5-11 Aralık 2022 Haftalık Burç Yorumları

Suskunluğum asaletimden

Bazen… Ne çok kelime geliyor dilinin ucuna… Özellikle şu sıralarda… Akıntıya kürek çektiğin zaman diliminde… Gerçi bu aralar akıntı, su gibi kelimeler kulağına pek hoş gelmiyor ama neyse… Bu başka bir dünün konusu… Evet, konuşacak çok kelimen var… Haykıracak nidaların… Ama işte… Susuyorsun… Susuyorsun ama unutmuyorsun… Hepsi kayıtlı gönül hafızanda… Yeri ve zamanı geldiğinde hatırlayacak ve lafını esirgemeyeceksin elbette… Ama şimdilik… Sadece susuyorsun…

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü gökyüzünün beyaz tensilcisi Ay’ın, rahat ettiği Boğa Burcu’ndaki seyriyle başlıyor. Seyrin etkisiyle birlikte finansal anlamda güven duymak isteyebilir, huzurumuzu kaçıracak işlerden, kararlardan kaçınabiliriz. Bu arada mutfakta zaman geçirmek için güzel bir gün… Salı günü ise Balık Burcu’na dolaşımını tamamlamaya hazırlanan Jüpiter ile Yay Burcu’ndaki seyrini bu senelik bitirmek üzere olan Merkür arasında zorlayıcı bir görünüm yaşanıyor. Oluşan kare açının etkisiyle, düşüncelerimizi tam ifade edemeyebiliriz. Somut kararlar almakta zorlanabiliriz.

Perşembe günü ise 16 derece İkizler Burcu’nda bir dolunay yaşanıyor. Dolunay’a geri hareketini sürdüren Mars’ın da destek vereceğini düşünürsek, öfkemizi yenmemiz gerektiğini söyleyebiliriz. Kelimelerimizi seçerek kullanabilir, sosyal hayatımızı yeniden gözden geçirebiliriz.

Cuma günü ise iletişim gezegeni Merkür Oğlak Burcu’na giriş yapıyor. Geri hareketiyle birlikte 11 Şubat’a kadar Oğlak Burcu’nda dolaşacak Merkür’ün bu etkinliği sırasında stratejik düşünebilir, kararlı davranabiliriz.

