Saraçhane’de on binler buluştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında siyasi yasak sürecini başlatan hapis kararının ardından bugün İBB binasının bulunduğu Saraçhane’de büyük bir buluşma gerçekleştirildi.

İstanbul halkı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davada verilen hukuksuz karara karşı bugün Saraçhane’de buluştu. Saat 16.00’da başlayacağı duyurulan miting için hazırlıklar sabahın erken saatlerinde başladı. Kentin pek çok noktasında gelen yurttaşlar, sabah saatlerinden itibaren Saraçhane’de alanı doldurdu. On binlerin toplandığı alana çok sayıda polis de sevk edildi.

Saraçhane’deki buluşma için kurulan sahnede, “Millet, iradesine sahip çıkıyor” ifadesi ve Türk bayrağı yer aldı.

Mitinge Altılı Masa’da yer alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldı. CHP’li büyükşehir belediye başkanları da etkinlikte yer aldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise daha önceden planlanan bir hastane randevusu nedeniyle programa katılamayacağını bildirdi. Karamollaoğlu’nu vekilen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sabri Tekir mitingde hazır bulundu.

Miting, saat 17.20 sularında İmamoğlu’nun konuşmasıyla başladı. İmamoğlu’nun ardından kürsüye CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu çıktı. Daha sonra ise DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sabri Tekir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından miting, Altılı Masa liderleri ve İmamoğlu’nun sahneye çıkıp birlikte kitleyi selamlamasıyla son buldu.

Loading