28 Kasım – 4 Aralık 2022 Haftalık Burç Yorumları

Hedef mutluluk

Evet, yaşamının bir hedefi olmalı… Bir “B” planın olmalı… Evet, yaşamda hedefler önemli… Güzel bir iş olabilir hedefin… Ya da telli duvaklı hedeflerin olabilir… Ya da sınavını kazanmak olabilir hedefin… Evet, bu hedeflerin de gelecek dünyan için önemli… Ama insanın bu yaşamda en büyük hedefi mutluluk olmamalı… Her durum ve her yaşta…

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gününde duyguların anlatıcısı Ay, yenilikçi Kova Burcu’nda dolaşıyor. Seyrin etkisiyle birlikte sağduyu ve mantığımız duygularımızın önüne geçebilir. Kendi yolumuzu çizmek için coşkulu davranabiliriz. Salı günü ise Yay Burcu’ndaki Merkür ile geri hareketini İkizler Burcu’nda sürdüren Mars arasında karşıtlık yaşanıyor. Bu karşıtlığın etkisiyle dilimize hakim olmakta zorlanabiliriz Öfkeli olabiliriz. Geçmişe yönelik konular yeniden gündemimize gelebilir.

Çarşamba günü ise aşk ve sevgi gezegeni Venüs Yay Burcu’nda dolaşırken hayallerin anlatıcısı Neptün’le birbirini kare açıyla zorluyor. Seyrin etkisiyle birlikte sevgi alışverişinde sıkıntı yaşayabiliriz. Aşk mı özgürlük mü sorusuna yanıt arayabiliriz. Cuma günü ise Ay’ın Koç Burcu seyriyle birlikte kendimizi cesur hissedebiliriz.

Sevdiğin ve sevildiğin bir hafta olsun…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni hafta yeni heyecanlar demek… Yeni hafta yeni maceralar demek… Macera demişken… Haftanın ilk günü yenilikleri ve macerayı seven Kova Burcu’nda dolaşan Ay’la başlıyor. Seyrin etkisiyle birlikte arkadaş çevren, sosyal hayatın hareketli olabilir. Girişken olabilirsin o gün… Ve girişimci ruhunu kanıtlayabilirsin. Salı günü ise önemli bir karşıtlık yaşanıyor. İletişim gezegeni Merkür ve geri hareketini İkizler Burcu’nda sürdüren Mars karşıt açıyla karşı karşıya geliyorlar. Demek ki o gün iletişim diline dikkat etmen gerekiyor. Öfkenin düşüncelerinin etkilemesine izin vermemelisin. Çarşamba günü ise bu kez aşk ve sevgi gezegeni Venüs, hayallerin anlatıcısı Neptün’le zorlu bir görünüm sergiliyorlar. Seyrin etkisiyle birlikte zihninin karanlık kutularına attığın endişeler ilişkinde sorun yaratabilir. Cuma günü ise duyguların temsilcisi Ay, Koç Burcu’na giriş yapıyor. Kendini yenilemek için harika bir gün olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın yeni gündemleri bekliyor seni… Tabi sen yeni gündemlere ne kadar hazırsın bakalım… Haftanın ilk günü, duyguların anlatıcısı Ay, yenilikçi ve orijinal fikirlerin savunucusu Kova Burcu’nda… Ve duygularının yönünü kariyer konuların belirliyor. Bugün kararlarını kendin almak isteyebilirsin. Başkalarının güdümünde kalmadan… Salı günü ise iletişim gezegeni Merkür ve geri hareketini İkizler Burcu’nda sürdüren Mars arasında karşıt açı gündemi belirliyor. Karşıtlığın etkisiyle mali konularda disiplin sağlamakta zorlanabilirsin. Bilgisayar, telefon gibi iletişim aygıtlarında hesapta olmayan masraflar canını sıkabilir. Çarşamba günü ise bu kez aşk ve sevgi gezegeni Venüs Yay Burcu’ndaki seyri sırasında hayallerin anlatıcısı Neptün’le zorluyorlar birbirini. Bu kare açının etkisiyle birlikte, kazançlarının yeniden gözden geçirebilirsin. Cuma günü ise duyguların temsilcisi Ay, Koç Burcu’nda… Rüyalarında bile savaşıyorsun bu aralar…

