16 Aralık 2022 Burç Yorumları

Yas mendili

Bu filmi daha önce de görmüştün değil mi? Aynı sahneleri tekrar tekrar yaşıyorsun… Ama şimdi bir fark var… Kimsenin yas mendili olmamaya kararlısın bu defa… Çünkü ne olacağını biliyorsun… Ağlayacak… Anlatacak… Ve sonra da yine başka tenlerin peşinde koşacak… Ve sen yine uzayan yalnızlığınla bir başına kalacaksın yeşil duvarlı odanda…

Bugün… Yay Burcu’nda yolculuğunu sürdüren Güneş, hayallerin anlatıcısı Neptün’le birbirini zorluyor. Oluşan kare açının etkisiyle birlikte, yaşamımızda neyin doğru neyin yanlış olduğunu fark edemeyebiliriz. Gerçek ve hayal arasında mücadeleye girişebiliriz. Yaşam amacımızı bulmak için kararlı olabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Anlatmaya çalıyorsun ama anlaşılmıyor sözlerin. Ve sen ısrarla anlatmaya çalışıyorsun. Israrla… Bazen en iyi anlatım tarzı susmak… Ve hiçbir adım atmamak… Bekle sana değer veren seni arasın.

Boğa ve Yükselen Boğa

En çok neyden konuşuyorsun? En çok neyden bahsediyorsun? Daha öncesini bilemem ama bugünlerde harcamaların biraz daha konuşturuyor seni galiba. Ve sanki ev için harcama kalemlerin giderek artıyor. Olsun… İnsanın evi sarayıdır zaten…

İkizler ve Yükselen İkizler

Dışarıda Güneş tüm sıcaklığıyla yükseliyor gökyüzünde… Güneş, sadece sokağını mı ısıtıyor? Yoksa aynı sıcaklığı yüreğinde de hissediyor musun? Bugünlerde ilişkilerin ya da evliliğinle ilgili konularda daha ılımlı ilerliyorsun. İnsanın eşiyle sohbet etmesi güzelmiş değil mi?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Ve bugün belki de elindekilerin kıymetini anlamak için… Elindekilerin değerini anlamak için… Elinde tuttukların için… Elde ettiklerin için… Her şey için… Şükretmek ve minnettarlığını dile getirmek için güzel bir gün olabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan

Peki, madem öyle… He şey istediğin gibi olsun… Sen yeter ki ne istediğini bil… Sen yeter ki kendini bil… Sonrası kolay… Önemli olan senin bir duruş sergilemen… Ve o duruşunda kararlı davranmak…

Başak ve Yükselen Başak

Sezgilerin güçlü mü? Yoksa sadece gördüğün şeylere mi inanırsın? Hissettiklerini yok mu sayarsın? Bugün belki de bu sorularının yanıtını tüm içtenliğine verebilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Dilinden bal mı damlıyor? Bazen sadece kelimeler değil, duygularınla konuşman gerekiyor. Kelimelerin duygularınla birleşerek şifa olmalı. Ve bugün hayallerini gerçekleştirmek için şanslı bir gündür belki de. Neden olmasın?

Akrep ve Yükselen Akrep

Çekmecelerini düzenliyor musun? Ya da dağınık mı bıraktın? Belki de bugün yaşamına, değerli hazinelerine göz atabilirsin. Çekmecelerinde hangi hazinelerin gizli? Merhamet… Vicdan… Ya da aile bağları mı?

Yay ve Yükselen Yay

Elinde çok şey var. Ve bu yüzden güçlüsün bu kadar. Elinde birçok gizli sırların var. Ve elbette en özel sırrın gönlünün en gizli köşesinde… Aşk fedakârlık ister haklısın. Ama daha ne kadar fedakârlık edeceksin?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sevilmek ve sevmek… Herkes için olduğu kadar senin içinde önemli. Evet, hepimiz ilişkilerimizde değer görmek, ilgiyi ve sevgiyi hissetmek isteriz. Ama senin beklentilerin çok fazla…Ve bazı şeyleri net göremiyorsun. Mesela mesajını günler sonra okuyan birini tereddütsüz silebilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Neler oluyor? Neler yaşanıyor? En iyi sen biliyorsun. Çünkü sen, kendini iyi tanıyorsun. Peki, bir başkasını tanımaya ne dersin? Bir başkasıyla tanış olmaya… Belki bugün yeni insanlarla birlikte olmak için iyi olabilir. Ya da eşinle yeniden tanışmaya ne dersin?

Balık ve Yükselen Balık

Bazen, profesyonel iş yaşamında duygusallığa yer vermemek gerekiyor. Ama sen bunu sık yapıyorsun. Duygusal kararlar alıyorsun. Ve iş arkadaşlarınla ilgili konularda fabrika ayarların bir hayli hassas… Bu arada ayak bileklerine dikkat ediyorsun değil mi?

 

 

Loading