Sevdiğin ve sevildiğin bir hafta olsun…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni bir hafta… Yaşanması gereken yeni günler… Haftanın ilk gökyüzünün romantik gezegeni Ay, keyif erbabı Boğa Burcu’nda dolaşıyor. Aman sen yine de keyfe keder hareket etme bugün… Özellikle de maddi konularda… Harcamalarını kontrol altına almayı dene… Ama haklısın bazen hesapta olmayan şeyler çıkıyor. Salı günü ise bilgelik timsali Jüpiter ile bilgi taşıyıcısı Merkür arasında zorlu bir görünüm sergileniyor. Bakalım sen korkularını ve kaygılarını bırakmayı öğrenebilecek misin? Bu arada evet, haklısın pek adil davranmıyor hayat bugünlerde sana… Ama geçecek… Her şey gibi zamanı var. Perşembe günü ise özel bir görünümle aralanıyor gökyüzünün perdesi… İkizler Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle birlikte, satış ve pazarlama alanında çalışıyorsan önemli antlaşmalara imza atabilirsin. Cuma günü ise Merkür’ün Oğlak Burcu’nda başlayacağı seyirle birlikte düşüncelerinin odağına kariyer yapılanman oturabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni yepyeni günler… Bakalım sana ne kadar değişik gelecek bu yeni günler? Yoksa yine birbirinin aynı devam filmini izlemeyi mi sürdüreceksin? O halde başlayalım. Haftanın ilk günü senli zamanlara işaret ediyor. Ay’ın Boğa Burcu yolculuğu sana yeniden kendine bir bakma şansı veriyor. Sahi sen kimsin? Bu aralar fazla dağıldın yine… Salı günü ise şans gezegeni Jüpiter ile bilgi taşıyıcısı Merkür arasında zorlayıcı bir görünüm sergiliyor. Oluşan kare açının etkisiyle birlikte, finansal anlamda şanslı bir gün olmayabilir senin için… Bu arada arkadaşlarının söylediklerine fazla takılma olur mu? Herkes bir şey söyler… Sen bildiğini oku… Perşembe günü ise yeni bir gündem maddesi geliyor sana… İkizler Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle birlikte, maliyet politikanı değiştirmen gerekebilir. Cuma günü ise Merkür’ün Oğlak Burcu seyriyle birlikte, sen de yeni yolculuklara çıkabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Yeni bir hafta başlıyor… Haklısın bu aralar çok zorluyor hayat seni… Bazı gerçekleri görmek… Fark etmek… Fark ettikten sonra da gerekli adımları atmak… Biraz cesaret işi… Hadi başlayalım yeni haftayı konuşmaya… Haftanın ilk günü gökyüzünün gece aydınlatıcısı Ay, dünya tatlısı Boğa Burcu’nda seyir halinde… Seyrin etkisiyle birlikte seni yavaşlatan, ağır hareket etmene neden duygu durumlarının farkına varabilirsin. Salı günü ise bereket gezegeni Jüpiter ve iletişim sorumlusu Merkür arasında zorlu bir görünüm yaşanıyor. Oluşan kare açının etkisiyle eğer ortak yapılı bir işte çalışıyorsan görüş ayrılıkları, fikir çatışması yaşayabilirsin. Perşembe günü ise günün kalitesini sen belirliyorsun. İkizler Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle birlikte, ikili ilişkililerini yeniden gözden geçirebilirsin. Belki de artık bazı ciddi adımlar atmanın zamanı gelmiştir. Evlilik gibi mesela… Cuma günü ise Merkür’ün Oğlak Burcu seyriyle finansal konuların uzun süre zihnini meşgul edebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yeni bir hafta… Yine ilmek ilmek öreceğin günler…  Emek harcayacağın, el emeğini katacağın yeni yedi günler… Hadi o zaman ipin ucunu vereyim sana… Haftanın ilk günü yönetici gezegenin Ay, rahat ettiği Boğa Burcu’nda seyirde… Seyrin etkisiyle birlikte arkadaş çevren, sosyal çevrenle etkileşimin sana keyif verebilir. Salı günü ise bolluk gezegeni Jüpiter ve iletişim gezegeni Merkür arasında zorlayıcı bir görünüm yaşanıyor. Oluşan kare açının etkisiyle bildiklerini, deneyimlerini, öğrendiklerini iş ortamında sergilemek isteyebilirsin. Ama yanlış ve egolu anlaşılabilirsin. O yüzden dikkatli olmanda fayda var kelimeleri seçerken… Perşembe günü ise özel bir görünüm var gökyüzünde… İkizler Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkiyle birlikte sağlığına önem vermen gerektiğini fark edebilirsin. Belki de kol kaslarını güçlendirecek hareketlere başlamalısın. Cuma günü ise Merkür’ün Oğlak Burcu’na geçişiyle birlikte evlilik, evliliğe dair konular düşünce merkezine oturabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan

Yeni bir hafta başlıyor. Aman Allahım nasıldı öyle geçen hafta… Bence kendinle gurur duymalısın. Gerçekten tahmin ettiğimden daha güçlüsün. Bu hafta sana güzellikler getirsin artık… Haftanın ilk günü gökyüzünün beyaz incisi Ay, huzurlu Boğa Burcu’nda dolaşıyor. Seyrin etkiyle birlikte inatçı ve dediğim dedik tavırlar sergileyebilir, duygularının sabitlik açmasından çıkmakta zorlanabilirsin. Salı günü ise şans gezegeni Jüpiter ile bilgi taşıyıcısı Merkür arasında zorlayıcı bir görünüm gerçekleşiyor. Oluşan kare açının etkisiyle sevilmediğini, değer görmediğini hissedebilirsin. Ama üzülme bu geçici bu duygu dalgalanması. Yoksa herkes sever seni… Perşembe günü ise İkizler Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle yeni bir aşka yelken açabilir ya da flört seviyesinden ilişki aşamasına geçebilirsin. Cuma günü ise Merkür’ün Oğlak Burcu seyriyle birlikte çalışma ortamına biraz disiplin getirebilirin. İşlerin bayağı birikti elinde…