İkizler ve Yükselen İkizler

Yeni hafta başlıyor. Yeni haftanın yeni gündemleri var. Ve sen bu yeni gündemlerle kendine nasıl bir yol çizeceksin bakalım. Haftanın ilk günü, duyguların anlatıcısı Ay, entelektüel birikimiyle göz dolduran Kova Burcu’nda seyrediyor. Seyrin etkisiyle birlikte, kişisel gelişim konularına daha fazla ilgi duyabilir, akademik anlamda sunumlarınla dikkat çekebilirsin. Salı günü ise yönetici gezegenin Merkür ve geri hareketini İkizler Burcu’nda sürdüren Mars arasında karşıtlık yaşanıyor. Karşıt açının etkisiyle birlikte, evliliğindeki geçmiş hatalar ya da eski eşine dair geçmiş konular gündeminde yer alabilir. Belki de seni şaşırtacak ve zorlayacak olaylar yaşayabilirsin. Çarşamba günü bu kez aşk ve sevgi gezegeni Venüs, Yay Burcu seyahati sırasında hayalleri için yaşayan Neptün’le zorluyorlar birbirini… Gerçekten sevdiğin işi mi yapıyorsun? Cuma günü ise Ay, Koç Burcu’nda dolaşıyor. Seyrin etkisiyle birlikte arkadaşlarınla bir arada olmak sana iyi gelebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın yeni gündeminde kayıtlı maddeler var. Senin yapılacaklar listende hangi maddeler var acaba? Ya da sürekli yeni maddeler mi ekleniyor listene? Haftanın ilk günü yönetici gezegenin Ay, bir türlü öngörülemeyen Kova Burcu’nda dolaşıyor. Seyrin etkisiyle birlikte mali konularda, borç ve alacak konularında öngörülemeyen gelişmeler yaşayabilirsin. Aman gereksiz harcamalara dikkat… Salı günü ise iletişim gezegeni Merkür ve geri hareketini İkizler Burcu’nda sürdüren Mars arasında karşıt açı yaşanıyor. Bu açının etkisiyle birlikte, beden sağlığının aslında ruhsal sağlığınla ilintili olduğunu fark edebilirsin. Her şeyi zihninde büyütürsen, beden sağlığında riske girer. Unutma… Çarşamba günü ise Venüs ve Neptün arasında yaşanacak kare açının etkisiyle, çalışma ortamında bildiklerini sunarken, deneyimlerini paylaşırken çekimser davranabilirsin. Cum günü Ay’ın Koç Burcu seyri kariyerinde fırtınalı gelişmelere neden olabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın yeni gündemlerine, yeniliklerine hazır mısın? Evde olmak nasıl bu arada? Eski düzenine kavuştun mu? O zaman yeni haftanın sunacağı yeniliklere hazırsın. Haftanın ilk günü duyguların anlatıcısı Ay, asi ruhlu Kova Burcu’nda dolaşıyor. Seyrin etkisiyle birlikte evliliğin ya da ikili ilişkinde seni zorlayan konulara itiraz edebilir, sesini yükseltebilirsin. Salı günü ise iletişim gezegeni Merkür, geri hareketini İkizler Burcu’nda sürdüren Mars’la karşıt açı yapıyor. Karşıtlığın etkisiyle birlikte aşk ve flört konusunda geriye dönük konuların çözümüyle uğraşabilirsin. Eski sevgilinden mesaj gelirse şaşırma ama… Çarşamba günü ise Venüs ve Neptün arasındaki zorlu görünümün etkisiyle, kendini sorgulayabilirsin. Gerçekten doğru insanla mı birliktesin? Cuma günü ise duyguların anlatıcısı Ay, Koç Burcu’nda seyahat ediyor. Belki de en iyi gezi bugün bir kitapçı dükkânınadır. Özlemişsindir kitap kokusunu…

