7 Kasım 2022 Burç Yorumları

Senden öncesi

Aşk… Senin için sarmaşık misali… Sınav kâğıdının en zorlu sorusu… Bütünlemeye kaldın çoğu zaman… İnsan kendi dengini bulamayınca galiba yaşamdaki dengesini yitiyor. Sevdin… Ama sevilmedin. Sevildin… Bu kez de sen sevmedin. Kimini hiç düşünmeden sildin hatalı yanıt verdiğini anlayınca… Kimini boşlukta bıraktın… Yeni bir soruya geçtin… Kimini ise okudun ama anlamadın. Sorulara nasıl yanıt verdiysen verdin… Ama geride kalanlar için… Tek bir gerçek kaldı elde… Senden sonra tufan…

Bugün… Zamanı doğru kullanmayı anlatan Satürn Kova Burcu’nda dolaşırken, aşk ve sevgiyi ihtiras ve kıskançlıkla harmanlayan Akrep Burcu’ndaki Venüs’le birbirini zorluyor. Kare açı zorlar ama öğretir. Mesela bugün öğrenebiliriz zamanın hızla akıp gittiğini… Sevginin tek gerçek olduğunu… Gereksiz kıskançlıklarla ya da tartışmalarla sevgiyi yok etmemek gerektiğini… Bizi gerçekten kimin sevdiğini… Kimin menfaat için yaklaştığını… Kimin sadece yüreğiyle geldiğini… Anlayabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Sadece maddiyat değildir dünyanın amacı… Yani en azından öyle olmamalı. Sadece para rengi değildir önemli olan. Konuşmalarında bazen ağırlıklı olarak paradan konuştuğunu fark ediyor musun? Hatırlamakta fayda var. Para her şey değildir. Önemli olan başka değerler vardır yaşamda… İnsanlık gibi.

Boğa ve Yükselen Boğa

Belki de yeni bir dönüşüm hareketi gerekiyordur sana. Umutlarını unutmamana seviniyorum. Çünkü yaşam yolunda bırakmaman gereken tek şey umutların… Çantana her şeyi koyuyorsun. Yara bandı, mendil, gözlük kabı, boğaz pastili, iğne, iplik… Tüm bunları kimin için dolduruyorsun çantana? Şimdi kendin için bir şeyler taşı yanında. Adı umut ve düş olsun…

İkizler ve Yükselen İkizler

Geçen sene bu dönemleri düşün. Yaşadıklarını… Ve bir de şimdiye bak… Bugüne… Zaten önemli şey değil mi dünü bırakıp şimdiye bakmak? Kariyerine bir göz atmaya ne dersin? Madem yeni bir yıla geri sayım başladı. O zaman yeni hedeflere kulaç atmanın zamanı gelmedi mi?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bir yerlerde… İçinde bir yerlerde… Hâlâ kendini yabancı mı hissediyorsun? Belki de hâlâ kendini tanımıyorsun. Dünyanın en kolay şeyi şikâyet etmek… Şikâyet ediyorsun… Eleştiriyorsun… Her şeyi fazla büyütüp uzatıyorsun… Tüm bunlarla uğraşacağına acaba kendine mi yönelsen? Kendini yapılandırsan daha iyi olmaz mı? Ne dersin?

Aslan ve Yükselen Aslan

Köşeye sıkışıyorsun. Kendini fazla köşelendirdin. Zihninin uçları sivri… Belki biraz kendini törpülemen lazım… Sivri dilli değilsin elbette. Ama köşelerin var. Bir türlü kendini o köşelerden kurtarıp dışarı çıkamıyorsun.

Başak ve Yükselen Başak

Senin dışında da farklı bakış açıları olabilir. Senden başka birileri de düşünüyor. Mesela eşin… Eğer hâlâ aynı noktada bir araya gelemiyorsan… Hâlâ kendi fikrinde direniyorsan… Hâlâ güvenmiyorsan… O zaman neden yarına yola çıkmıyorsun yalnız ve tek başına? Neden korkuyorsun bu kadar?

Terazi ve Yükselen Terazi

Herkes sever alış veriş yapmayı. Ama… Gerekli yerleri sen doldurabilirsin. Para harcamak mı? Parayı tutmak mı? Gereksiz harcama listesi yapabilirsin. Zaten yeni yıl… Kendine finans ajandası yapabilirsin mesela… Gelir… Gider… Aradaki fark kâr mı olacak, zarar mı? Kararı sen ver.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yalnızlık zor… Ama bu yalnızlığı sen seçiyorsun… Senin aldığın kararların sonucu bu yalnızlık… Bu aralar bunun üzerinde düşünmeye ne dersin?

Yay ve Yükselen Yay

Hepimiz en çok evimizde rahat ederiz öyle değil mi? Senin de öyle… Evde olmak güzel… Ama bazen kabuğundan çıkmak gerekiyor. Kapıdan çıkıp dışarıya adım atmak istemez misin? Kaygılarından, korkularından bir parça arınmaya ne dersin?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Başka bir şey var bu aralar sende. Bir farklılık… Dinlemekten konuşmaya mı geçtin yoksa? Yıllarca biriktirdiklerini mi anlatıyorsun? Bu arada… Gitmek isteyenler gidebilir hayatından… Artık eskisi gibi korkmuyorsun kaybetmekten…

Kova ve Yükselen Kova

Bilgi kapalı mıdır? Herkesle paylaşılmayan bilgi faydalı mıdır? Peki, dönüşmenin anahtarı bilgi olabilir mi? Dönüşmek demişken… Malum uzun süredir yeni bir sınav konusu var yaşamında. Sınavın soruları kâğıt üzerinde aslında… Maddi kaynakların… O zaman daha sıkı çalışmalısın. Çalışacaksın ki kazanacaksın.

Balık ve Yükselen Balık

Ev ödevlerin var mı? Önce hangi dersten başlamak istersin? Çarpım tablosunun üzerinden geçmek ister misin? Hayatında neleri kazandın mesela? Şimdi zaman kendini dönüştürmen için yarıştırıyor akrep ve yelkovanını… Yeter ki okumayı bil rakamlarını… Harita metot defterin hazır mı peki? Gezdiğin yerleri çizebilmek için…