7 -13 Kasım 2022 Haftalık Burç Yorumları

Sen de Ay’ı görüyor musun?

Aslında aynı gökyüzü altındasın… Aslında hiç gitmiyorsun ayrı yere… Aslında hep yanındasın… Çünkü başını kaldırıp gökyüzüne baktığında aynı Ay’ı görüyorsun. Aynı karanlık geceyi… Ve aynı Güneş’i…  Aynı aydınlık sabaha uyanıyorsun… Aynı kahveyi kokluyorsun başka fincanlarda… Aynı şeyi izliyorsun farklı zamanlarda… Ve aynı şey için atıyor kalbin… Ve aynı “aşk” buluşturuyor sizi…

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli olayı da elbette etkisini yaklaşık altı ay hissettirecek Ay tutulması… Boğa Burcu’nun 16 derecesinde gerçekleşecek tutulmayla birlikte, hayatımızın karanlıkta kalan birçok konusunu aydınlatacağız. Yaşamımızdaki belirsizlikler yerini değişime bırakabilir. Sorumluluklarımızın üstünden yeniden geçebiliriz.

Haftanın diğer özel olayı ise iletişim gezegeni Merkür’ün Akrep Burcu yolculuğu sırasında Uranüs’le yapacağı karşıtlık… Dilimizin kemiğinin olmadığını fark edebiliriz. Hafta sonu ise Ay’ın Yengeç Burcu’ndaki seyriyle evde olmanın tadına varabiliriz.

Sevdiğin ve sevildiğin bir hafta olsun…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni bir hafta başlıyor. Belki de yeni bir hayat… Yeni bir mücadele… Ya da yeni bir aydınlanma dönemi… Çünkü Salı günü Boğa Burcu’nun 16 derecesinde bir Ay tutulması yaşanıyor. Peki, sen hazır mısın tutulmaya? Öncelikle yaşamında değerler zincirini yeniden gözden geçirmeni hatırlatıyor. Değerlerin neler? Ve finansal anlamda değerlerini koruyabiliyor musun? Yeni yatırımlara sıcak bakıyor musun? Tasarruf hesabın var mı? Tutulmanın etkisiyle birlikte, maddi konuların, kazançların, kayıpların gündeminin ana eksenini oluşturabilir. Peki, huzurunu ve keyfini tasarruflu kullanıyor musun? Soruları yanıtlayabilirsin. Haftanın diğer özel konumu ise Merkür ve Uranüs ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Ani ve fevri çıkışlar yaşayabilirsin. Kelimelerini kontrol etmekte zorlanabilirsin. Hangi konuda mı? Yine maddi konularda… Hafta sonu ise Ay’ın Yengeç Burcu seyahatiyle evinde olmanın tadını çıkarabilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Yeni bir hafta başlıyor. Ve yeniden bir şeyler değişiyor yaşamında… Ve yeni bir “sen” hikâyesi başlıyor. Yeni bir aydınlanma haresi yüreğinde… Çünkü Salı günü Boğa Burcu’nun 16 derecesinde bir Ay tutulması yaşanıyor. Peki, sen hazır mısın tutulmaya? Bu kez sen varsın başrolde… Hadi bakalım biraz konuşalım. Öncelikle bir bak bakalım geçtiğin yollara… Neler başardın? Neler eksik kaldı? Neleri yarım bıraktın? Bedenine iyi baktın mı? Kendini doyurdun mu yoksa besledin mi? Huzur duydun mu kendinle? Yoksa burnundan mı soludun? Ve kendini nasıl görüyorsun? Sorularını yanıtlamakta cesur musun? Haftanın diğer özel açısını ise Akrep Burcu’nda dolaşan Merkür ve Uranüs arasındaki karşıtlık oluşturuyor. Evlilikle ilgili düşüncelerin zihnini fazlasıyla meşgul edebilir. Bazı karanlık noktaları daha net görebilirsin. Hafta sonu ise Ay’ın Yengeç Burcu’ndaki ev sahipliğiyle birlikte, kardeşlerinle bir arada olmanın tadını çıkarabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni bir haftanın yeni gündemleri de var. Aynı zamanda yeni başlangıçlar içinde sıra numarası veriyor sana yeni gelen yedi yeni gün… Çünkü Salı günü Boğa Burcu’nun 16 derecesinde bir Ay tutulması yaşanıyor. Çünkü artık kökten uca kendini bir yenileme haline girişmen gerekiyor. Ve seni zihnine hapseden gerçekleri ortaya çıkarman gerekiyor. Mesela gerçekte dilin ve kalbin neden aynı şeyi söylemiyor? Dürüstlük sence nedir? Yalan söylemek sana ne kazandırır? Ya da yalan söyleyerek en çok kendini kandırıyor olabilir misin? Şimdi hazır Ay ışıklarını bilinçaltından gönderiyor, o zaman sende, seni kısıtlayan konuların üzerine gidebilirsin. Haftanın en özel açılarından biri de Merkür ve Uranüs arasında yaşanıyor. Bu açının etkisiyle özellikle bedensel sağlığına dikkat etmelisin. Hafta sonu ise Ay’ın Yengeç Burcu’ndaki ev sahipliğinin etkisiyle finansal konularda harcamaların artabilir. Bu arada eve dönüş güzel değil mi?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni bir hafta başlıyor. Belki de yeni bir hayat… Yeni bir mücadele… Ya da yeni bir aydınlanma dönemi… Çünkü Salı günü Boğa Burcu’nun 16 derecesinde bir Ay tutulması yaşanıyor. Peki, sen hazır mısın tutulmaya? Tutulmanın aydınlatan etkisini arkadaşların ve sosyal çevren arasında yaşabilirsin. Aynı zamanda tutulmanın ışığını hayallerin ve umutların arasında hissedebilirsin. Biliyorsun insan ancak hayale tutunarak yaşayabiliyor. Hadi hatırla yeniden hayallerini… Umutlarını… Ve yeni baştan tasarla kendini… Huzurla, keyifle, güvenle… Sabırla inşa et kumdan kalelerini… Sen ne kadar inanırsan kendine kumdan kalelerin beton gibi güçlü olur. Ve sende kendini güçlü hissedersin. Hiçbir rüzgâr yıkamaz kumdan kalelerini… Haftanın özel açısı Merkür ve Uranüs arasında yaşanıyor. Bu etkiyle, aşk yaşamında iletişim sıkıntısı yaşayabilirsin. Hafta sonu ise Ay’ın yolculuğu sana denk geliyor. Yenilemek ister misin kendini?