Başak ve Yükselen Başak

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın getireceği yeni yedi gün… Ve yedi günün getirdiği özel yaşam hediyeleri… Haftanın ilk günü duyguların anlatıcısı Ay’ın, Kova Burcu seyriyle başlıyor. Seyrin etkisiyle birlikte çalışma yaşamında yenilikçi, özgür ve bir parça isyankâr olabilirsin. Çalışma arkadaşlarınla ekip ruhunu deneyimleyebilirsin. Salı günü ise iletişim gezegeni Merkür ile geri hareketini İkizler Burcu’nda sürdüren Mars arasında karşıt açı oluşuyor. Bu karşıtlığın etkisiyle hayatının anlamını sorgulayabilirsin. İşin ve evin arasında dengeyi kurmakta zorlanabilirsin. Bu arada evini biraz düzenlensen ve fazla eşyalarını ihtiyaç sahipleriyle paylaşsan çok iyi olur. Giderek istifçi oluyorsun çünkü… Çarşamba günü ise Yay Burcu’nda dolaşan aşk ve sevgi gezegeni Venüs ile hayallerin sembolü Neptün arasında zorlu bir görünüm gerçekleşiyor. Evlilikte sevgi alışverişi için zor bir gün… Cuma günü ise Ay’ın Koç Burcu’ndaki seyriyle birlikte harcamalarını kontrol edemeyebilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftayla birlikte gelecek yeni sürprizler… Yeni telaşlar… Yeni heyecanlar… Haftanın ilk günü duyguların anlatıcısı Ay, gökyüzünün özgür temsilcisi Kova Burcu’nda dolaşıyor. Seyrin etkisiyle birlikte aşk ve flört konuları gün içinde öne çıkabilir. Belki de uzun zamandır beklediğin aşk bugün karşına çıkabilir. Neden olmasın? Bu arada çocuklar hızlı büyüyor değil mi? Salı günü ise iletişim gezegeni Merkür ile geri hareketini İkizler Burcu’nda sürdüren Mars arasında karşıt açı oluşuyor. Karşıt açının etkisiyle birlikte, kardeş ya da yakın çevrenle olan iletişiminde, özellikle geçmiş döneme ait konuların gündeme gelmesiyle birlikte gerginlikler, öfke patlamaları olabilir. Çarşamba günü ise Yay Burcu’nda dolaşan Venüs ile Neptün arasında zorlayıcı bir görünüm yer alıyor. Çalışma ortamında kendini ifade etmekte zorlanabilirsin. Cuma günü ise Ay’ın Koç Burcu seyriyle, eşinin bencil davranışlarından yorulabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın özel gündemleri de seni bekliyor. Belki de artık gündemleri sen belirlemelisin. Hadi konuşalım o zaman üzerinde biraz… Haftanın ilk günü duyguların özel temsilcisi Ay, gelecekte yaşayan Kova Burcu’nda dolaşıyor. Seyrin etkisiyle birlikte, ev ait konular, yerleşim yerin, ebeveynlerin, aile büyüklerin seni zorlayabilir. Kendini anlatmakta, isteklerini ifade etmekte kısıtlanabilir, sıkıntı yaşayabilirsin. Çarşamba günü ise iletişim gezegeni Merkür ile geri hareketini İkizler Burcu’nda sürdüren Mars arasındaki karşıtlık yanlış ödemeler, eksik bakiyeler, unutulmuş prim borçları gibi konuları yeniden gündemine taşıyabilir. Çarşamba günü ise Yay Burcu’nda dolaşmaya devam eden aşk ve sevgi gezegeni Venüs ile hayallerinden vazgeçmeyen Neptün arasındaki zorlu görünüm yaşanıyor. Bu kare açının etkisiyle, çocuklara yönelik harcamaların seni zorlayabilir. Cuma günü ise Ay’ın Koç Burcu seyriyle baş ağrılarına dikkat etmelisin.

