Reuters yılın fotoğraflarını seçti

İngiliz haber ajansı Reuters 2022 yılına damga vuran fotoğraflarını yayınladı.

2022’yi geride bırakmaya hazırlanırken bu yıl iz bırakan anları İngiliz haber ajansı Reuters bir galeride bir araya getirdi. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı, Kraliçe Elizabeth’in ölümü gibi bu yıla damga vuran olaylardan görüntüler Reuters’ın galerisinde yer aldı.

 

Hiç şüphesiz 2022’nin en çok konuşulan olaylarından biri de Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıydı. Savaş bölgesinden kareler ve haberler dünya basınında manşetlerde yer aldı.

 

 

Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin uğradığı suikast tüm dünyayı şoke etmişti.

 

 

Dünya basının günlerce hatta haftalarca üstünde durduğu büyük olay Oscar Ödül Töreni’nde yaşanmıştı. Komedyen Chris Rock’ın, eşi Jada Pinkett Smith ile ilgili yaptığı espriye bozulan Will Smith, canlı yayınlanan törende sahneye çıkarak Rock’a tokat attı. Olaydan dakikalar sonra Smith’e, en iyi erkek oyuncu ödülü verildi. Ancak ilerleyen günlerden Smith, Akademi’den ceza alırken bazı projelerden de çıkarıldı.

 

 

Kraliyet Ailesi bu yıl yoğun bir yıl yaşadı. Kraliçe’nin ölümünden birkaç ay önce Platin Jübile düzenlendi. 8 Eylül 2022’de hayatını kaybettiğinde tüm dünya sadece bu haberi konuştu. En uzun süre tahtta kalan isim olan Kraliçe Elizabeth’in cenaze törenine hazırlık günlerce konuşuldu.

 

     

   

Covid’den sonra ortaya çıkan maymun çiçeği salgını endişe yarattı.

 

 

İran’da başörtüsü kurallarına uymadığı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden Mahsa Amini için protestolar hâlâ devam ediyor.