Sıcakkan Çocuk Tiyatrosu oyunları 19. yılında da kapalı gişe

İzmir’de her yıl on farklı çocuk tiyatrosu sahneleyen Sıcakkan Sanat Çocuk Tiyatrosu Ekim ayında 19. sezonu için perde açtı.

Pandemi öncesi yıllık izleyici sayısı 95 bin kişiye ulaşan tiyatro, 19.yılında da eski günleri aratmayacak doluluk oranıyla oyunlarını sahnelemeye devam ediyor.

Her gün farklı bir semtteki kültür merkezinde oyunlarını sahneleyen tiyatronun kurucusu Erçin Sıcakkan; her ay yeni bir oyun sahneye koyarak çocukların tiyatro izleme alışkanlıklarını pekiştirmeye çalıştıklarını, pandemi nedeniyle tiyatroların kapalı olduğu dönemde de hem kendi arşivleri için aldıkları oyun kayıtlarını Youtube kanalında paylaştıklarını hem de açıldığında tiyatro sahnesine dönüşebilen karavan tiyatro ile salonlara gidemeyen çocuklara tiyatro götürmeye çabalayarak çocukları her koşulda tiyatroyla buluşturmaya devam ettiklerini anlattı.

Tiyatroya ulaşma şansı olmayan birçok çocuğu kendi olanaklarıyla tiyatroyla buluşturduklarını ancak sadece İzmir’de değil tüm Türkiye’de daha çok çocuğa ulaşılması gerektiğini belirten Erçin Sıcakkan, Karavan Tiyatro için sponsorlar aradıklarını da söyledi.