8 Kasım 2022 Burç Yorumları

Kendimle olmaktan mutluyum

Kimseye hesap vermek zorunda değilsin. Kimsenin kimsesi olmak zorunda değilsin. İstediğin zaman istediğin yere gidersin. İstediğin zaman istediğin kişiyle konuşursun. Kahveni yaparsın bol köpüklü kendin için. Kitap listeni kendine göre güncellersin. İstediğin adımı atabilirsin. Gerektiğinde sınır çizebilirsin. Hayır diyebilirsin. Yapmak istediğin şeyleri yapabilirsin. Görmek istediğin yerlere gidebilirsin. Çünkü sen kendinle başbaşasın. Ve kendinle olmaktan son derece mutlusun.

Bugün… Gökyüzü yeni büyük öyküsünü yazmaya hazırlanıyor. Boğa Burcu’nda dolaşan Ay ve Akrep Burcu’nda yoluna devam eden Güneş, 16 derecede karşı karşıya geliyorlar. Ve bir Ay Tutulması’nın güncesini tutuyorlar birlikte… Malum her tutulma hayatımızda karanlık bir noktayı aydınlığa kavuşturur. Görmediğimiz noktaları gösterir. Şimdi Ay tutulmasının etkisiyle, içimizdeki büyük değişim gücünü keşfedebiliriz. Sabit yanlarımızı değiştirebiliriz. Kararlı davranabiliriz. Duygularımızı anlayabilir, duygularımızı adlandırabiliriz. Duygusal dönüşümümüz için düğmeye basabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Aslında ne oldu? Aslında ne bitti? Bitmeli miydi? Devam etse ne olurdu? Bazen, yaşamında yeni bir yol ayrımı meydana gelir. Ya devam edeceksin ya da tamam diyeceksin der hayat. Orta bir yol vermez ne yazık ki… Şimdi Ay tutulmasının etkisiyle yeni bir dönemeç aşıyorsun kendi kişisel tarihinde. Bir dönüşüm hikâyesi… Ruhunu keşif öyküsü… Sana kriz yaşatan konular neler? Manipülasyona müsait bir yapın mı var? Tüm maddi zorlanmalarına rağmen küllerinden yeniden doğabiliyor musun? Eşinin kazancını nasıl değerlendiriyorsun? Mali depresyonda mısın? Bakalım bu sorulara nasıl yanıtlar vereceksin?

Boğa ve Yükselen Boğa

Pencerenden bakınca ne görüyorsun? Uçsuz bucaksız mavi gökyüzünü mü? Yoksa gri asfaltı mı? Hayatının penceresinden bakınca ne görüyorsun? Uzayan bir yalnızlık mı? Yeter mi diyorsun şimdi yılların yalnızlığına? Şimdi Ay tutulmasının etkisiyle evlilik evin hareketleniyor. Evliliğin üzerinde dolaşıyor Ay’ın halkalı hareleri… Evlilik umduğun gibi mi ilerliyor? Eşinle anlaşabiliyor musun? Ya da nasıl bir eş istiyorsun? Bu etkiyle sorunlu bir evlilik yaşıyorsan bitiş karar alabilirsin. Evli değilsen medeni durumun değişebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Sağlık… Her şeyin başı… Peki, sağlıklı yaşamı abartıyor musun? Tahlil sonuçlarını gözünde mi büyütüyorsun? Ufak bir rahatsızlığı büyütüyor musun? Sürekli sağlığından, sağlıklı yaşamından öğütler mi veriyorsun? Şimdi Ay tutulması sağlık konusunda sesleniyor sana. Sağlığınla ilgili değişimler yaşayabilirsin. Beslenme programını gözden geçirebilirsin. Aynı zamanda çalışma hayatını, iş modellerini, çalışma programını yeniden düzenleyebilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Saatler çok mu hızlı ilerliyor? Hızına yetişemiyor musun zamanın, bir şeylerin? Şimdi Ay tutulmasının etkisiyle belki biraz yavaşlayabilirsin. Ancak yavaşlayarak yaşayabilirsin doya doya. Yavaşlarsan görebilirsin kuşun kanadını. Yavaşlarsan görebilirsin tırtılın kelebek yolculuğunu. Kendine iyi gelecek uğraşlar bulabilirsin. Çocuk sorumluluğu üstlenebilirsin bu arada. Kendine yeni şanslar tanıyabilirsin. Yalnız mısın? Hayatında kimse yok mu? O zaman hazırlanabilirsin zira ufukta “aşk” var…

Aslan ve Yükselen Aslan

Evinde olmanın derin hazzını mı duyuyorsun? İster büyük, ister küçük olsun insanın evi gibisi yok. Şimdi Ay tutulmasıyla birlikte bu duyguların daha çok pekişebilir. Yaşadığın mekanı değiştirmek isteyebilirsin. Evini tadilat yaptırabilirsin. Taşınabilirsin. Ev satın almak isteyebilirsin. Aile köklerin üzerine araştırmalar yapabilirsin. Ailenden, aile geçmişinden destek alıp kendini dönüştürebilirsin. En azından bunun için adım atabilirsin. Annenin sorumluluğunu üstlenebilirsin.