Başak ve Yükselen Başak

Yeni bir hafta başlıyor. Bakalım yeni hafta da mevcut düzenini koruyabilecek misin? Mesela evindeki dağınıklığı toparlayabilecek misin? Yoksa erteleyecek misin yine? Bence haftanın ilk günü Ay’ın Boğa Burcu seyriyle birlikte bir parça dağınıklığını toparlamaya başlayabilirsin. En azından zihinsel dağınıklığını… Bu arada ne kadar da dayanıklı ve güçlü olduğunu anlayabilirsin bir kez daha… Salı günü ise bolluk gezegeni Jüpiter ve iletişim gezegeni Merkür arasında zorlayıcı görünüm güne damgasını vuruyor. Oluşan kare açının etkisiyle kendini yalnız ve desteksiz hissedebilir, ebeveynlerinin sorunlarıyla bunalabilirsin. Perşembe günü ise özel bir dolunay güncesi bekliyor seni… İkizler Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle yaşama bakış açında köklü bir değişim yaşayabilirsin. Aynı zamanda kariyer konusunda yeni hedefler çizebilirsin. Önemli olan burada sürdürülebilirlik… Cuma günü ise Merkür’ün Oğlak Burcu seyriyle çocuk sahibi olma fikrine sıcak bakabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın yeni yedi günü var elinde… Bakalım bu yeni günleri ne kadar verimli kullanacaksın? Hazırsan başlayalım… Haftanın ilk günü gökyüzünün beyaz gezegeni Ay, rahat ettiği Boğa Burcu’nda seyrediyor. Seyrin etkisiyle birlikte finansal anlamdaki açıklarını kapatmak isteyebilirsin. Ama dikkat et bu arada duygusal harcamalardan kendini koru… Salı günü ise bilge Jüpiter ve bilgi dağıtıcısı Merkür arasındaki zorlu görünüm günün kalitesini belirliyor. Oluşan kare açının etkisiyle birlikte, düşüncelerinin seyrini takip edebilirsin. Olumsuz her düşüncenin seni rahatsız ettiğinin farkına varabilirsin. Aynı zamanda ekip arkadaşlarınla iletişimde gerginlikler yaşabilirsin. Perşembe günü ise dolunay günü… İkizler Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle birlikte, yurt dışında çalışma şartlarını araştırabilirsin. Cuma günü ise Merkür’ün Oğlak Burcu’nda başlayacağı yolculukla birlikte eve ve aile konusu ana gündemin olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni hafta demek hızlı bir tempo demek senin için… Olsun hareket her zaman bereket getirir. Bunu iyi biliyorsun. Haftanın ilk günü Ay’ın Boğa Burcu seyriyle başlıyor. Seyrin etkisiyle birlikte ikili ilişkilerinde inat bir tavır sergileyebilirsin. Bu arada yaşamdan neden keyif almıyorsun? İstersen biraz düşün… Salı günü ise bereket gezegeni Jüpiter ile bilgileri aktaran Merkür arasında zorlayıcı bir görünüm yaşanıyor. Oluşan kare açının etkisiyle özellikle çocukların için harcamaların artabilir. Haklısın… Hızla büyüyorlar. Perşembe günü ise gökyüzünde özel bir dolunay bekliyor seni… İkizler Burcu’na gerçekleşecek dolunayın etkisiyle, maddi kaynakların konusunda yeni gelişmelere hazır olabilirsin. Belki de artık borçlarını rahatlıkla ödeyebileceğin zamanlar yaklaşıyordur. Belki de alacaklarını tahsil edebilirsin. Sahi hayattan alacakların var mı? Cuma günü ise Merkür’ün Oğlak Burcu’nda başlayacağı yolculukla birlikte, kardeşine daha fazla zaman ayırabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın yeni güncelerini tutmaya hazır mısın? Bence yeni haftaya hazırsındır ama bir şeyleri kaydetmek pek sana göre değil… Haksız mıyım? Haftanın ilk günü gökyüzünün romantik gezegeni Ay, huzur timsali Boğa Burcu’nda dolaşıyor. Seyrin etkisiyle birlikte çalışma koşullarını keyfine göre değiştirmek isteyebilir, biraz da tembellik çukuruna düşebilirsin. Salı günü ise yönetici gezegenin Jüpiter ile sende artık yolculuğunu