Olten Filarmoni yeni yıl özel konseriyle izleyiciyi büyüledi

Olten Filarmoni Orkestrası Yeni Yıl özel konserinde Viyana Filarmoni Orkestrası Baş Arpisti Anneleen Lenaerts’i ağırladı.

Olten Filarmoni Orkestrası 9. Sanat sezonunda Belçikalı arp sanatçısı ve Viyana Filarmoni Orkestrası Baş Arpisti Anneleen Lenaerts ile Yeni Yıl Özel Konseri düzenledi. Şef İbrahim Yazıcı’nın yönettiği, Anneleen Lenaerts solistliğindeki orkestra, İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni tamamen doldurdu.

Olten Filarmoni Orkestrası Sanat Koordinatörü Akgün Çavuş, konserin açılışında yaptığı konuşmasında Olten Sanat Ailesi olarak yeni bir yıla girerken 9 yıldır devam eden sezon konserleriyle 2023 yılında da sanatseverlerle olmaktan büyük mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Konsere konuk olarak katılan İzmir Almanya Başkonsolosu Dr. Detlev Wolter ise, Olten Filarmoni Yeni Yıl Konseri’nde bulunmaktan son derece mutlu olduklarını ve sanata destek vermeyi her zaman sürdüreceklerini dile getirdi.

Olten Filarmoni Yeni Yıl Özel Konser Programının ilk bölümünde; Modest Mussorgsky, Çıplak Dağda Bir Gece, Anneleen Lenaerts solistliğinde Joaquín Rodrigo’dan Concierto de Aranjue ve PyotrIlyich Tchaikovsky Kuğu Gölü Balesi Konser Süiti yer aldı. İkinci bölümde ise Olten Filarmoni Gençlik Orkestrası ve Olten Filarmoni Çocuk Korosu Yeni Yıl Şarkıları ile sahne aldı.