Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü’ne soruşturma

Zafer Koçyiğit, 6 yaşındaki bir çocuğun evlendirilmesine ilişkin haberler üzerine "İmansızlar siz iftira atmaya, karalamaya devam edebilirsiniz" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi müdürü Cafer Koçyiğit hakkında soruşturma başlattı.

Koçyiğit, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken evlendirmesine ilişkin haberlere yönelik paylaşımda bulundu. 

Cafer Koçyiğit, Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı: 

Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmak için o haberin doğruluğunu araştırın.’ Bu ayet iman edelere hitap ediyor. İmansızlar siz iftira atmaya, karalamaya devam edebilirsiniz.

Koçyiğit, Twitter hesabından yaptığı başka bir paylaşımda da “Evladımıza karşı var ise bir istismar ve alçaklık, mahkemeler biran önce karar verip en ağır şekilde muhataplarını cezalandırmalı. Yok ise, o zaman da mal bulmuş mağribi gibi İslama ve müslümanlara saldıranlara fırsat vermemeli. Geciken adalet adalet değildir” dedi. 

MEB’den yapılan açıklamada “Kamuoyunda infiale neden olan bir kız çocuğunun evlendirilerek cinsel istismara maruz bırakıldığı haberleri üzerine İstanbul’da bir okul müdürünün sosyal medyadaki paylaşımları hakkında Bakanlığımızca inceleme/soruşturma başlatılmıştır” denildi.