Kitvak Koşusu’nu Dragon Fire kazandı

“Kitvak adına, Türkiye Jokey Kulübü tarafından, İzmir Şirinyer Hipodromu’nda bu yıl altıncısı düzenlenen koşuyu “Dragon Fire” adlı at kazandı.

KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından “Kitvak Koşusu” ismiyle bu yıl altıncısı düzenlenen yarışı 3 numarada kayıtlı “Dragon Fire” adlı at kazandı. İzmir Şirinyer Hipodromu’nun ev sahipliği yaptığı Kitvak Kupası Koşusu için atlar 1400 metre kum pistte mücadele etti.

Kazanan atın sahibi Engin Ateşler ‘e vekâleten İzmir Hipodrom Müdürü Cenk İşkara’ya ve safkanın jokeyi Mustafa Çiçek’e kristal plaketlerini Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı A.İklil Ulueren takdim ederken; safkanın antrenörü Ümit Bulut ise ödülünü KİTVAK Mütevelli Heyet Başkanı Ramazan Soncul’dan aldı. Ayrıca KİTVAK Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yıldızay İçerler günün anısına İzmir Hipodrom Müdürü Cenk İşkara’ya bir teşekkür plaketi takdim etti.

Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı A.İklil Ulueren “Vakfımızın ulusal anlamda adının ve faaliyetlerinin tanıtılabilmesi açısından böylesine etkinlikler çok önemli. Bu yıl altıncı kez böylesine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapan Türkiye Jokey Kulübü’ne vakfımız adına şükranlarımı sunuyorum. Kazanan atın sahibi, antrenörü ve jokeyini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.