Annesini öldürdü, babası daha fazla ceza aldı

Eskişehir'de annesi Serap Bor'u pompalı tüfekle öldürüp, 3 komşusunu da yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan İ.A. ile onu azmettirdiği öne sürülen babası Erkan A. hakkında soruşturma tamamlandı.

Tepebaşı ilçesi Fevziçakmak Mahallesi’nde oturan Serap Bor, 19 Mayıs’ta evine gelen, babası Erkan A. ile yaşayan oğlu İ.A.  tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürüldü.

İ.A., evde ekmek yapmak için toplanan komşular Ayşe Altın (60), Döndü Çayır (61) ve Türkan Çimen’i (50) de yaralayıp kaçtı.

Polis, İ.A. ile Erkan A.’yı, olayın yaşandığı mahallede farklı sokaklarda yaya olarak yakalayıp gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan İ.A. ile Erkan A. tutuklandı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından annesi Serap Bor’u pompalı tüfekle öldürüp 3 komşusunu yaralayan İ.A. ile onu azmettirdiği öne sürülen babası Erkan A. hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Hazırlanan iddianameyle baba ve oğlu için Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ayrı ayrı dava açıldı.

İddianamede İ.A. hakkında ‘üst soydan akrabayı töre saiki ile tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine olay tarihinde 15 yaşını tamamlamadığı için 12 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi. ,

Ayrıca Bor’un 3 komşusunu da pompalı tüfekle yaraladığı gerekçesiyle 4 yıla kadar hapis talep edildi.

Erkan A. hakkında ise ‘üst soydan akrabayı töre saiki ile tasarlayarak kasten öldürmeye azmettirme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.