Aslan ve Yükselen Aslan

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni yedi gün… Ve şimdi bir de yeni başlangıçların adı var dilinde… Peki gönlünde? Neyse bu başka bir günün konusu belki de… Şimdi biz bu haftaya bakalım. Çünkü Salı günü Boğa Burcu’nun 16 derecesinde bir Ay tutulması yaşanıyor. Peki, sen ne tutulması yaşıyorsun? Şimdi yaşam yolculuğunda yeni bir perde aralıyorsun. Hayata yeni bir pencereden bakıyorsun. Ve sen artık ne istediğini biliyorsun. Hangi yola gitmek istediğini biliyorsun. Ne yapmak istediğini biliyorsun. Nasıl ilerlemen gerektiğini biliyorsun. Ve yaşamında sadece iki kelime önem kazanıyor. Huzur ve güven… Kim sana bu ikisini veriyorsa, artık onun yanında yaslanmak istiyorsun hayata… Haftanın en özel etkilerinden biri de Akrep Burcu’ndaki Merkür ve Uranüs arasındaki karşıtlık… Belki de artık evinin neresi olduğunu anlamanın zamanı gelmiştir. Hafta sonu ise Ay’ın Yengeç Burcu’ndaki yolculuğuyla rüyalarını izlemeye ne dersin?

