Toplumun her kesiminden oy alarak iktidarda kalmaya çabalıyorlar

Daha önce terörist diye nitelendiriyorlardı…  AKP ve Devlet Bahçeli’nin yaptığı hiçbir şeye artık şaşırmıyorum. Onlardan her şey beklenir. Bırakın HDP’yi PKK’yla bile görüşmeler yapmış, PKK liderinin mektubunu Türkçe ve Kırmençe olarak Diyarbakır’da okutan bu iktidar değil miydi? Bunları yaptılar, her şey beklenir. Daha neler göreceğiz, bekleyelim bakalım.

İktidarın yaptığında, şaşırtıcı bir şey yok. Daha önce çok daha ağırını yapmışlardı. Yarın da ne yapacakları belli olmaz.

Halkın, kendi yandaşlarının unutkanlığına güveniyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, bunlar son çırpınışları. Bu iktidar gidecek. Yakında seçim olacak ve gidecekler.

Seçimi kaybedeceklerini biliyorlar. Devlet Bahçeli’nin bir şey yapmasına gerek yok, Erdoğan ne yaparsa doğruluyor. Onun için rahat, yapacağı bir şey yok, söyleyeceği bir şey yok. Üreteceği düşünce de yok.

AKP, ideolojileri ve dünya görüşleri çok geri olsa da siyaseti çok ileri olan bir parti. Yöntemlerle yapan bir parti. Anketler yapıyorlar, belki de haftalık yapıyorlar. Paraları da bol. Gideceklerini görüyorlar. Bunu engellemek için akıllarına gelen her yola başvuruyorlar.

İktidarın her konuda yapamayacağı şey yoktur. Türkçülük de yaparlar, bölücülerle de görüşürler. Her çareye başvurarak iktidarda kalmaya çabalıyorlar. Din dışı ilan ettikleri, Müslüman saymadıkları Alevilerle de ilişki kurmaya çalışıyorlar. Toplumun her kesiminden oy alarak iktidarda kalmaya çabalıyorlar.

Loading