Arkas efelendi

AXA Sigorta Efeler Voleybol Erkekler Süper Ligi, bu sezon son derece ilginç maçlar ve skorlarla sürüyor. Halkbank, Ligin Sayı Kralı Hollandalı smaçör Abdelazez Nimir, Amerikalı pasör Maa Micah, Arjantinli Nicholas Bruno ve Mert Matic ile namağlup liderliğini korurken, Ziraat Bankası, Ankara’daki Fenerbahçe yenilgisine rağmen 2. sırada. Haftanın en kârlı takımı, İzmir’in gür sesi Arkas. Lacivert-beyazlılar, Spor Toto’yu İzmir’de rahatça 3-0 yenerken, Hatay BŞB, büyük sürprizle Bursa BŞB’yi 3-2 mağlup etmesiyle 3. sıraya yükseldi.

 Arkas’ın, Spor Toto galibiyetine Kanadalı Nicholas Hoag, 3’ü bloktan 18 sayıyla önemli katkı koydu. Mirza Lagumdzija 12, Burutay Subaşı 8, Bertuğ Önder 7 sayıyla diğer sivrilen isimlerdi. Son yıllarda başarılarıyla alkışlanan İzmir’in diğer temsilcisi ALTEKMA için bu sezon işler iyi gitmiyor. Yabancılardan katkı alamıyorlar ve düşme hattında bulunuyorlar. Bekleneni veremeyen Estonyalı Kevin Saar ile yollar ayrıldı. Wallison ve Tatarov da etkisiz. 31 Ocak’ta bitecek transfer sezonunda, çok iyi bir yabancı smaçör alarak düze çıkmak hedefindeler. Umuyor ve bekliyoruz.

Lige iyi giriş yapamayan ve şaşırtıcı yenilgiler alan Fenerbahçe, başkentte Ziraat Bankası’nı 3-1 yenerek taraftarlarını sevindirdi. Sarı-lacivertlilerde işin güzel tarafı, 21 yaşındaki Kaan Gürbüz’ün süper oynayıp maçın kahramanı olması. Ligde genel bir değerlendirme yapacak olursak, Halkbank favori. Ziraat Bankası, Arkas, Bursa BŞB, Fenerbahçe ve Galatasaray zirveyi renklendirecek diğer takımlar.