25 Kasım 2022 Burç Yorumları

Bana sormadın

Konuşmak… Anlatmak… Dinlemek… Ve en önemlisi de anlaşılabilmek… Kendini anlatıyorsun… Ama seni duymak isteyenlere… Ve kendini anlatmıyorsun görmezden gelene… Senin ne yaptığını, nerede olduğunu bile merak etmeyene neden anlatasın ki kendini, duygularını… Boşuna kelime israfı…

Bugün… Öğretmen Satürn Kova Burcu’nda dolaşırken, öğrenme meraklısı İkizler Burcu’nda geri hareketi sürdüren Mars’la üçgen açıyla bir araya geliyor. Ve biz bu etkiyle birlikte, düşüncelerimizde, zihnimizde, kelimelerimizde, anlatılarımızda hoş görüyü öğrenebiliriz. Egomuzu susturmayı öğrenebiliriz. Doğru verilerle, mantıkla olayların arkasını, önünü irdeleyebiliriz. Ve en önemlisi sınırlarımızı öğrenebiliriz. Kıskançlığımızı yok etmeyi öğrenebiliriz. Dedikodu yapmayı da bırakabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… İletişim stratejisi geliştirebilirsin. Mesela susup gitmek yerine… Mesela kendini kapatmak yerine… Mesela sineye çekmek yerine… Konuşmayı tercih edebilirsin. En azından hayatındaki “özel” insanla…

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Ev hayatında sorumluluk çizelgeni yeniden tanımlayabilirsin. Mesela sorumluluklarını paylaşmak atacağın ilk adım olabilir. Her şeyi sen üstlenmeden… Sonuçta hane halkı yeterince kalabalık değil mi?

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Kitaplığını yeniden gözden geçirebilirsin. Aslında alman gereken ne çok kitabın var. En zoru ise zaman bulabilmek okumaya… Gerçi kitap okumak yemek yemek gibi, uyku gibi bir ihtiyacın değil mi?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Karamsar mısın yine? Karamsar olmana gerek yok. Her zamanki gibi artı, eksi listeni hazırlayabilirsin. Böylece hayatında kalması gerekenler kalır, gitmesi gerekenler gider.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Zamanın yolcususun. Ne geç kalmalısın… Ne de erken yola çıkmalısın… Tam vaktinde binmelisin yarın trenine. O yüzden bugünden bir bak istersen seni kısıtlayan, engelleyen durumlara…

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Hep konuştuğumuz gibi aslında… Zihin her şey… Bugün bir yol ayrımına varabilirsin. Zihnini sen mi yöneteceksin? Yoksa zihnin seni yönetmeye devam mı edecek?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Orijinal ve kendine has üslubunu ortaya koyabilirsin. Ve biraz da mesafe elbette… Kimlerle mi? Arkadaşlarınla olabilir sınır duvarları… Bazen mesafe koymak daha da yakınlaştırır ilişkileri…

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Sorumlulukların üzerine düşünmeye ve anlatmaya ne dersin? Belki de yöneticilerine kendini anlatmak, sorumluluklarını yeninden gözden geçirmek gün sonunda kazandırabilir sana.

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Vize kolaylığı tanımamalısın belki de. Belki de sınır çizmeyi öğrenmelisin. Belki de hayatının kendi kontrolünde olduğunu hatırlamalısın.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Gerçekçi düşünmekte zorlanabilirsin. Ama gerçek bazen çok net gözüküyor olabilir. Önemli olan sen bu gerçeği görecek misin? Yoksa görmezlikten mi geleceksin? Kararını ver çok geç olmadan.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Yeni antlaşmalar imzalayabilirsin. Ya da imza atabilirsin. Ya da attığın imzaları sorgulayabilirsin. Acaba doğru insanla mı yolda yürüyorsun. Ya da yolunu gözlediğin doğru insan mı?

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Çalışma yaşamında kendine özel metot programını ortaya koyabilirsin. Zaten herkesin kendi metodu olmaz mı? Ajanda bile kişiye özel değil mi? Sen de yeni çalışma metodunla başarı çıtanı yükseltebilirsin.