Yay ve Yükselen Yay

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın yeni gündemleri ve yenilikleri kapını çalıyor. Bakalım sen kapıları açmaya hazır mısın? Haftanın ilk günü duyguların özel anlatıcısı Ay, kalıplara sığmayan Kova Burcu’nda dolaşıyor. Sen de seyrin etkisiyle birlikte duygularının, düşüncelerinin hızına yetişemeyebilirsin. Mantıklı ve sağduyulu davranabilirsin. Bazı konularda ise hakkını savunmak adına isyan bayraklarını açabilirsin. Salı günü ise iletişim gezegeni Merkür ve geri hareketini İkizler Burcu’nda sürdüren Mars arasında karşıt açı yaşanıyor. Karşıtlığın etkisiyle birlikte evlilik ya da eski ilişkinde geçmiş konular öfkene hakim olmanı zorlaştırabilir. Çarşamba günü ise aşk ve sevgi gezegeni Venüs Yay Burcu seyri sırasında hayalperest Neptün’le zorluyorlar birbirlerini. Bu açının etkisiyle yaşama dair bakış açını değiştirebilirsin. Cuma günü ise Ay’ın Koç Burcu’ndaki seyrinin etkisiyle birlikte çocuk ruhunu devreye alabilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın elbette yenilikleri olacaktır. Yeni haftanın her günü önemli… Zaten yaşamın her günü ayrı ayrı önem taşımıyor mu? Haftanın ilk günü duyguların anlatıcısı Ay, hümanist Kova Burcu’nda seyrediyor. Seyrin etkisiyle birlikte finansal konuların, harcamaların, değerlerin daha fazla öne çıkıyor. Bugün alışveriş merkezlerinden biraz uzak mı dursan acaba? Gerçi bir de bu işin e-ticaret boyutu da var… Kısaca bütçeni koru… Salı günü ise iletişim gezegeni Merkür ile geri hareketini İkizler Burcu’nda sürdüren Mars arasında karşıtlık yaşanıyor. Karşıtlığın etkisiyle birlikte, sağlıklı yaşama adım atmak için karar alabilirsin. Adım demişken… Yürümek en iyi spor aslında… Çarşamba günü ise aşk ve sevgi gezegeni Venüs Yay Burcu’nda dolaşırken, hülyalı Neptün’le zorluyor birbirini… Endişelerini kendine saklasan iyi olur… Cuma günü ise Ay’ın Koç Burcu seyriyle birlikte, evinde yenilikler yapmak isteyebilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın yeni günlükleri var senin için… Yeni gündemleri de elbette… Haftanın ilk günü duyguların anlatıcısı Ay’ın Kova Burcu’ndaki seyriyle birlikte, yeni ay misali olabilir senin için… Yeni başlangıçlar yapmak, yeni kararlar almak açısından bugünü kullanabilirsin. Salı günü ise iletişim gezegeni Merkür ile geri hareketini İkizler Burcu’nda sürdüren Mars arasında karşıt açı yaşanıyor. Karşıt açının etkisiyle birlikte dostluk kavramını zihninde yeniden şekillendirebilirsin. Bu arada eğer hayatında biri yoksa belki de arkadaşlarının bu konudaki desteğini reddetmeden önce düşünmelisin. Çarşamba günü ise aşk ve sevgi gezegeni Venüs’ün Yay Burcu’ndaki seyri sırasında dalgın Neptün gezegeniyle güç çekişmesi, bordrodaki maaşın ve olması gereken maaşın arasındaki uçurumu fark etmeni sağlayabilir. Cuma günü ise Ay’ın Koç Burcu’ndaki seyriyle birlikte, kısa bir seyahate çıkmak isteyebilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın yeni gündemleri de etkileyecektir elbette seni… Hepimizi… Haftanın ilk günü duyguların beyaz incisi Ay, yenilikçi ve kendi yolunu çizmekte usta Kova Burcu’nda seyrediyor. Seyrin etkisiyle birlikte sen de, uzun zamandır düşündüklerini, yastık altı hayallerini hayata geçirmek için istekli olabilirsin. Salı günü ise iletişim gezegeni Merkür ile İkizler Burcu’nda geri hareketini sürdüren Mars arasındaki karşıt açı kariyer yaşamında seni zorlayabilir. İş yükünü hafifleteyim derken geçmişte unuttuğun dosyalar ya da gündemler gün içinde seni etkileyebilir. Çarşamba günü ise aşk ve sevgi gezegeni Venüs, Yay Burcu yolculuğu sırasında sisli Neptün’le birbirini zorluyor. Oluşan kare açının etkisiyle birlikte, kendini anlayabilir, kendini anlatabilirsin belki… Ve elbette kariyer yaşamında da kendini anlatmak ya da sınırlarını çizmek zor olabilir. Cuma günü ise Ay’ın Koç Burcu seyriyle birlikte, dolabını yenilemek isteyebilirsin.