Başak ve Yükselen Başak

Konuşmak… Anlatmak… Anlaşılmak oldukça önemli senin için. Diyalogların gittikçe azalıyor mu? Hayatında uzayan monologlar mı var? Ve bu durum canını mı sıkıyor? Şimdi Ay tutulmasıyla, dilinin kemiği olmadığı anlaşılıyor. Sivri dilin can yakabilir. Ketum davranmayı öğrenebilirsin belki. Her planını, herkese anlatmamayı mesela… Kardeşinle, komşularınla anlaşmakta zorlanabilirsin. Kısa yolculuklar hayatında daha fazla yer tutabilir. Mesela binip arabaya…

Terazi ve Yükselen Terazi

Sıfırdan başlayabilmek cesurca bir harekettir. Ve sıfırdan başlayanlar, bir öncekinden daha öne sıçrarlar. Sıfırdan başlayabilmek önemlidir. Ama şimdi Ay tutulmasıyla birlikte değerlerin, maddi değerlerin, mevduatların üzerine eğilebilirsin. Gerçi sende kimsede olmayan gönül zenginliği var. Ama hesapta da kabarık olsa fena olmaz. Parayı en çok neye harcıyorsun? Kendin için mi gerçekleştiriyorsun satın alma eylemini? Kendini kıyafetlerinle mi değerli hissedersin? Deneyimlerinle ya da hayat duruşunla mı?

Akrep ve Yükselen Akrep

Neler yaşadın? Neler biriktirdin? Neler için mücadele ettin? Her gün, gün başlarken kendin için ne yaptın? Şimdi Ay tutulması seninle birlikte hareket ediyor. Kendine yönelmeni, kendine eğilmeni, kendini eğitmeni bekliyor. Tabi sen de hazırsan. Sen de kendini dönüştürmek için niyetliysen. Bedenine, fiziksel görünümüne önem verebilirsin. Kişiliğini, yapmak istediklerini, hedeflerini yeniden tanımlayabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Bazen bir senaryo tasarlarız zihnimizde. Ve o senaryoyu yaşayabiliriz. Senaryo mutlu son vaat ediyorsa sıkıntı yok. Ama korku, kargı, endişe doluysa sıkıntı büyüyor. Şimdi Ay tutulmasının etkisiyle, bilinçaltının kaygılarına, karanlık kuyularına dokunuyor. Seni neler endişelendiriyor? Gizli sandığında kıskançlık var mı? Neşeli, iyimser halin hangi sırları maskeliyor? Endişelerin giderek dayanılmaz bir hal mi alıyor?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Umutlar ve hayaller… Yaşamın anahtarı değil midir? Umutlar ve hayaller devam ettirmez mi yaşamı? Nefes almak gibi değil midir? Şimdi Ay tutulmasının etkisiyle, yeniden hatırlayabilirsin umutlarını ve hayallerini. Umutlarını yeşertebiliyor musun? Hayallerinin önünde endişe barikatları mı kurdun? Hayatın, hayallerinin üzerine mi kurulu? Hayallerinin üzerinde mi yaşamın? Bu arada arkadaşlarınla ilişkilerini yeniden gözden geçirebilirsin. Doğru arkadaşların var mı?

Kova ve Yükselen Kova

Ne yapmak istiyorsun? Yaptığın iş ruhuna uyuyor mu? Şimdi Ay tutulmasının etkisiyle kariyer, yaşamının odağı haline geliyor. Gerçekte yapmak istediğin işi mi yapıyorsun? İş yaşamında krizlerle mi boğuşuyorsun? Her krizden güçlenerek mi çıkıyorsun? Tutulmanın etkisiyle hayatına daha derin bir bakışla bakabilirsin. Hayatını sorgulayabilirsin. İşini değiştirebilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Eğitim… Her şeyden önemli… Eğitim olmadan kendini tanıyabilir misin? Eğitimin hayatına kattıkları yadsınamaz değil mi? Şimdi Ay tutulmasının etkisiyle, yaşamında eğitimle yeni bir sayfa açabilirsin. Üniversiteye yeniden dönebilirsin. Yurt dışında eğitim olanakları araştırabilirsin. Kendini eğitime vererek dönüştürebilirsin.