Demirören, kredi borcuna karşı medya binasını bıraktı

Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş., Bağcılar'da bulunan medya binasını kredi borcuna karşı Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na devretti.

Doğan Medya iştiraklerini satın almak için 2018’de Ziraat Bankası’ndan kredi kullanıp borçlarını ödemediği için bazı varlıklarını devreden Demirören Grubu, son olarak grubun gazete ve televizyon istasyonlarının yönetim merkezi olan Bağcılar’daki 30 yıllık medya binasını da Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na devretti. Bloomberg HT’nin haberine göre Ziraat GYO’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, mülkiyeti Ziraat Bankası’nda bulunan Bağcılar’daki tapunun 2161 ada, 10 parseli ve 2163 ada, 3 parselinde kayıtlı taşınmazlar üzerinde gayrimenkul projesi geliştirilmesine ilişkin olarak Ziraat Bankası ile Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. arasında 28 Ekim tarihinde gayrimenkul devri ve proje geliştirilmesine dair işbirliği protokolü imzalandığı bildirildi.

Açıklamada protokolün imza tarihi itibarıyla, projeye konu taşınmazların mülkiyetlerinin şirkete devrinin yapılacağı tarihin henüz belirlenmemiş olduğu bildirildi.