Satürn yeni şeyler öğretiyor. Mesele kendini kurban bilincinden çıkarmayı öğretiyor. Merhametini, tutumlu kullanmayı öğretiyor. Kime sırtını dayayacağını, gerçek dostlarını öğretiyor. Ve bir de akışa güvenmeyi öğretiyor. Bir şeyler senin elinde değil… Bunları yaşadın daha önce. Ama unuttun.

“Ben bilirim” diyecek misin?

Ve şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter yılın ilk yarısında, Koç Burcu’nda dolaşıyor. Seyrin etkisiyle birlikte kendinle baş başa kalabilirsin. Yeni döneme ilişkin yol haritasını çizebilirsin. Bu arada psikolojik destek almak ya da bu konuda eğitim almak ya da konunun uzmanıysan eğitim vermek gibi girişimlerde bulunabilirsin. 16 Mayıs’tan itibaren bu kez bilgelik temsilcisi Jüpiter Boğa Burcu’na konuk oluyor. Tam bir yıl boyunca… Sana rehberlik ve yol arkadaşlığı yapıyor.  Bu yolculukta bir şeyleri abartmamaya özen göstermelisin. Bir de “her şeyi ben bilirim” tuzağına düşmekten kendini korumalısın. Bir de yemek iştahını frenleyebilirsen… Umarım…

“Dönüşün yok artık”

Şimdi yeniden bir dönüşüm hikâyesine adım atmak üzeresin… Hayata bakışın… Olayları karşılama şeklin yeniden şekilleniyor. Kimin sayesinde mi? Değişim ve dönüşüm metaforunun güçlü temsilcisi Plüton, 23 Mart-11 Haziran tarihlerinde kısa süreliğine Kova Burcu’na giriş yapıyor. 2024 başından itibaren uzun 20 yıl boyunca Kova Burcu’nda kalacak. Bir yandan kariyerin değişebilir. Bir yandan sen ve hayatı, kaderini karşılama şeklini dönüştürebilirsin. Özgür… Bütünün hayrına… Ve elbette herkesten farklı ve sıra dışı bir kimlikle çıkabilirsin toplumun karşısına…

“Aşk” ne demek artık öğrenebilirsin

18 Temmuz’dan itibaren yol haritamızın görünmez kalemi Ay düğümleri burç değiştiriyor. Koç-Terazi Burcu’nda 11 Ocak 2025’e kadar sürecek yolculuğuyla birlikte içsel gelişimine yeni boyutlar katabilirsin. Denge kurmak… Cesur olmak… Kararlarının sorumluluğunu üstlenmek… Anahtar kelimelerin olabilir bu süreçte… Bazen de kendini kapatmak yerine, ortaya çıkarmayı deneyimleyebilirsin. Ve yaşam yolculuğunda “ aşk” olmazsa olur mu hiç? Hem yönetici gezegenin hem de sevgi ve aşkı anlatan Venüs,  17 Mart-11 Nisan tarihleri arasındaki Boğa Burcu geçişiyle, ardından 5-31 Aralık tarihlerindeki Akrep Burcu geçişiyle gönül hikâyelerine yeni bir soluk getirebilir. Venüs’ün 25 Temmuz-5 Eylül tarihleri arasındaki geri hareketiyle birlikte ise eve dair konularda beklenmedik harcamalar seni bulabilir. Bu arada 6 Nisan; 29 Eylül tarihlerinde de sağlık konusuna ayrıca önem vermelisin.

Her şeyin gönlünce olduğu bir yıl olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

 

Loading