Netflix’in yeni dizisi Wednesday rekor kırdı

Netflix’in geçen hafta yayınlanan yeni dizisi Wednesday, bir haftada en çok izlenen İngilizce dizi oldu.

Netflix’in dün yaptığı açıklamaya göre yeni yayınlanan dizisi, platform tarihinde bir hafta içinde en çok izlenen İngilizce dizi oldu ve Stranger Things’in popüler 4. sezonunu geride bıraktı. Netflix, Pazar günü sona eren haftada izleyicilerin 23 Kasım’da yayınlanan ve Çarşamba günü Addams ailesini konu alan ilk sezonun 341,2 milyon saatin üzerinde izlediğini söyledi. 

Haziran ayında Netflix izleyicileri, bilimkurgu dizisinin son sezonunun ilk bölümleri yayınlandıktan sonra, tek bir haftada 335 milyon saatin üzerinde Stranger Things’in 4. sezonunu izleyerek platformun önceki rekorunu kırdı. Stranger Things 4, platformdaki ilk 28 gününde 1,35 milyar saat izlenme ile en çok izlenen İngilizce Netflix dizisi unvanını elinde tutuyor. Geçen yıl ise Squid Game, ilk 28 gününde 1.65 milyar saat izlenerek bu platformda en çok izlenen dizi olmuştu. 

Netflix’te 28 günde en çok izlenen 10 İngilizce dizinin yarısı bu yıl yayınlandı. Stranger Things dördüncü sezonun yanı sıra DAHMER: Monster: The Jeffrey Dahmer Story (856,2 milyon saat izlenme), Bridgerton’ın ikinci sezonu (656,2 milyon saat izlenme), Inventing Anna (555,1 milyon saat izlenme) ve Ozark’ın 4. sezonu (491 milyon saat izlenme) ile hepsi listeyi baştan yarattı.