Önce Ahmet Hakan sonra Abdülkadir Selvi gereğini yaptı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, "Hükümet, masada olmamızdan çok korkuyor" ifadelerini kullandı.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın bizi de 6’lı masaya alın çağrısına ilk olumlu yanıt İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den gelmiş, Akşener BTP Genel Merkezi’ni ziyaret etmişti.

Ardından da Akşener CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmüştü.

Ahmet Hakan gereğini yaptı

6’lı masanın 7’li masa olma ihtimali, iktidara yakın basın ve gazetecileri de rahatsız etti.

Önce Hürriyet yazarı Ahmet Hakan 28 Kasım’da “Meral Abla beni de al ittifaka” başlıklı yazısında Hüseyin Baş’a yönelik ithamlarda bulundu.

Hüseyin Baş partisinin 30 Kasım’daki Cumhuriyet Şöleni’nde yaptığı konuşmada Ahmet Hakan’a şu yanıtı vermişti:

“Biz bu açıklamayı yaptıktan sonra birileri çok rahatsız oldu. Başta ‘gereğini yapan’ bir gazeteci var. Ahmet Hakan Coşkun’un bir yazısını okudum, hani Cumhurbaşkanımız ‘Ahmet gereğini yapıyor, Abdülkadir Bey siz de yapın’ dedi ya…  Hemen başladılar hoplamaya, zıplamaya.”

Hüseyin Baş: Abdülkadir Selvi de gereğini yaptı

Ahmet Hakan’dan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “gereğini yapın Abdülkadir Bey dediği” Abdülkadir Selvi de bugünkü “Akşener masaya mı dağıtacak, yeni masa mı kuracak” başlıklı yazısı ile Hüseyin Baş’ı ve 6’lı masayı hedef aldı.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş iki köşe yazarına yanıtını sosyal medyadan verdi.

Hüseyin Baş paylaşımında “Ahmet Hakan’dan sonra bugün Abdulkadir Selvi de “gereğini yaptı.”

Anladığım kadarıyla hükümet, masada olmamızdan çok korkuyor. Ama biz, muhalif kanadı tüm bileşenleri ile güçlendirme çabamıza devam edeceğiz. Bırakınız rahatsız olsunlar.” ifadelerine yer verdi.