Airbnb’den kiraladıkları evde gizli kamera buldular

Brezilya'nın turistik bölgelerinden Copacabana'da Airbnb üzerinden ev kiralayan bir çift, birkaç gün sonra yatak odasında gizli kamera buldu.

Brezilya’nın turistik şehirlerinden Rio de Janeiro’nun popüler bölgelerinden Copacabana’da Airbnb üzerinden ev tutan bir çift hayatlarının şokunu yaşadı.

Bir hafta evde kalan Julia Stoppa ve Ana Lucia Guimaraes, son günlerinde endişe yaratan bir şey keşfetti. Çift, yatak odalarında, çift kişilik yatağa dönük vaziyette bir gizli kamera buldu. Yaşadıklarını Brezilya medyasına anlatan Stoppa, “Dolaba doğru baktım ve tepede bir ışık gördüm. Bunu Ana’ya söyleyince çok endişelendik. Yakından bakınca bunun bir kameranın merceği olduğunu fark ettik.

Yaşadıklarını sosyal medya üzerinden de anlatan çift, “Bakın, burada bir kamera var. Copacabana’da pahalı bir Airbnb evinde gizli kamera bulduk” dedi. Gizli kameranın ayrıca ses kaydı da aldığını ve bütün konuşmaları kaydettiğini ortaya çıkaran çift soluğu polis karakolunda aldı.

Airbnb’ye de şikayette bulunan çiftin kaldığı evin sahibinin profili kapatıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken Guimaraes, “Herkes bu videoyu izlemeli ve kiraladıkları Airbnb evinde gizli kamera var mı diye bakmalı. Herkes dikkatli olmalı bu tür evlerde” dedi.