Başak ve Yükselen Başak

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni yedi gün… Yenilikler… Yeni bir hayat… Yeni bir vizyon belki de… Hadi bakalım kendini yenile… Kendine yeni bir yaşam formu ver. Çünkü Salı günü Boğa Burcu’nun 16 derecesinde bir Ay tutulması yaşanıyor. Tutulmanın etkisiyle kendini yeni bir yolculuğa çıkarabilirsin. Kendini, sınırlarını aşabilirsin. Yeni bir sınır çizebilirsin ayrıca. Yaşamında kiminle olmak istiyorsun? Yaşamında kim olsun istiyorsun? Kimler senin için sınır dışında? Kimler senin için sınır ötesinde? Şimdi artık haklıyı-haksızı ayırma zamanı… Tıpkı sapla samanı ayırmanın zamanı geldiği gibi… Bu arada yurt dışında yaşamaya hazır mısın? Belki de tebdil-i mekânda fayda vardır. Haftanın en özet etkilerinden birisi Akrep Burcu’nda dolaşan Merkür’le Uranüs arasında yaşanacak karşıtlık… Bu karşıtlığın etkisiyle iletişim konularında diline hakim olamayabilirsin. Hafta sonu Ay’ın Yengeç Burcu yolculuğuyla arkadaşlarınla daha fazla zaman geçirebilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni bir haftanın yeni gündemleri de var. Aynı zamanda yeni başlangıçlar içinde sıra numarası veriyor sana yeni gelen yedi yeni gün… Çünkü Salı günü Boğa Burcu’nun 16 derecesinde bir Ay tutulması yaşanıyor. Ay Tutulması’nın etkisini finansal konularda yaşayabilirsin. Kredi, borç-alacak konularında yeni başlangıçlar yapabilirsin. Konut alımı için kredi başvurusunda bulunabilirsin. Kendini dönüştürmek için çabalayabilirsin. Tembellik, ertelemek gibi alışkanlıklarının seni hayat yolculuğunda geride bırakmasına izin vermemelisin. Kendini, değerlerini korumayı bilmelisin. Ve elbette bir duruşun olmalı. Haftanın diğer özel etkisi iletişim gezegeni Merkür’ün Akrep Burcu’ndaki seyri sırasında, sürprizli Uranüs’le karşı karşıya gelmesi… Bu etkiyle birlikte, yine finansal anlamda aniden yeni bir fatura ya da vergi borcuyla karşılaşabilirsin. Hafta sonu ise Ay’ın Yengeç Burcu’ndaki yolculuğuyla birlikte kariyerin yaşamının önceliği olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yeni bir hafta başlıyor. Ve yeniden bir şeyler değişiyor yaşamında… Ve yeni bir “sen” hikâyesi başlıyor. Yeni bir aydınlanma haresi yüreğinde… Çünkü Salı günü Boğa Burcu’nun 16 derecesinde bir Ay tutulması yaşanıyor. Peki, sen hazır mısın tutulmaya? Bu kez sen varsın başrollerin diğerinde… Zaten bu aralar yaşantın sürekli değişiyor değil mi? Artık bardağın dolu tarafına bakmayı öğrendin mi? Şimdi bu tutulmayla birlikte kendine karşıdan bakmayı öğreniyorsun. Karşı kıyıdan… Kişi en iyi kendini karşıdan tanır. Huzur duymak istiyorsun. Peki ya güven ve sabır? Ne kadar güvenilirsin? Ya da ne kadar sabırlısın? Eğer hayatında biri yoksa… Yeni biriyle tanışabilirsin. Ya da ilişkini daha ciddi bir aşamaya getirebilirsin. Haftanın özel açısı ise Merkür ve Uranüs arasında yaşanıyor. Yine evlilik konusunda iletişim becerilerini sınayabilirsin. Hafta sonu ise Ay’ın Yengeç Burcu’ndaki seyrinin etkisiyle çocuklarla birlikte olmak ruhuna iyi gelebilir.

