Umur Birand, Akşener’den özür diledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 1997’de katıldığı 32. Gün programındaki görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili Umur Birand, Akşener'den özür diledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Mehmet Ali Birand’ın sunduğu 32. Gün programında söylediği “İşini beceremeyen insanları siz taşıyabilir misiniz? O soruyu hiç sormadılar. Ben Kadın Kolları Genel Başkanlığı’mda 8 ayda 45 il gezmişim. Refah Partisi-Anavatan koalisyonunu ben yıktım, kadınlarla yıktım. Ben iyi bir örgütçüyüm. Hedefim teşkilatta yürümekti. Bakanlık da oradan çıktı” sözleri sosyal medyada paylaşılmıştı.

Akşener, partisinin grup toplantısı sonrası görüntülere ilişkin, “Refah-Anavatan koalisyonunu yıktık. Yerine ne kurulmuş kardeşim? Refah-Yol kurulmuş… Peki nasıl oluyor da ben Refah-Yol’u yıkıyorum. Ve o arada da Refah-Yol’un İçişleri Bakanı olarak oradayım. Konuşmaya gittiğimiz konu da Susurluk meselesi… Böyle bir zekasızlığın ortaya konmasına hayretler içindeyim” açıklamasında bulunmuştu.

Videonun paylaşılmasının ardından Umur Birand, TELE1’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Eski programları koyarken reklam aralarını çıkarırız. Bu bizim için kutsal. Bizde çalışan genç bir asistan ham görüntüyü Facebook’a koymuş. Facebook’tan yayıldı. Görüntüyü 1 hafta önce yayımlamış. Genel başkandan özür dileriz. Facebook’tan kaldırdık. İlk defa başımıza geldi, yol kazası.”