tamamlamaya hazırlanan iletişim gezegeni Merkür arasında zorlayıcı bir açı var. Oluşan kare açının etkisiyle düşüncelerini kökten uca değiştirmek isteyebilir, ailenin önemini kavrayabilirsin. Perşembe günü ise özel bir dolunay bekliyor seni… İkizler Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle bazı konularda tamam mı ya da devam mı diyebilirsin. Mesela evlilik… Mesela ortaklık… Cuma günü ise Merkür’ün Oğlak Burcu’da başlayacağı yolculuğun etkisiyle para ve parayı değerlendirme yollarını araştırabilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın elbette sana sunacağı özel yenilikleri olacaktır… Elbette sen yenilikleri karşılamaya hazırsan… Haftanın ilk günü gökyüzünün karanlık aydınlatıcısı Ay, keyifli Boğa Burcu’nda seyir halinde… Bu seyrin sana yansıması ise aşk ve flört konusunda… Demek ki mevcut ilişkinde keyifli ve özel bir gün geçirebilirsin. Salı günü ise bilgelik sembolü Jüpiter ve iletişi temsilcisi Merkür arasında zorlayıcı bir görünüm gerçekleşiyor. Oluşan kare açının etkisiyle kardeşinle vakit geçirmek için tüm şartları zorlayabilirsin. Yoğun gündemde kardeşine zaman ayırmak ikinize de iyi gelebilir. Perşembe günü ise özel bir gökyüzü olayı seni bekliyor. İkizler Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle mevcut sağlık sorununun çözümüne tanık olabilirsin. Aynı zamanda belki de uzun zamandır duymak istemediğin beden sinyallerine kulak verebilirsin. Cuma günü ise Merkür’ün Oğlak Burcu’nda başlayacağı seyirle, kendine daha fazla önem verebilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın yeni gündem maddeleri de seni bekliyor. Peki, senin bu yaşamda beklentilerin neler? Mesela nasıl bir hayat arzu ediyorsun? Belki aradığın sorunun yanıtını haftanın ilk günü Ay’ın Boğa Burcu seyri sırasında alabilirsin. Seyrin etkisiyle birlikte, köklerine, en derinde gizlediğin yanlarına ışık tutabilirsin. Salı günü ise zorlayıcı bir açı bekliyor seni… Şans ve bereket gezegeni Jüpiter ve iletişimden sorumlu Merkür arasında oluşan kare açının etkisiyle, kazançların seni zorlayabilir. Gelirinden daha fazla giderini fark etmek acı bir deneyim olsa gerek senin için… Perşembe günü ise özel bir gökyüzü olayı yaşanıyor. İkizler Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle birlikte aşk yaşamın hareketlenebilir. Belki de eski aşkından haber almak ya da karşılaşmak seni heyecanlandırabilir. Ama unutma “eski” aşk… Cuma günü ise Merkür’ün Oğlak Burcu seyriyle birlikte zihninin karanlık köşelerini törpüleyebilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın çalışma temposuna bakalım nasıl bir katkısı olacak… Ve kendine zaman ayırabilecek misin? Haftanın ilk günü gökyüzünün beyaz aydınlığı Ay, sabit ve kararlı Boğa Burcu’nda ilerliyor. Seyrin etkisiyle birlikte hangi konuda sabit fikirli davrandığını, değişime neden direndiğini düşünebilirsin. Bu arada kısa bir yolculuk belki de ihtiyacın olan tek şeydir.  Salı günü ise burcuna konuk olan Jüpiter ile Yay Burcu’nda yolculuğunu tamamlamaya hazırlanan Merkür arasında zorlayıcı bir görünüm beliriyor. Oluşan kare açının etkisiyle birlikte, mesleğinde boşa kürek çektiğini hissedebilirsin. Bazı işlerin seni nasıl oyaladığını anlayabilir ya da aynı tekrar işleri yapmaktan sıkıldığını fark edebilirsin. Perşembe günü ise İkizler Burcu’na gerçekleşecek dolunayın etkisiyle birlikte ebeveynlerin, ailen, yuvan üzerinde görmezden geldiğin konuların ayrımına varabilirsin. Cuma günü ise Merkür’ün Oğlak Burcu yolculuğu sosyal çevreni canlandırabilir.