Yay ve Yükselen Yay

Yeni bir hafta başlıyor. Belki de yeni bir hayat… Yeni bir mücadele… Ya da yeni bir aydınlanma dönemi… Çünkü Salı günü Boğa Burcu’nun 16 derecesinde bir Ay tutulması yaşanıyor. Peki, sen hazır mısın tutulmaya? Bu kez kendini şaşırt… Çalışma ortamında, çalışma koşullarında yeni bir döneme kendini hazırlayabilirsin. Artık kendini daha huzurlu ve keyifli bir ortamda çalışırken görmek isteyebilirsin. Ve elbette her yaptığın işte kendinden bir parça katmayı… Her yaptığın işin kendine bir şey katmasını görmek isteyebilirsin. Sabırla çalışmayı öğrenebilirsin. İnatçılık etmemeyi öğrenebilirsin. Ve belki de artık sistemli çalışmanın önemini kavrayabilirsin. Haftanın diğer özel açısı ise iletişim gezegeni Merkür ve Uranüs arasındaki karşıtlık… Bu karşıtlığın etkisiyle, sağlık kontrolünden geçmek isteyebilirsin. Hafta sonu ise Ay’ın ev sahipliği yaptığı Yengeç Burcu’ndaki seyri sana finansal anlamda yeni şeyler katabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni bir haftanın yeni gündemleri de var. Aynı zamanda yeni başlangıçlar içinde sıra numarası veriyor sana yeni gelen yedi yeni gün… Çünkü Salı günü Boğa Burcu’nun 16 derecesinde bir Ay tutulması yaşanıyor. Ve bazı karanlıkta kalan noktaları yaşamında aydınlatmaya hazırlanıyor. Özellikle çocuklara dair… Çocuklarına dair… Çocukluğuna dair… Yeni şeyler yaşayabilirsin. Yeni başlangıçlar yapabilirsin. Yeni umutlar doldurabilirsin yüreğine… Yeni hayaller yükleyebilirsin çocuk kalbine… Bu arada kendine yeni bir hobi bulabilirsin. Malum insan boş kaldığı zaman zihninin içinde bir sürü kurgu senaryolar yazabiliyor. O yüzden kendine yeni bir uğraş bulmalısın. Haftanın özel açısı ise yine Akrep Burcu’nda dolaşan Merkür’ün, Uranüs’le yaptığı karşıt açı… Bu açının etkisiyle birlikte arkadaşlık ilişkilerinde sürpriz sonlanmalar yaşayabilirsin. Hafta sonu ise Ay’ın Yengeç Burcu yolculuğunda evlilik yaşantını duygularının merkezine alabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni günler… Yeni zamanlar… Yeni yedi günler… Ve elbette yeni başlangıçlar… Eğer hazırsan… Çünkü Salı günü Ay 16 derece Boğa Burcu’nda tutuluyor. Ve tıpkı her tutulmada olduğu gibi karanlık bir noktayı aydınlatıyor yaşamındaki… Bu sefer tutulma konun, yani aydınlık öykün evin ve köklerin üzerinde… Evini yuva yapma çabalarında olabilirsin. Ebeveynlerinin sorumluluklarıyla uğraşmak seni zorlayabilir. Bu arada yeni bir ev almak isteyebilirsin. Mülkiyet konusunu sorgulayabilirsin. Kendini aileni kurmak isteyebilirsin. Kendi aileni korumak isteyebilirsin. Ve elbette nereye ait olduğunu anlamak isteyebilirsin. Haftanın özel açısı iletişim gezegeni Merkür’ün Akrep Burcu yolculuğu sırasında Uranüs’le karşı karşıya gelmesi… Belki de artık yeni bir iş bulmanın zamanıdır. Hafta sonu Ay’ın Yengeç Burcu’ndaki yolculuğuyla birlikte mide sağlığına özel önem vermelisin, olur mu?

Balık ve Yükselen Balık

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni yedi gün… Yenilikler… Yeni bir hayat… Ve belki de yeni bir dil… Yeni bir düşünce yapısı… Yeni kelimeler… Neden? Çünkü Salı günü Boğa Burcu’nun 16 derecesinde Ay Tutulması yaşanıyor. Ay Tutulmasının etkisiyle birlikte karanlıkta kalan cümlelerin dilinden dökülebilir. Kendine yeni bir rota oluşturabilirsin. Kısa yolculuklarla huzur, keyif ve güven hissedebilirsin. Eğer sosyal medyayla ilgili bir iş yapıyorsan, bu konuda yeni kararlar alabilirsin. Yeni projeler geliştirebilirsin. Belki de artık bir araba almanın zamanı gelmiştir. Bu arada yeniden öğrenci olmak sana ne hissettiriyor? Haftanın diğer özel açısı ise iletişim gezegeni Merkür’ün Akrep Burcu yolculuğu sırasında, sürprizli Uranüs’le karşı karşıya gelmesi… Belki de artık konuşmanın ve anlamanın zamanı gelmiştir bazı şeyleri… Bazı sırları… Belki de artık zihnini dönüştürmenin zamanı gelmiştir. Hafta sonu ise Ay’ın Yengeç Burcu yolculuğunda aşk yaşamında güzel gelişmeler yaşayabilirsin.